Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (15)


Recommended Posts

Hi-hi-hi,Allya,hai ca esti buna,parca vorbesti despre mine cand zici de ingrijirea personala....de cand am venit aici parca-s o tzaranca,nici stil nu pot avea,nici sa ma aranjez ca inainte,ce mai...e mare diferenta...poate cand va avea sotul un serviciu ca la oameni imi voi permite si eu mai multe.Dar asa fiind student in SUA sa-ti platesti studiile si sa lucrezi la SubWay e bataie de joc.Hai ca ma abat de la tema. Tin sa multumesc pt sfaturi ,o sa le incerc pe toate care mi le-ati scris . Willa ,da chiar ma gandeam la galbenele dar nu eram sigura s-apoi nustiam cum se traduce,dar Allya mi-a sarit in ajutor,merci mult. Eu folosesc marca Huggies la diaper si servetzele,parca sunt bunisoare,dar tot curg,cand face kk se murdareste pana la gat,hahaha. Am incercat si Luvs,Pampers,Dry Bottom,si am ramas la primele. Chiar o sa-l las cu fundicul golutz ca tare-i place,rade in hohote,si cand te gandesti ca are 2 luni,imi vine sa-l pap tot. Ideea cu o marime mai mare e tare buna caci are rane exact la marginea diperuluisi-l tot roade ca tare fatzait mai e.Scriu cu o mana ca tre sa-l tin pe el in alta ,..scuze pt greseli Fetelor,,,hai ca eu sunt cu intrebarile,la ce ora faceti baie bb-ului ,ca tot am senzatia ca tot ce fac e incorect.Noi facem baie la 11 seara si apoi dormim3 ore ,papam nitzel ,iar dormim 3 ore si gata nu mai doarme pana iar la 9 seara,doar atat dorm bbii astia mici? Sanatate si sa va paziti motaneii. Ally & Samuel http://community.webshots.com/user/ssacerchez
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
ELLIE io si acum admir ceara de epilat de pe masa si imi fac curaj sa o pun in aplicare, da mi-e frica ca ultima data m-am ars f rau de la una incalzita in microwave si eu simteam ca nu e fierbinte dar a ras ca si zaharul ars...[bang] naiba stie din ce o fi fost facuta...Dar e musai... imi fac curaj si trec la actiune... Mie imi plac scutecele Huggies dar servetelele umede mai putin.... Tu ii pui vaselina multa pe fundic la bebe? incearca sa ii pui mai ales la cute si la zonele de frecare cu scutecul... Voi sunteti cu viza F1 in SUA? cum va faceti taxele cu bebe? Am achizitionat ieri 4 pesti de la Petsmart si mi-a murit unul asa ca o sa merg cu cadavrul lui la magazin "napoi" ca avem garantie 2 saptamani [:D], nu inteleg ce e cu pestii astia de aicea ca eu in Romania aveam 3 acvarii gigantice si o tona de pesti toti crescuti de mine din cativa si asa ceva nu se intampla sa moara pe capete, cred ca la magazin nu le pun sare in apa, ceea ce e esential.... pupici, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mmmddda Allya,chiar m-ai amuzat,vad ca nu prea esti multumita nici tu cu deservirea. Macar nu sunt singura,cu asta ma linistesc. Ce sa-ti zic,sotul e student MBA,acum peste o luna sfarseste si el,off mai repede sa-si gaseasca de lucru,eu sunt cu viza j1 ca dependent. Daca vrei sa ma crezi nici panas acum n-am intzeles faza cu raxele,te referi la asigurarea medicala a copilului? Daca e cetatean american am intzeles ca are medicate sau medicare,ca astia m-au zapacit la cap.Tu crezi ca de ce sunt eu suparata pe tara asta? Cand eram insarcinata,,le-am spus ca n-avem nici un fel de insurance si ei ne-au verificat incomul si ne-a zis o chioamba ca its ok! nu v-om plati nimic..nu stiu unde e acu ea caci i-as aduce bilurile ei sa le platesca.Ce crezi pe la luna a cincea dupa ultrasunet am inceput sa primim la note de plata de ne ingrozeam,n-am, platit nici una,si ce crezi ne-au dat la colectors. Asta e. Tre sa plec ca ma nebuneste mi-a chiuit toata ziuz. Ally & Samuel http://community.webshots.com/user/ssacerchez
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allya, ce fel de ceara de epilat folosesti? Ti-as sugera sa-ti cumperi un epilator,e o procedura mai delicata si mai curata ramane pielea.Poate ca durerea e mai mare caci e facuta epilarea pe portioare mai mici.Eu sa-ti zic sincer de cand am nascut n-am pus mana pe el..nu reusesc nici sa me epiles,nici sa ma pensez,e un haos peste tot, off,tare m-am saturat sa am grija singura de toate. Despre ce fel de vaselina vorbesti?de dat la funduletz,pt rush diaper? Eu folosesc Desitin,parca-i bunicel,am folosit si cel de la Aveeno,e ok,nu prea vad diferenta,oricum tre sa-l aplic de fiecare data cand schimb scutecul. Acum nu stiu ce are dar urla in gura mare de cateva ore,parca adoarme si brusc incepe iar sa urle,ii dau tzatzusca si ma inshfaca tare ,incepe sa dea din picioruse taree si urla cu ea in gura parca-l taie cineva,nu ma ajuta nici tzigara,nici Tylenol,imi vine sa urlu langa el. Dar e tare dulce. Ally & Samuel http://community.webshots.com/user/ssacerchez
