Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bunicii si nepotii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Uitandu-ma la parintii mei care stau destul de mult cu fiul meu cel mare, cred ca este o combinatie din cum m-au educat pe mine si ceva imbunatatiri. Spun asta ptr ca i-am auzit de cateva ori comentand: lasa ca tie ti-am spus/facut asa si nu a fost bine sau a fost bine. Oricum bunicii sunt mult mai intelegatori/toleranti/chiar si iubareti cu nepotii decat au fost cu noi. Voi nu credeti asta ? Andra mamica lui Matei (1 luna) si Andrei (4 ani si 5 luni) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Andruska
Uitandu-ma la parintii mei care stau destul de mult cu fiul meu cel mare, cred ca este o combinatie din cum m-au educat pe mine si ceva imbunatatiri. Spun asta ptr ca i-am auzit de cateva ori comentand: lasa ca tie ti-am spus/facut asa si nu a fost bine sau a fost bine. Oricum bunicii sunt mult mai intelegatori/toleranti/chiar si iubareti cu nepotii decat au fost cu noi. Voi nu credeti asta ? Andra mamica lui Matei (1 luna) si Andrei (4 ani si 5 luni) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
De acord cu tine! Dana&bb Andy(1 an)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul meu sta cu mama mea si observ ca este mai intelegatoare cu el, este mai toleranta, dar probabil ca acum are si timp mai mult de baiat decat avea atunci cand eram noi (eu cu sora mea) mici. Dar nu cred ca-l iubeste mai mult ca pe noi, poate ca il alinta mai mult ca e micut si a fost tare dorit. Si consider ca nu incerca sa-l educe altfel decat pe noi si a facut treaba buna cu noi, de ce nu ar fi la fel si pentru baiat? gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca metodele sunt "upgradate" si "condimentate" cu o tandrete extraordinara, pe care n-au avut-o ca parinti si pe care nici parintii nu le-o ofera (parintii daruiesc si ei iubire si tandrete, dar ALTFEL decat bunicii, asta e partea frumoasa a lucrurilor)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu generalizam . Sunt absolut de acord cu cele spuse mai sus ........dar ........din pacate exista si bunici (care nu merita sa fie numiti asa). Nu ma injurati !!!!! Stiu ca exista bunici extraordinari pe acest pamant si este firesc sa fie asa dar, nu este normal sa existe si "dezinteresati sau ....... ipocriti pentru care venirea pe lume a primului nepot este total dezastroasa d.p.d.v. ai ideii de a deveni bunic la un moment dat, care pentru ei este sinonim cu neacceptarea statului de bunic la un moment dat. Ioana si [copil] Stefan Dimitri http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu bebetica. Socrii mei (nu prea stiu cum l-au crescut pe sotul meu) nu sunt deloc interesati de Monica. O vad o data la 2 saptamani - 1 luna, max. 2 ore in care numai socrul meu o baga in seama, soacra mea nici nu se uita la ea. Nu au nici o intentie de a se apropia de copil (de vorbit vorbesc ei ca cica o s-o ia la ei cand o fi mai mare - da' vorbesc degeaba - ca nici nu as avea curaj s-o las pe Monica acolo 1 ora fara noi). Mult mai iubita este Monica de bona, care este un fel de bunica pentru ea. Deci - bunici si bunici.... Monica si Sorana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost crescuta de bunici de la 2 luni pana la 7 ani. Nu va pot spune ce am simtit in ziua in care parintii mei au venit si m-au luat de langa bunicii mei pentru a ma duce la scoala, la oras. Bunica mea era centrul Universului meu: blanda, intelegatoare, grijulie. Desi nu mai este printre noi, o iubesc si o voi iubi mereu. Mama mea este pentru copilul meu exact ce a fost bunica mea pentru mine. Niciodata nu voi face absolut nimic pentru a impiedica acesta relatie pentru ca stiu ce inseamna iubirea unei bunici. Nu mai pot scrie pentru ca mi-au dat lacrimile. Sa ne traiasca parintii asa sacaietori, bagaciosi si uneori neintelesi Silvana si Paul (3 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...