Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (15)


Recommended Posts

Salut fetelor! Eu iar sunt in intarziere la felicitari. [:(] [s][s][s] pentru Alexandra Ioana ,Alvaro Daniel, Markus Andreas,Patrick!!! Sa cresteti mari si sa-i faceti mandri pe parinti!!! La fel [s][s][s] pentru sarbatoritii de azi:Luana Carla ,Mihnea Stefan si Tudor. Multa sanatate la toti puiutii si rabdare la mamici![:D] Ieri nu am avut nici un chef sa scriu, am fost taaare ametita, abia spre seara a mai trecut valul de rusi si mi-am mai revenit si eu. Acum se pare ca sunt mai bine. Ven, spuneai ca si al doilea val e la fel. Nasol...Sa vad cum o sa fie la mine...Acum si eu am fost tot cu tampon si vata, ca altfel dezastru faceam. Cred ca Alchemilla m-a ajutat un pic, totusi... Ileana, sorry pentru noptile tale chinuite [:(] Consoleaza-te cu ideea ca tu scapi in timp ce noi o sa tragem cred ca si mai tare, ca daca bebeii sunt mai mari pot sa faca si mai mare scandal.Ma gandesc eu...Si felicitari pentru dintisori! Sa iasa cat mai repede si celalalt! Ven,Vikinga..ma bucur ca aveti ajutor. Mai faceti ceva si pentru voi, cu ocazia asta. E asa de bine sa ai timp pentru tine, macar un pic [:D] Succes cu tunsoarea, Ven! Sa pui poza pe urma. Eu asa de multumita sunt ca m-am tuns scurt. Bine, par este in continuare. Ca-mi cade o groaza. Cu pumnii scot. Si am gasit si eu la Andrei in guritza un fir de par. Da acuma chiar cheala nu ma tund.[bang][bang][bang] Cat despre kg in plus, hai sa vorbim...Daca as face depresie din cauza asta, m-as sinucide de-a dreptul. Am inca 10..."inca", ce frumos am spus...Mai corect este "am TOT 10", ca nu am dat nimic jos!Mai, despre masajul anticelulitic eu nu am o parere prea buna. Si-a facut o colega de servici si mi-a aratat pe urma . Doamne fereste ce avea pe picioare. Ingrozitor!!! Era neagra pur si simplu. Si mi-a spus ca pe urma iar i-a aparut, desi nu a mancat aiurea. Aaa, eu stiu ca Esca are salar de 10.000 de $ asa ca isi permite chiar orice! Papuci, ai vazut si tu cu ce m-am incaltat cand am venit la tine![:D] Ca am si degetul bulit rau. Sa le spun si la fete...Mi-am luat o pereche de ghete de-ale tatalui meu![:D] Si acum tot cu ele umblu, ca sa nu ma stranga la deget. Nu stiu ce o sa fac cu papucii, eu tot sper ca o sa-mi revin macar un pic la dimensiunile mele de dinainte de sarcina. Carmen, felicitari pentru aparitia in catalog! Astept sa vad coperta! Eu am o problema cu fiu-meu. Nu mai stiu ce sa-i mai fac! Isi baga mainile in gura si face chestia asta in asa hal, ca da la ratze pur si simplu. Pe langa faptul ca nu manaca el prea grozav, acuma isi baga degetele in gat si vomeaza si putinul pe care l-a mancat. Si ce ma enerveaza e ca pare ca nu-l deranjeaza deloc! Asa ca face in continuare la fel. Mai tot timpul sunt pe langa el si ii scot mainile din gura. Si degeaba ii dau suzeta, ca o arunca si tot mainile sunt mai bune...Si mai face o chestie...Daca nu ii rupt in doua de foame, hranitul pentru mine este o provocare!!! Impinge tot timpul biberonul, si-l scoate din gura. Pe bune, e atata de geu sa-i dau sa pape ca-mi vine sa mor! Norocul lui e ca e dragutz[:D]. Si gangureste de-mi vine sa-i pap guritza.[:)] Am mai observat o chestie. Pentru el nu jucariile sunt interesante ci modul lor de functionare. Serios! Are balansoarul ala cu jucarii. Si nu se uita la jucarii ci la felul in care sunt prinse. Si e atata de incantat de numa. Ca am facut si un experiment, am scos jucariile si au ramas doar agatatorile. Si le studia de numa si se bucura ca de nu stiu ce. Apoi are caruselul cu legume care se invarte dupa ce invarti un fel de cheitza,sa zicem. Mai, cand invart de cheitza e in extaz. Se uita mirat, rade de numa. Daca as invarti intr-una ar fi perfect. Dupa aia se uita si la legume, dar nu reactioneaza chiar asa de tare la ele. E ciudat rau! Inginer il face mama!!!![:D] De 2 zile mai doarme si el un pic peste zi. Tot iepureste, dar se aduna mai mult de 3 ore in total. Ieri am fost in magazin, mai spre seara, cand m-am simtit mai bine, Nu de alta, dar batea un crivatz la noi in frigider![:D] Si Andrei a stat in sfarsit treaz prin magazin. Si era asa de mirat...