Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din Usa,poftiti la o barfa! (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Oana_B Aaa, ca mi-am amintit, cele care aveti aragaz electric, cum coaceti voi vinete?
La sot la serviciu,doar nu dejeaba-i bucatar,nu?[:D]...Altfel nu cred ca m-as risca la copt vinete.De fapt pe vremuri,cand stateam in tabara,(adica nu-mi pasa ca se face fum)le coceam pe-o tabla pusa pe ochi.Ca la Romanika... [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am din pacate aragaz electic. Vinetele prima data le-am copt pina le-am ars, dupa care m-am experimentat. Pun o folie de aluminiu pe tot gratarul aragazului, si coc vinetele intorcindu-le foarte des si temp . fiind undeva pe la 300. Dar m-am scos acum! Mi-am cumparat gratar de curte si am rezolvat-o si cu arsul si cu mirosul....e o placere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurel, senchiu n-am stiu ca merge asa. VV, al meu e bun bucatar dar o tine doar de hobby si ma mai invata pe mine una alta. Eventual sa ma duc la el la munca la Ford sa-i pun vinetele pe fu'n radiator de Navigator sau Expedition oare ies cu arome? Kim, buna treaba cu folia si cu grataru' da' numa' vara ca ma gandesc ca pa la aproape 0 grade F (cat or fi astea in C) cat e iarna pe aici, nici platita n-as coace la vinete afara[:D]. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wanabi,cre'ca la Cadillac ies mai aromate...da' musai sa fie cu tapiterie de piele![:D] Mei,am experimentat si eu la cuptor prima data da' n-au iesit ca atunci cand le parlesti direct pe sursa...parca erau fierte nu stiu cum.. [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ne-ai gasit intr-un final, Camelia. Vezi daca te invarti mai mult la bucatarie. Kim, daca bagi un oki pe www.maternitymall.com, acolo sunt mai multe magazine care-s si de-adevaratelea. Nu-ti recomand sa cumperie de pe web, ca unele-s chiar sumpe, gen Mimi Maternity. Ai vreun TJ Maxx sau Marshall's? Aia au sectie de bortoase. Da' hai sa-ti spun un trick, ia-ti din alea extra large, haine normala, eu am luat de pe Chadwick's doua sarafane misto tare (XL) si mi-au fost bune. Acuma depinde si de marimea ta (eu sunt la 1,72m). GAP mai are haine de gravide. Da uns earch pe web dupa Motherhood, nu se poate sa nu fie si la voi. Un mic tip, hainele de gravide sunt scumpe, dar cauta-le in sale. Vinetele le coacem pe gratar afara cand e frumos, cand nu, in cuptor intr-o tava veche.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar hainele de graviduta-s scumpute.O idee ar fi sa arunci un ochi pe amazon.com unde au reduceri de la toate firmele mari.(http://www.amazon.com/gp/browse.html/103-2957062-5645435?node=1045076%2C1084662&index=apparel&rank=%2Bprice&x=6&y=12) Eu am cumparat haine pt.bebe pe Amazon si vreau sa zic ca cu tot cu shipping am iesit muult mai ieftin decat in magazin.De ex. pe un body cu manecuta lunga pe care-as fi dat cca.10-12$ (de la Gap si Old Navy)in magazin,am dat vreo 5$ in final.Avand in vedere c-am luat multisoare,am economisit ceva. [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...