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ELLIE daca vrei iti zic eu ce trebuie sa faci ca sa iei asigurarea medicala gratuita macar pt bebe...nu vorbeam de insurance, vorbeam de taxe, de returnarea a ceea ce ti s-a luat in plus pe anul trecut la impozite.... am inteles ca e cel putin 400-1000$! In legatura cu billurile de la spital zi-le ca vrei sa faci payment plan cu un max de 15$/luna altfel tu nu ai cum plati...si asa te scapi si de creditori si platesti numai un pic, pana la urma vor renunta ei...Asta mi-a zis o fosta colega de doctorat care are cancer de piele si a avut niste operatii in valoare de vreo 20000$ pe care evident nu avea de unde-i plati si desi avea asigurare si le-a facut intr-un loc mai prestigios unde nu avea acoperire... ea e acum assistant professor la Chicago State Univ are 60000$/an si tot nu vrea sa le plateasca...[:D] ei am reusit sa ma si epilez, acuma am luat o ceara speciala pt cuptorul cu microunde si am incalzit-o mai putin decat ziceau ei si a mers, a fost tot o ceara si am innebunit pana am indepartat ramasitele, am incercat si cu spirt si cu ulei si cu baie... asta o sa fac pana la urma o sa iau un epilator Braun SilkEpil, da nu gasesc aicea decat online ca americancele astea nu au greturi sa se rada... si e si cam scumput da eu zic ca merita. puiutul meu e mai bine, ieri a facut niste istericale ca nu mi-a venit sa cred nu inteleg ce a avut ca a plans cu sughituri, ca am intrat in panica, dar apoi i s-a facut somnic si a adormit dupa ce l-am leganat in brate, acuma rade de numa si isi suge picioarele, e mult mai bine eu insa ba... va pup, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, fetelor, am facut si noi 3 luni, dar nu mai sintem cei mai mici din gasca, a venit Ellie si ne-a scos ! Ei sint mai micuti ca noi [:D] Parca a inceput Codrin sa se mai obisnuiasca cu laptele asta nou. Ieri a facut kk un pic mai galben, deci, merge spre bine, si de citeva nopti nu se mai trezeste pe la 2-3 sa se fitziie. Ieri dimineata s-a trezit abia pe la 7 fara ceva sa ceara papa ! Dar nu stiu ce are seara, ca i se face foame f repede, dupa 2 ore numai, de abia sta la baita. Dar o sa-i cresc portia de ora 5 de la 170 ml la 200 ml, ca la mesele principale si sper sa o rezolvam si pe asta. Ven, Markus cum mai reactioneaza ? S-a mai obisnuit cu Milumilu' ? Vikinga, nu stiu ce sa-ti zic, tu faci cum crezi, dar eu, daca stiam dinainte ca o sa se intimpla asa, imi faceam stoc de Milumil vechi. Sau macar ii dadeam in paralel, in amestec, crescind treptat formula noua, ca sa-i dau timp sa se obisnuiasca. Dar cum noi aici n-am mai gasit din ala vechi, a trebuit sa trecem brusc pe ala nou [bang]. Oricum, Milumil 2 parca se da de la 4 luni. Dar cu asta am de gind sa-i fac trecerea treptata si o sa incep deja si cu sucurile de fructe, asa ca sper ca o sa fie mai usor. Pupici [pup] Simona si bb Codrin (14.12.2003) http://community.webshots.com/user/simonarata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]buna, dragelor! baietelul meu are un canal lacrimal infundat sau insuficient dezvoltat (2 doctori = 2 pareri)...problema e ca un doctor (din Romania) mi-a zis ca trb operat daca pana la 6 luni nu isi revine in urma masajului si tretementului aplicat, ceea ce insemna anestezie generala, iar cel din Austria mi-a spus ca putem astepta pana la 15 luni si ca sansele sunt f mari ca lucrurile sa se reglementeze de la sine, nefiind nevoie nici macar de masaj......[flo] voi ati avut asa o problema, ca eu nu stiu ce sa mai cred....multumesc frumos[pup] Andreea si [copil] Sebastian - 07.10.2003 http://community.webshots.com/user/andreeacc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...