Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (15)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hai ca l-am adormit si pot sta cat de cat pe net! [:D] La 4 luni, bebenacul meu cantareste 7 kg si are 65 cm lungime. Diametrul capului este 43 cm, la fel si al toracelui. Dr. mi-a zis ca este foarte bine, ba chiar ca arata ca un bebel de 7 luni!![:D][:D][:D] I-au facut vaccinul si saracutzul tipa de durere, dar dupa ce l-a luat tati in brate, a adormit si s-a trezit putin timp dupa ce am ajuns acasa. A trebuit sa-l tin nemancat vreo 2 ore (i-am dat putin ceiut) si pe urma, a papat 20 min. la san si vreo 150 ml laptic praf. Din ce am citit eu pe aici, bebeii hraniti la biberon papa la o masa 150-170 ml lapte. Ei bine, de ce bebelul meu papa san 20 min. si inca 150 ml laptic? Ca am lapte, nu gluma! Este el mai mancacios ?? [:D] La nastere a cantarit 4,100 kg la 53 cm si dr. neonatolog ne-a spus ca o sa ne manance creierii!! [bang] Carmen, felicitari pentru viza! [cool] Drum bun si sa fiti fericiti!! Pupici, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/bbcloanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, stai linistita, Codrin al meu papa 170-200 ml din bibe si inca n-are 3 luni. Si ar papa el mai mult daca i-as face. Dar ma gindesc ca-i ajunge, pt. virsta lui ... Doar seara la 8, cind pica de somn, isi inghite greu lapticul, uneori papa doar 160 ml, in rest, cit ii dau atita papa. Pupici [pup] Simona si bb Codrin (14.12.2003) http://community.webshots.com/user/simonarata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madutzu, imi pare rau ca ati facut pana la urma varicela ... sper sa faca doar o forma usoara. Eu am facut-o in clasa a 12a, si am facut o forma super nasoala .. am stat o luna in casa, si sa nu iti povestesc ce febra si ce bube am avut ... de aceea se zice ca e bine sa o faci cat mai repede, ca faci forma foarte usoara ... sper sa fie si cazul vostru si sa treceti repede peste ea. Sanatate Carmen si bb Matei Gabriel http://community.webshots.com/user/carmen77102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mnicol eu i am facut gauri in urechi in dr tab,linga mega image,ii face cu pistolul si ii pune cercei medicinali. Carmen felicitari pt viza. Madi imi pare rau pt Lukas,va doresc sa treceti usor si repede peste ea. Noi am fost in parc ieri,ne am intilnit cu mai multe mamici si bebici,de abia asteptam sa se faca cald sa mergem iar ca acum or sa vina si mamicile de la ian-feb. Ileana pacat ca nu mai stai in buc ca veneai si tu la intilnirile noastre,da poate cind mai ajungi ne vedem.Am vb cu Kokolina si Carmen sa mergem la munte cind se face cald(cam prin iunie),atunci poate mergeti si voi cu noi.Ti a transmis Theiuta salutari.Printesa mea acum doarme de la 11 seara pina pe la 8-9 dimineata fara sa se mai trezeasca sa pape,iar acum am invatat-o sa mai doarma si in patut ziua ca noaptea o iau linga mine. La multi ani pt sarbatoritii de azi. Julia23 http://community.webshots.com/user/julia062003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor si bebicilor, Madutzu, si eu am avut emotii ca Melany a facut varicela si va face si Brian, dar uite ca a trecut cele 3 sapt cu emotii si Brian nu a facut. Probabil pt ca eu facusem cind eram mica si incail apaltez pe Brian. Noutati: de mic se pare ca la Brian ii plac fetitele. Melany are o papusica ( din material ca de colac) si care tiuie si atita o mozoleste. Vrea din ce in ce mai mult sa stea pe fundulet asa ca azi m-am hotarit sa il pun deja in scaunel, pina acum nu l-am pus. S-a smecherit si nu vrea numai in brtate, zimbeste la toata lumea, dar mai ales cind ii vrobeste Melany. Seara adoarme pe la 9 si se trezeste pe la 7 dimineta, cu vreo 3 treziri de papica. Greu mai scriu pe aici si din aprilie cred ca va f si mai greu pt ca nu stiu daca vom reusi sa ii rezolvam camin la Melany. Ar fi groaznic sa ramin cu amindoi acasa. Delia, Melany(02.09.01) Brian (31.10.03)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia, in mod normal pana la 6 luni, bb-ii prezinta imunitate(dupa spusele pediatrei). Si tot dumneaei a spus, ca ffff posibil sa faca. Eu l-am alaptat o luna pe Lukas, din pacate mai mult nu s-a putut. Maine ma duc la pediatra sa o intreb ce si cum, va pup fete si va doresc sa aveti copilasi cat mai sanatosi P.S:sunt capie de somn si pe langa, am si o criza ingozitoare de rinichi, stiti vorba: "un necaz nu vine niciodata singur":(((( Mada, Antonia***06.01.2001 Lukas*****14.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim! Raportam, la 4 luni avem 7,05 Kg si 65 cm. (ne-am nascut cu 3,15Kg si 51 cm). Papam in continuare numai tzatzica de fiecare data cand avem chef. Ne place sa stam in fundulet (cu sprijin), dar parintii mei nu prea ma lasa decat cate 1 min de 2-3 ori pe zi. Recunoastem pe mami, tabi, bunica si bunicul si pe unchiulet (cu care ne jucam dealtfel din greu). Ne place televizorul si calculatorul si "discutam" cu tavanul si cu becul si cate o ora. Ne culcam la 9-10 seara, ne sculam la 3 sa papam si apoi pe la 8 dimineata sa papam iar si de trezit de-a binelea pe la 10 dimineata. Mai dormim 2-3 ore de la ora 13. In rest gangurim si radem si vorbim... In timpul zilei mami ma lasa in carut sau in patut (ca mai are treaba si ea) si ma joc singura sau vorbesc cu tavanul sau cu becul (ce e disponibil pe moment...) Cand ma lasa pe burtica zici ca vreau sa plec, imi coordonez miscarile de-a busilea dar e grea burta si nu o pot ridica (dar daca am sprijin la talpi plec de-a busilea...) In rest sunt o cumintica si o dulcica!!!! Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...