Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din Usa,poftiti la o barfa! (3)


Recommended Posts

Buna seara, Am si eu o intrebare la voi: cum sa fac sa notarizez copii de pe niste hartii? hartii in speta inseamna traduceri legalizate din romana in engleza (am numai un exemplar[bang]). La banca am incercat, dar n-au vrut (Bank of America, acolo autentifica numai semnatura si atat). Va pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Llaura
Buna seara, Am si eu o intrebare la voi: cum sa fac sa notarizez copii de pe niste hartii? hartii in speta inseamna traduceri legalizate din romana in engleza (am numai un exemplar[bang]). La banca am incercat, dar n-au vrut (Bank of America, acolo autentifica numai semnatura si atat). Va pup.
Incearca sa vorbesti cu cei de la Ambasada Romana, ei ar trebui sa aibe notari http://www.roembus.org/.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, Laura nu vrea autentificarea semnaturii, asta fac notarii de aici, daca inteleg bine, vrea cum e la noi legalizarea copiilor. Am inteles corect, Laura? Intr-adevar astia iti notarizeaza orice si in orice limba, dar numai semnatura, ca doar trebuie sa le arati ID cand duci hartia si semnezi in fata lor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doar un tip: daca vrei sa legalizezi o semnatura in loca sa mergi la Money Order, poti sa mergi la banca unde ai cont si iti notarizeaza pe gratis. Noi asa am facut cu toate Afidavid of Support. Banca la care am mers este BankOne, dar cred ca si restul bancilor fac la fel. mn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hartiile pe care le am eu sunt in limba engleza, mai precis sunt traducerile (legalizate de notarul roman) tuturor actelor mele de studii. Am un singur exemplar si mi-ar trebui 2; deci vreau intr-adevar copii legalizate, adica ceea ce in dulcea limba de lemn se numeste "conform cu originalul". Am gasit notar (la beer, wine & lottery, dar vrea &2/pag si ma duce cam 60..prea mult). Imi trebuie o idee cum sa fac mai ieftin sau pe unde se mai gasesc notari, afara de beer, wine & lottery..[bang] Hai va pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...