Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din Usa,poftiti la o barfa! (3)


Recommended Posts

Acuma va stic eu conversatzia cu o intrebare. Voi ce folositzi sa curatzatzi aragazul? Am incercat Windex dupaia 409 dar nu ishi prea fac treaba shi tare nu imi place sa tot frec acolo la aragazu ala. Daca voi atzi gasit ceva care curatza mai bine imi zicetzi shi mie. Cat depre viatza shi pareri pe unde traim... mie imi place foarte mult aici in USA, stau in California, oameni sunt dragutzi, atentzi shi te ajuta cu ce pot... Am o parere super buna de ei (americani), pe langa Romani care ii cunosc aici hmmm cam lasa de dorit. Nu am locuit niciodata in alt stat deci nu ma pot pronuntza cu alte pareri. O zi buna la toate shi spor la discutzi. PS: Thank you pt informatzia despre scosulul petelor de pe haine, am luat Shout shi sunt multzumita de el. Gabbriela & Julian [bibe] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ma, Laura, ma, nu fi uracioasa si vino la San Francisco, loc de alergat si natura si cer si spatiu cat vrei, promit [:D] Mie-mi place la nebunie cand ma duc in oras sa ma plimb pe la Embarcadero pe marginea apei, toata deschiderea spre ocean mi se pare coplesitoare si, poate imi sclipesc mie ochii ca-s prea indragostita de Northern California [;)] da' mi se pare ca si culorile sunt mai altfel, nu stiu cum, parca mai intense, singurul loc in care am mai vazut asa ceva a fost in Australia, la Sydney. Sunt niste apusuri de soare superbe pe aici.. Si, tot in oras, poti sa te plimbi sau sa alergi pe plaja, mai ales la Ocean Beach, iarna, e o salbaticie, treci de niste dune ca sa ajungi la plaja, ceea ce te pune intr-o lume total in afara orasului, si nu mai esti decat tu, nisipul, valurile, si.. ceilalti alergatori [:)] Si Golden Gate Park cat e de lung (si lat, da' mai mult lung decat lat [alcool]). Daca ai chef de catarat te poti duce in Marin County pe Mount Tamalpais, iar de partea astalalta a golfului unde stau eu, e drept ca nu sunt munti, dar sunt dealuri cate vrei, si tot felul de potecute pe care poti sa te avanti, urci printre copaci, iar cand ajungi sus in varf sunt locuri din care se vede tot golful, incredibil, vis-a-vis San Francisco cu toate podurile lui, iar in jos pana la San Jose. E frumos rau de tot! [olala] Si pe-aici mai e Gradina Trandafirilor si Tilden Park si fel si fel de alte parculete. Iar pentru ceva mai serios, cum spunea si Lia, te duci la Tahoe sau la Yosemite [:p] Sunt si lucruri mai putin placute pe-aici, cum ar fi chiriile foarte mari si aglomeratia de pe autostrada (de-aia n-am eu masina, sa nu ma framant [:D] glumesc), asta pentru ca ieshte multa populatie, tot vin oamenii incoace, dar stiu ei de ce vin, nu? [:o)] Hai c-am facut pana la urma apologia Californiei! Mai depinde, fireste, si de comunitate, prin Marin County e mai "select", aici la mine in Berkeley sunt si homeless si weirdoes si de toti si toate (multi dintre homeless sunt asa by choice, "Republica Berkeley" [hippi] este cunoscuta pentru stilurile alternative de viata), da' mie-mi place asa ca pulseaza de viata locul asta. In New Jersey am stat patru ani in Princeton, unde era curat, frumos si dragalas ca un orasel de papusi (nu reprezentativ pt. New Jersey in general, ca la cateva mile era Trenton la polul opus), dar eu ma simt mai bine in nebuneala de-aici [hop] Oi fi eu mai druli [:D] [flo] Lai ps sa-mi mai laud putin oraselul: are un numar incredibil de librarii (bookstores) si cafenele; statisticile radio-shantz spun ca e locul cu cea mai mare densitate de librarii din USA [majoreta] Gata, acu' tre' sa veniti incoace, macar in vizita [avion] [jamaica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela, pot sa-ti zic cu ce curat aragazul meu electric, ma refer la plita de deasupra. Ii zice glass/ceramic cook-top cleaner facut de Whink. Torn nitel pe plita, frec cu buretele de vase si sterg cu un servetel de hartie. Soacra-mea are aragaz cu flacara si si-l curata cu un praf ce seamana cu Tix-ul romanesc, ii zice Comet si e in niste tuburi verzi. Cuptorul il curat cu un spray (am uitat cum ii zice). Cand am cumparat casa mi-a venit sa vomit ce slinos si ars era cuptorul inautru, sota-miu a luat spray-ul asta, se lasa 2 ore la 'muiat si se sterge cu servet de hartie. Bec a facut cuptorul. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wana, ia aminteste-ti, ti rog, cum il kiama pe shpraiul ala de curatat cuptorul, ca si la mine-i slinos. bine macar ca mie nu-mi vine sa vomit - doar io l-am adus in halul asta... :))) http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela, sa-ti zic si eu, este ceva de se numeste "soft bleach" parca, da' nu bag mana in foc pana nu ma duc acasa sa ma uit (iti dai seama cat curat eu aragazul), dar de cuptor pot sa-ti spun ca se numeste Oven Cleaner pur si simplu, si te "intopsici" daca nu iesi din bucatarie pana isi face efectul pe grasimi si ce-ai ars in el. Daca poti ia-ti cuptor de ala self-cleaning, io m-am speriat prima data cand i-am dat drumul, insa curata "brici". Se incinge la sute de Fahrenheit se incuie usa, si vreo ora tot coace mizeria din el. Apoi abia dupa ce se raceste se descuie. Io am intrat in panica atunci cand nu s-a deschis, da bag de seama ca unii-s mai "dastepti" decat mine, si stiu ei ce fac. Lia, bine faci ca-ti menti punctul de vedere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oven Cleaner merge si la aragaz, dar asta pt ca eu am naturelul mai nesimtitor si soriciul de pe maini mai gros, altfel puneti manushi ceva si deschideti ferestrili musai, ca e cam acidutz...uite asa ma fac si io bug pe internet ca numa tampenii insir(asta cu bugu mi-a placut la nebunie)!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...