Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La France (3)


Recommended Posts

olo, nu stiu daca tu chiar ai vorbit serios, insa daca vrei sa stii de unde sa iei cozonaci aici, sint asemanatori- ca nici in ro daca ii cumperi nu-s "cala mama acasa"- si se numesc panettone. E o prajitura italieneasca si se gaseste in orice supermarket care se respecta. Vopsea de oua nu stiu unde gasesti, cred ca in Germania cel mai aproape :) Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by chatonel
olo, nu stiu daca tu chiar ai vorbit serios, insa daca vrei sa stii de unde sa iei cozonaci aici, sint asemanatori- ca nici in ro daca ii cumperi nu-s "cala mama acasa"- si se numesc panettone. E o prajitura italieneasca si se gaseste in orice supermarket care se respecta. Vopsea de oua nu stiu unde gasesti, cred ca in Germania cel mai aproape :) Toulouse, la ville rose
Mda, e bun si panetone ;) Cred ca o sa iau panetone. Desi, pe mine aproape ca m-a convins o colega sa fac cozonaci acasa, ca nu-s greu de facut. Mai-mai s-o cred, numai ca timpul necesar imi lipseste cu dezavarsire. Bisous, oLo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hopa!Inevitabilul s-a produs, deh! Asa este romanul! Daca nu va intereseaza subiectele discutate aici, despre pampersi si copii, cititi in alta parte, iar daca aveti ceva de spus lasati mesaj, iar de cand s-a inventat e-mail-ul nu este nevoie de un forum ca sa va povestiti ce mancati deseara sau cine vine la masa asta seara. Nu intereseaza pe nimeni daca daca am sau nu o carte de sejur in buzunar sau am nationalitate, eu asta am gasit bizar la prezentare, sunt cutareasca din X si am
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pace][pace]Make love, not war !!Oana, umila mea parere e ca daca ai ceva sa-i spui Otiliei, poti sa o faci pe privat,sau poti deschide un alt subiect,nu e musai sa scrii la subiectul asta... In alta ordine de idei, de Craciun am facut cozonac cu nuca, mi-a iesit bine,dar...ai mei l-au botezat "kloug" (e prajitura iugoslavului din "Pére Noel est une ordure"), au gustat cite o felie politicos, dupa care mi l-au lasat mie...asa ca, pe motiv de posibil diabet, nu mai repet faza. In schimb, pentru mine, daca n-am oua vopsite, parca nu-s Pasti :(( Cu bine, Elena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incearca brioche cu pepite de ciocolata, Olo, tare buna este, zici ca este cozonac, eu asta mancam cand eram incarcinata si aveam pofta de cozonac. Dar cumparata de la Intremarche sau Netto sau Lidl. Imi cer scuze ca nu termin, dar al meu bb o tine tot intr-un plans si nu pot face nimic acum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by georgianab
Acuma fie-ti mila de ultima fraiera de pe glob (eu!) si explica-mi si mie cum e cu telefonul ala ieftin. Ca eu ca proasta de doi ani platesc la francetelecom in jur de 150 euro la fiecare factura. Ba am mai fost si mandra cand m-au anuntat ca trec la nu stiu ce tarif optional si platesc 28 c/m. Iar dincolo vad ca e la jumatate cu 12 c/m. Cum procedezi? Suni de pe fix de acasa? Si ce anume formezi? Mai formezi prefixe ? Scoate-ma te rog din intuneric ![flo]
Georgiana draga, Pentru a telefona cu 12 cts/min. formezi un numar direct de pe fix. Uite, pe http://www.telerabais.com/ gasesti tarile in care poti telefona, numarul de acces si tarifele. De exemplu de pe telefon fix din Franta poti suna in România formind n°: Roumanie (normal) 12cts 0821-23 40 40 Roumanie (mobile) 33,7cts 0892-23 64 64 Inainte tariful era 13,5 cts de pe fix pe fix, dar acum s-a ieftinit si s-a schimbat si n° de acces. E bine sa te duci regulat inainte sa suni pe http://www.telerabais.com/tarifs.php ca sa vezi daca nu s-a modificat ceva. Succes! [flo] ~Otilia&LaAdelita~ [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iaca si eu,am tot umblat dupa una dupa alta ,ba munca la negru sa mai echilibrez un pic gaura din cont ,ba pe la banca sa deschid un alt cont pentru Cristi ,ba pe la primarie sa mai marit cite o rominca in franta!!![ispita]si cind revin gasesc fericita trei pagini de citit la subiectul nostru ,si fara sa maninc desi mi-e o foame de lup intru sa citesc........pai bine mai fetelor frumos ne sade noua sa ne vada lumea certindu-ne?!Otilia eu stiu ca are un fel a fi mai direct si care poate parea metalic pentru unii dar am cunoscut-o personal si are un suflet de aur,Oana nu pot sa spun cit de fericita am fost sa te cunosc ,si cit de trista sa citesc ca te retragi ,cred ca v-a durut sa vi se ia acel subiect aproape de inima voastra unde va regaseati cu placere si voi si prietenele voastre ,dar trebuie inteleasa si Otilia ca are si ea niste sarcini ca moderator si aceste sarcini i-i cere sa diminueze pe cit posibil acumularea de "pagini" care ingreuneaza deschiderea site-ului ,ce sa mai va spun ? ca nu ma pricep la vorbe :HAI SA UITAM SI SA FIM IAR CA INAINTE!va pup pe toate ca toate i-mi sinteti dragi si tare ma simt bine aici intre voi! Aura&Luca,2 ani! "Daca dragoste nu e nimic nu e" http://yamafoto.com/?ref=6538
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]va urmaresc mai fetelor de la inceput si tare imi sinteti dragi si vreau sa va rog sa faceti cumva sa fie bine pentru toti va rog eu,am fost si eu in Paris avem o familie de prieteni si tare mi-a placut.Ar fi pacat sa se strice trupa de la voi[pup]de la noi si sper ca maine sa citesc ca ati revenit cu ginduri mai bune.[EU][EU][EU][EU][EU] FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...