Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cine este persoana din spatele nick-ului?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns
salut ! Iata-ma si pe mine,Ionica este nick-name-ul meu peste tot pe internet,dealtfel este numele meu de botez. Nu mi-a placut niciodata acest nume,in romania numele Ionica este un fel de "sluga la boier" glumeam! Da ,numele are o foarte mare influenta pe tot parcursul vietii unui om,cand m-am nascut nu stiam sa aleg iar mama mea fiind in lipsa de inspiratie s-a lasat manipulata de catre "nasul meu de botez" care se numeste ION! Uite ca am spus ce ma durea! cand am ajuns in Franta prima data ,familia sotului meu mi-a declarat ca numele meu este foarte original si ca nu-l mai auzise pana atunci. In acea clipa am avut un declic si am decis sa-mi spun numele cu voce mai tare IONICA.(ma auziti??)[medic] Despre mine; Sunt o fiinta fragila in interior dar mi-am creat un fel de masca la exterior ,nu-mi place sa-mi afisez sentimentele in public. Mi-am pierdut increderea in oameni la 16 ani dar am recuperat-o cand l-am intalnit pe sotul meu la 23! Ce nu-mi place; Mirosurile urate,sa conduc,lasitatea oamenilor,lauda de sine,"noii bogati,(nouveaux riches),oamenii grasi, (i-i consider nesimtiti) cu exceptia celor care sufera din cauza unei boli,barfa,gelozia,mancarea nesarata,coca cola,ipocrizia,superficialitatea. Ce-mi place; natura,animalele,oamenii frumosi ,oamenii fericiti,marea,muntele,sa merg pe bicicleta sau pe jos,florile albe, nuntile(ma fac mereu sa plang ). defectele mele; hmm,imi trebuie 2 pagini; Sant visatoare, confuza cu mine insu-mi cateodata,nestabila in sentimente,plang prea des,meditez prea putin,imi place sa fiu in centrul atentiei(nu vorbesc tare),dar imi place sa fiu privita cand intru intr-un local. Nu ma iubesc zilnic,sunt mai rau decat vremea, ma enervez repede,imi trece repede,daca ploua sunt romantica iar daca este soare sunt fericita. Am invatat din propriile experiente sa-mi iubesc aproapele,dau o a doua sansa chiar daca situatia este extrem de grava,consider ca in fiecare din noi exista si o latura buna. Ascult prea mult oamenii ,sotul meu imi spune ca trebuia sa ma fac psiholog! niciodata nu este prea tarziu. Sunt dezorganizata,cine intra in baia mea trebuie sa inchida ochii,dar credeti-ma ca asa sunt eu ,imi place sa vad lucrurile mele aruncate peste tot ,dar numai in baie,face parte din mine. Imi iubesc sotul de aproape 8 ani ,multa lume imi spunea ca un capricorn cu un berbec nu merge,norocul meu ca nu ma las influentata! Voila, deci sunt Ionica Dumont din Costa Rica ,si nu am nimic de ascuns. banuiesc ca se vede cat de dezordonata sunt,prin felul in care m-am exprimat.Nu am facut decat sa scriu ce mi-a trecut prin minte spontan, dealtfel cea mai mare calitate a mea SPONTANITATEA! Pupici , Ionica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by qsar
Sunt cinica. Uneori aroganta. Cateodata ironica. Nu-mi plac anarhistii, radicalii si-n principiu resping orice forma de militantism. Q
Inseamna ca nu am nici o sansa sa ma placi Q, toata viata am fost anarhista. Ia sa vedem, sa incepem intr-o nota optimista, Calitati: sincera, iubesc oamenii, muncitoare, capabila sa ma sacrific pentru cei dragi, am tone de simt al umorului si...cam atat, sa nu para pe urma ca ma laud :)) Defecte: incapatanata, rea de gura, uneori intriganta, iau decizii pripite si de capul meu si...cam atat, ca trebuie sa existe o balanta intre calitati si defecte :)) Nadina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt daniela, defecte am multe, dar ce ma supara in ultima vreme la mine este ca sunt prea dura si exigenta cu cei din jur si cu mine, prea directa, chiar taioasa in exprimare, ca ma apropii greu de oameni, desi sunt