Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La France (3)


Recommended Posts

piatra, depinde unde stai, daca stiu zona pot veni sa te iau eu si sa te duc inapoi, ca sa nu il mai biziim pe sot :) Eu sint la Cugnaux, este o comuna aproape de Portet sur Garonne- acolo unde e fostul cel mai mare Carrefour al Europei. Spun fostul pt ca acum l-a batut altul :) Cit despre intilnire, noi ne gindeam ca la un resto ar fi fost mai bine, asa nu eram legate de vreme- care e tare schimbatoare in momentul asta:( Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Chatonel, eu stau in Fronton, la vreo 30 km de Toulouse,cred, inspre Mauntauban, zona Verdun sur Garonne, Grenade, Grisolle (ca stiu de cand cautam casa).... ai o harta la indemana? Sau de vrei, iti trimit un pm cu nr meu de tel,sau imi trimiti tu, cu nr tau de tel sa vorbim asa? Vezi c-am pomenit si de un restaurant mai sus, da' in Blagnac.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf, netu' asta... scrii, scrii, si pagina urmatoare se buleste... si pierzi tot ce-ai scris Reiau: fetelor, lamuriti-ma si pe mine care-i faza cu Blagnac si Toulouse. Ca iaca io fac programe pt primaria din Tuluz, si de fiecare data tre' sa testez daca nu-i vorba de Blaniac, de mi s-a urat de atatea teste [help][help][help] Acu, sa trecem la lucruri serioase. Eu am bagat de seama ca ne place sa vorbim de intalneala, dar intalneala efectiva e cam evitata. Nu stiu din ce motive ... Saptamana trecuta, am lansat un apel de intalneala la Versailles. Nu prea s-a imbulzit lumea... Noi totusi am fost cu [fetita][fetita] si ne-am intalnit cu Blue77 [gravi]. Ne-am plimbat, am vazut lebede si cana (adica ratze), am facut [foto][foto][foto] Numai ca trebuie sa astept sa repare conjoantu' ordinatorul, ca sa vi le pot arata si voua. Urmatoarea intalneala, va fi, la propunerea lui Blue77 [gravi], in Parc de Sceaux, la un picnic [papica]. Mai ramane de stabilit data (de preferinta intr-o duminica). Cine vine, e binevenit, cine nu, are de pierdut! [invazie] O saptamana excelenta, Mih
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ralu
Buna fetelor, Nu am mai scris de mult timp la rubrica asta, dar v-am citit in fiecare zi. Am o intrebare pentru oLo: Care sunt exercitile prenatale pe care trebuie sa le urmezi pentru a avea o nastere usoara (stiu ca tu, al doilea copil, l-ai nascut acasa si foarte usor)? Te intreb asta pentru ca eu la prima nastere m-am rupt destul de rau si nu as mai vrea sa trec prin chestia asta!!! Te pup si-ti multumesc anticipat! Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei (4 ani) si a Mariei din burtica (26 saptamani)
Draga Ralu, Eu, pentru a doua sarcina n-am mai facut nici un exercitiu prenatal. Ca nu mai aveam timp. Pentru prima sarcina am fost la maternitate, la sedintele cu Sage-Femme. Eu am nascut acasa, ca n-au venit pompierii la timp (cred ca nimerisera intr-un bouchon ceva...). Poti sa faci plimbari lungi (daca starea se sanatate ti-o permite), sa te joci cu Ioana, sa urci si sa cobori scari samd. Repet, n-am facut nimic special ca sa nasc asa de usor, dar cred ca activitatea intensa pe care o aveam m-a ajutat mult. Pupici si nastere usoara! Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olo, nu te-am inteles ce problema ai cu Blagnac (care e un orasel micut, in care e si aeroportul) si cu Toulouse, daca poti fi mai explicita??? !!! Piatra, Fronton nu e departe, daca vrei pot veni sa te iau de-acasa si te aduc dupa ce terminam. Pt copii am intrebat pe la colegi, cica sa mergi la Ikea - e una la Roc, tot pe-aici, pe linga mine, sau la But, Confo etc. Magazinute mai mici sint prin zona , si ele. Daca esti in forma si simti ca esti in stare sa umbli haihui, te pot lua de dimi- pe la 10.00, mergem pe la magazine mai intii si apoi ne dam intilnire cu fetele, pe la ora 13.00... Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by chatonel
Olo, nu te-am inteles ce problema ai cu Blagnac (care e un orasel micut, in care e si aeroportul) si cu Toulouse, daca poti fi mai explicita??? !!!
Chatonel, nici o pb... ma amuzam si io ;) Adica ma itrebam de ce o fi asa de important Blagnacul incat sa fie gerat de primaria din Toulouse. Si de ce numai Blagnacul. De ce nu si alte orase. Dar daca zici ca acolo-i aeroportul , poate asta-i motivul. Pupici, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa o iau incet, sa nu uit!Deci: Chatonel, sa inteleg ca intalnirea este de preferat fara barbati si fara copii? Poare fara barbat reusec cumva, dar fara copil, nu stiu.Al meu om de pe 26 martie pana pe 2 aprilie nu este, daca intalnirea este prevazuta in aceasta perioada, fara copil nu pot. ideea cu resto nu este rea. Pietricica, uitasem ieri, despre mobilier, conteaza foarte mult bugetul de care dispui si visurile tale pt. camera bb-ului. Ikea nu este rau, au site internet www.ikea.fr, si cautice crezi ca-ti trebuie sau iti faci o idee. ar mai fii: www.bebe9.fr sau com, dar cel mai bine baga in motorul tau de recherche puericulture si vei avea o multime de site-uri ca sa-ti faci o idee si de preturi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...