Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din Usa,poftiti la o barfa! (3)


Recommended Posts

p.s. (hai ca azi am ce am cu p.s.-urile) noi folosim si la cuptor folie de aluminiu, mai exact am pastrat in cuptor un gratar (raft), care sta in permanenta cu o folie de aluminiu pe el. asa, grasimea de pe gratarul unde punem carnea la facut, picura pe folia de pe raftul de dedesubt. sper ca am fost destul de coerenta [alcool] ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Iubi, am gasit spreiu' de cuptor: il cheama Easy Off si e intr-un tub albastru. Faianta de la dus o curat cu Tilex combinat cu Comet. Pute tare Tilex, nu prea recomand la gravidute. Un pont care sa va ajute la frecat: stiti buretii aia foarte aspri de culoare verde care se cumpara de la raioanele de bucatareala la orice supermarket? Exista unii la Home Depot tot verzi, mai aspri, mai mari, mai multi in pachet. Nu mai stiu zona unde sunt, cre' ca pe la galeti, maturi faze din astea de curatat. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Va recomand soap pads, cred ca sunt diverse marci, eu utilizez SOS. Pe cutie ii recomanda ca fiind wood steel soap pads, sunt deja impregnatzi cu ceva detergent cred, shi sunt f. aspri in acelashi timp. II putetzi folosi si la frecatul oalelor shi cratitzelor. Combinatzia soap pads si Comet-ul sugerat de Oana vine de hac si celor mai "inraite" aragaze. Spray-ul pt. cuptor este f. bun, mai ales daca il spray-atzi de cu seara si il shtergetzi dimineatza. Spor la treaba girls!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred ca am descoperit asa de tarziu acest subiect care merge tare repede, deci are spor, fiind deja la a 3-a parte! Ma inscriu si eu aici ca este tare fain subiectul acesta, discutandu-se chiar de toate! Pentru cei care se ocupa cu "evidenta populatiei" de aici, eu locuiesc in zona Chicago-ului! Cu aragazul ma lupt si eu si am ajuns la concluzia ca tot el este mai tare decat mine. In orice caz eu am renuntat pe moment la acele sray-uri toxice, le folosesc acum foarte rar, si acum sterg aragazul mai des ce-i drept cu niste servetele "Lysol scrubbing wipes", sunt tare bune, nu zgaraie. Capacele de la ochiuri le spal cu un bucrete mai aspru si le mai dau cu "DAWN power dissolver" si apoi le lustruiesc cu servetele de bucatarie de hartie. Iese brici. Mai folosesc si spay-ul ala toxic, dar am abservat ca fac alergie pe fata de la el. MAi dau capacele de la ochiuri cu el, dar afara sa fie la mult aer, si el las peste noapte. Asta pana o sa schimb actualul aragaz cu self cleaner si cu partea de sus a aragazului de sticla de aia plata, adica fara ochiuri! Ca venii vorba de aragaz de ala, stie cineva se poate conecta si la gaze sau numai la curent o asemenea minune? La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aida_o
da, si mie imi place in sud, ca-s oamenii faini si mai putin nervosi decit prin alte parti bine-ai (re)venit, Cleomax! [flo] ai grija, aici ritmul e ametitor! au fetele o viteza de tastare... mama-mama! apropos: nici eu nu am baiat mic, da' am unul mare: sotul! io zic ca se pune![:D] aida, multam frumos [flo] vaz ca si tu esti in ga, dar pozele parca-s din fla? m-am uitat in graba, ma uit mai pe indelete pe seara, deoarece acum ies cu fiu-meu undeva sa papam. asta fiindca tot am ramas singurei fro doua zile. ai dreptate, se tasteaza aici, mama mama :D daaaa, sigur ca se pune sotul, de fapt si eu ar fi trebuit sa spun ca am doi [il] sper sa va "prind" mai pe seara :) ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, Petra tu te referi la ala electric. Ala merge numa' la curent electric, n-am auzit sa fie 2 in 1[:D]. Acu' sincer, vorbind de aragaze, eu as prefera unul normal cu flacara. Cand a fost blackout-ul in America de am ramas fara curent, muream de foame daca nu aveam aragaz cu gaze. Plus ca la asta electric trebuie umblat cu mare grija, sa nu se zgarie plita, la mine s-a zgariat intr-un loc (de fapt s-a ars) cand facea sota-miu tuica fiarta. Apoi cand e plita incinsa grija mare sa nu ajunga cumva fo' picatura de apa rece ca s-a crapat plita. O prietena de-a mea asa a spart geamul de la usa de la cuptor, a scos tava si i-a cazut o picatura de apa ce avea pe maini exact pe geam, crac, si gata cu el. Aaa, ca mi-am amintit, cele care aveti aragaz electric, cum coaceti voi vinete? Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...