Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Constanta (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 173
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, Alina,poti merge cu incredere la d-nul dr.Daca are ceva probleme cardiace asta nu inseamna ca nu te poate asista la nastere!Iar in cazul in care vreodata nu va putea sa te vada,macar sa stii de ce.Echografia o poti face la cerere la orice cabinet.Nu trebuie sa astepti avizul medicului tau ginecolog.Doar ca va trebui sa informezi echografist-ul ca faci tratament ptr.mentinerea sarcinii. Sanatate multa si sarcina usoara! July
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza si de la mine. ce faceti? tot week end-ul afara cu piticii, nu??? si noi ma haladuit in fiecare zi, simbata la mangalia si neptun...ma mincat pe terasa si a fost super....duminica la gratareeee.... ce mai, super, in sfirsit a venit primavara!!! Crixia ce se mai aude cu casutza? Cornelia...ce mai face printesina? hai, iesiti la raport ca strig catalogul!!![:D] va pup si va doresc o saptamina insorita si frumoasa, Roxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost la gratar la iarba verde...de la 13 la 18...cred ca ia placut lui bebe pentru ca mi-a fost bine...am mancat mult ca de obicei si m-a lovit un somn...eu , care sunt asa dornica de plimbari si aer(stau toata ziua pe scaun intr-un birou, de la 9la 18 si sambata de la 10 la 14). ALINA BB23 - 9 sapt.-Constanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, sunt si eu prezenta [:D]. Bineinteles ca tot weekend-ul ne-am plimbat. Mi-a fost asa de greu sa plec azi dimineata la birou. Mai vroiam o zi frumoasa cu Mariuta. Ieri m-am intalnit cu Oana in parc si ne-am plimbat vreo ora jumate. Maria a stat cumintica in carucior, iar Paul aduna toate frunzele si betele din parc. Dar o sa vad eu peste cateva luni, cat de cuminte o sa fie si Maria! Deja vrea sa mearga (tinuta de manute) si trebuie sa ne tinem dupa ea. Alina, bine ai venit si sarcina usoara! Va pup, Cornelia http://community.webshots.com/user/cornelianis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi ne-am insorit si ne-am bucurat de week-endul asta, mai ales ca am scapat de toate bolili, de muci, de tuse, de toate cele. O sa facem probabil niste anticorpi, sa vedem ce-a fost, ca eu tot nelamurita am ramas. Ieri dimineata am fost la Billa si am plimbat greierasul cu masinuta - am asteptat cu rabdare sa se elibereze una, fiindca data trecuta ne grabeam, am pus-o iute intr-un carucior normal si, de cite ori ne incrucisam cu vreo masinuta, incepea circul. Abia reuseam s-o potolesc si... iar aparea una la cotitura, iar o luam de la capat. Ei, de data asta am tirguit si noi omeneste, fara proteste si fara tinguiri. DUpa-amiaza a dormit aproape patru ore, ca ma si speriasem - ea e de fapt o mare insomniaca. Dup-aia a trebuit s-o tin afara pina spre opt jumate, sa-si consume din energia debordanta. Ii face fatza cu succes doar o pustoaica din vecini, o fetita de vreo zece ani, care vine mereu sa se joace cu ea (nu stiti ce binecuvintare e o fetitza din-asta, e o sursa inepuizabila de jocuri si idei de ocupat timpul piticului!) Pupici si sa auzim de bine. mami & alisia (18 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-a strigat catalogul! Sunt si eu prezenta! Scuze, dar am intarziat la primele ore! Dar cum voi sunteti intelegatoare, stiti cu ce imi trece dimineata: dusul copilului la buni, apoi sala, apoi luatul copilului.. si se facu ora 17. Cine a comandat soare? Ca murim de cald! Deja sunt racita din cauza curentului. ... si cum va spuneam de nopti nedormite, si precedenta a fost la fel de alba ca si altele( destul de recente).Parca sambata noapte a fost liniste, ca in rest suntem insomniace. Duminica am profitat de soare si ne-am plimbat, iar din prea multa curiozitate la lumea inconjuratoare, Alexia, a avut ceva restanta la somn, motiv pentru care a adormit inainte de ora 22, iar dupa miezul noptii cand ma hotaram sa dorm si eu, hop! se trezi copilu'. Si apoi se culca pe la 2.30-3. Of, dintii astia pacatosi mai sunt si cand apar si cand trebuie scosi! Asa ca astazi este o adevarata zi de LUNI. Alina, bine ai venit! Felicitari pentru sarcina, pe care ti-o doresc cu cat mai putine probleme! In ce zona locuiesti? Despre eco sunt si eu pentru dr. Dascalu Georgeta de la Provita( sau de la celalalt cabinet al ei). Iti recomand sa-ti faca un eco, este destul de precisa. Mie personal ce mi-a spus a fost adevarat. Roxana, despre casa, pot spune ca acum cautam teren in zona Kamsas, am renuntat la apartament. Va anunt cand se va produce prima miscare importanta. Cred ca am scris destul, mi-am facut temele azi! Nu-i asa tovarasa invatatoare sau profesoara? Pa! ca se trezi copilu' CriXia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...