expansiva si comunicativa, ca sunt prea orgolioasa ca sa recunosc ce orgoliu mare am (iata, recunosc) si ca sunt timida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In spatele nick-ului meu se afla chiar TATA LU' TOMA !!! Cu ceva calitati, probabil, si cu o groaza de defecte. Cand eram mic, prietenii strigau din fata blocului: "Mama lu' Vlaaaaaaad ..." si nici prin cap nu-mi trecea ca o sa ajung vreodata sa fiu strigat la randul meu in acest mod. Acum sunt convins ca in curand voi auzi la poarta apelativul asta. Si ma bucur enorm ! Avem un copil minunat catre care se indreapta toata atentia noastra asa ca la ora asta calitatea pe care incerc sa mi-o cultiv este aceea de bun parinte. Cu putina energie care ramane alimentez defectele. O zi buna si COPII FERICITI !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In spatele nick-ului CARY se afla SES CARIBDA dar pentru ca prenumele nu este asa des intalnit toata lumea imi spune CARINA asa ca sunt pentru voi: SES CARINA. O persoana foarte exigenta atat cu ea cat si cu cei din jur,care se agita mult si se streseaza cu multe,caci a invatat de la viata ca trebe sa lupti pentru ceia ce vrei,ca nu pica nimic din cer.As renunta de multe ori la somn ca sa rezolv problemele. Imi place punctualitatea,sinceritatea si munca. Defecte:Acela de a spune lucrurilor pe nume,in fata,chiar daca doare.E mai bine sa stii de la inceput ce te asteapta ca sa iei din timp masurile potrivite;nu pot sa joc teatru si sa minte. Cred in Bunul Dumnezeu,in minuni privind sanatatea oamenilor si sper ca lumea se va schimba in bine!Poate si cu ajutorul meu si cu al vostru. Va multumesc ca existati!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

32 de ani,1,74, 57kg, satena, ochi albastri, nici prea frumoasa da nici urata, maritata de 10 ani, un copil de 4 ani jumate, absolventa de invatamant superior de stat in Romania, slujba la stat, mai mult mamica decat carierista, ortodoxa convinsa, greu de enervat, optimista, da nu chiar tot timpul, uneori nehotarata si cu dificultati in luarea de decizii, carcotasa, lenesa daca imi pot permite, dar si harnicuta daca e cazul, comunicativa si destul de prietenoasa, plimbareata, cinefila, daca e timp. Cam asa sunt. Salut si sanatate la toata lumea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna sunt Anca un om simplu,fara fite, sincera, imi place viata asa cum este ea . Imi plac oamenii si sunt de principiul ca viata merita traita cu toate ale ei: bune -rele. Sunt o fire vesela si daca o data sunt si eu mai serioasa ma intreaba toti colegii mei daca sunt suparata sau mi-e rau. ii stresez pe toti cu intrebari despre ceva care ma intereseaza si /sau imi este neclar. Cam asta sunt. pupici[;)] Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Eu sunt chiar mamica lui theo, dar am omis SI A LUI BEBI sunt Ma numesc Andreea si implinesc 29 de ani. De obicei sunt o fire vesela, dar mai nou, in ultimul timp vad totul in negru, dat fiind faptul ca puiutzii mei sunt vesnic bolnavi. In alte conditii sunt vesela exuberanta as putea sa afirm, nu-mi plac oamenii care mint si sunt prefacuti, nu-mi place egoismul, imi plac drumetiile la munte(acolo unde puilor mei le merge cel mai bine - alea sunt cele mai fericite clipe din viata mea), ma enervez mult prea usor, dar imi trece destul de repejor, ERAM OPTIMISTA - dar mi-a trecut, altceva ce v-as mai putea spune, nici nu stiu, astept doar clipa in care POATE ne vom intalni cu totii si vom petrece clipe minunate impreuna, asa cum petrec eu de cand am descoperit forumul si oamenii acestia minunati, Cu multa dar foarte multa simpatie, Andreea mamica lui theo si a lui florin http://community.webshots.com/user/mamicaluitheo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...