Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Varsat de vant


Recommended Posts

Albinutza, a vorbit o colega de-a mea cu cineva de la Cantacuzino care i-a spus ca ei nu mai fac analiza de 2 ani, nu mai inteleg nimic. Eu am vorbit la Biomedica, mi-au confirmat ca fac aceasta analiza in fiecare zi intre 8-10 asa ca ma duc maine dimineata. Costa in jur de 600,000 lei. Tinem legatura. Sanatate tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna Albinutza, te rog sa-mi spui daca ai reusit sa-ti faci testul.Eu am fost la Biomedica si cand am intrat in cabinet am aflat ca de fapt nu fac aceasta analiza!Si-au cerut scuze ca m-au dezinformat si asta a fost. Sanatate tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Doxi, acum am ajums la servici, am fost in dimineata aceasta la Spitalul Colentina si mi-au luat sange pentru testul acela. Eu am fost impreuna cu Raluca, sa o vada pe ea si apoi le-am spus ca nu stiu daca am facut boala in copilarie si ii rog sa-mi faca si mie testul respectiv. La doctorita aceasta am ajuns tot printr-o cunostinta, ca asa se practica la noi[bang], n-am mai ajuns la Cantacuzino. Sanatate ! albinutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Albinutza, Astazi am ajuns si eu la Colentina, de fapt la Institutul Matei Bals si mi-am facut analiza. Fierb pana imi dau rezultatul. Tu cum stai? Doamna dr. de acolo mi-a spus ca e periculos sa faci boala in primele 20 de saptamani nu 12 cum stiam eu, sa dea Dumnezeu sa fie bine. Sanatate tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doxi acelasi lucru l-am patit si eu - cu o colega de serviciu. Eu mi-am luat conceiu medical si voi sta acasa o luna. La analiza de sange mi-a iesit rezultat incert (referitor la faptul daca am facut boala sau nu in copilarie) deci am ramas in stadiul de asteptare - dar oricum sunt mai linistita decat eram in primele zile in care am aflat vestea. Pupici [gravi] Mel 12 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alunelsialbinutza
Doxi, acelasi lucru l-am patit si eu vineri, cand seful meu, care are biroul in aceasi incapere cu mine si care sa simtea rau de doua zile a mers la medic si a aflat ca are varsat de vant,care este acelasi lucru cu varicela. Incearca sa-ti amintesti daca ai facut, este cel cu bube mari, la care daca te scarpini iti raman semne. Eu l-am sunat pe medicul meu, care mi-a zis ca nu este periculos decat in primele doua luni, ceeea ce nu mai este cazul tau. Daca nu l-ai facut, nu e obligatoriu sa te contamineze si pe tine, totul depinde de imunitatea ta, la boli in general. Daca totusi contaminezi tulpina este posibil sa nu evolueze pana nasti sau sa evolueze sub forma de zona zoster. Fa-ti testul de anticorpi pentru tulpina de varicela, daca vrei sa te linistesti. Alina+Bradut(23sapt)- DPN 12 iulie - Dr. Nayel -CFR2
O remarca:varstul de vant este totuna cu RUBEOLA nu cu varicela!daca nu am dreptate:sorry miru&nana=>fetele mele frumoase
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
O remarca:varstul de vant este totuna cu RUBEOLA nu cu varicela!daca nu am dreptate:sorry miru&nana=>fetele mele frumoase
VARICELA = VARSAT DE VANT (denumirea populara). Iata si altele pentru a nu mai fi pericol de confuzie: RUJEOLA = POJAR sau CORI RUBEOLA = POJAREL Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...