(Pauza de scos manutza din guritza[:D]) Gata, ca m-am intins si eu o gramada. Maine il cantaresc si eu sa vad cat a pus in luna a treia, ca a fost luna cu botez(nema papa cat a stat la Bistrita), apoi vaccin(nema papa, din nou). Nu stiu daca v-am zis ca am pus niste poze noi. Aaa, chestie funny. Ieri i-am facut un filmuletz cum gandurea la o carticica. Si am prins un dat la ratze in direct.Asa ca ramane inregistrat sa vada si el cand e mai mare.[:D] [pup],Dana si Andrei(12 dec 2003) http://community.webshots.com/user/dpintilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dana, ce mortal s-a facut Andrei!!! E tare tare scump!!! [il] Vilma, vikinga, mersi de incurajari!!! Probabil ca exagerez, dar asa sunt eu......ma preocupa tare treaba asta.......si cand mai auzi si de persoane ca si Carmen [;)][:D], chiar iti vine sa te-mpusti !!! [:D] Carmen, felicitari pentru al tau "cover-boy"!!! E grozav sa fii VIP de mic!! [cool] Nu, nu am mai facut masaj anticelulitic, dar auzisem ca scapi de ceva cm cu ajutorul lui, si mai ales de celulita, care cu aerobic tot nu se duce jos la unele persoane (ca mine de ex.)....... Ileana draga, cine o sa mai fie ca tine, cand noi o sa fim toate pe-aici chiaune de nesomn si nervoase, iar tu bine, mersi, o sa ai copil mare si "dintzos", si o sa ne consolezi pe noi.........[:D] Am uitat sa va spun ca Markus doarme deja de 1 sapt. de la 9-10 seara pana la 6-7 dimineata!!! Dragu' mamii, Doamne da sa ne tina obiceiu' asta bun.......maica-mea zice sa ma consider norocoasa ca la 3 luni doarme asa bine, ca eu si sora-mea nu serveam atata somn noaptea, si le faceam nopti albe la greu......[q] Va pupacim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, cati sarbatoriti ieri si astazi! La multi ani, copii frumosi si buni, sa aveti parte de ce-i mai bun in viata! :[s], Alexandra Ioana ,Alvaro Daniel, Markus Andreas,Patrick, Luana Carla ,Mihnea Stefan si Tudor! fie-mea a avut o premiera azi: a adormit singura in scaunul de masina, jucandu-se... nu-mi vine sa cred, dar e drept c e si obosita... nu vreau sa va spun cum (nu) a dormit azi-nopate: primi trezire la 3:15. am incercat s-o adorm pana la 4. la 4 i-am dat sa manance, pana la 5 (papa san nopatea si e o smechera, papa dormind), dupa care a stat treaza pana la 6, a adormit dupa ce am mai pus-o iar la san, a dormit pana la 7 jumate si de atunci... nika!!![bang] a mai papat la 9, of course, ca de papat nu rateaza nimic. Ileana, si eu am impresia ca i-a sporit rau de tot apetitul, ba chiar azi sunt disperata: m-au ajuns noptile nedormite si mancatul pe sponci: nu ma mai pot mulge! nu prea mai am laptic. tot astept si bag lichide in mine, pana la 1 jumate mai trebuie s amai produc musai vreo 60 ml...[ups] Dana (Dpintilie): daca te consoleaza cu ceva, si fie-mea face idem! cu manutele in gura pna la cot, pana [vom]! leac nu am gasit... decat tot asa ca tine, sa stau pe langa ea... Vilma, cred ca si pe mine m-ai impusca... dar nu vrei sa stii ce inseamna sa slabesti cate un kg la 2-3 zile... asa am patit eu dupa e am nascut, si nu m-am oprit cand am atins greutatea de dinainte de a ramane insarcinata (ca nu am luat decat 9 kg in sarcina), si am continuat... eram singura cu iubita mica, sotul a trecut exact atunci printr-un control cumplit la firma, venea seara la 10 sa-i facem baie la bebe si pleca apoi din nou... asta a duar vreo trei saptamani, dupa care a putut sa ma ajute si el noaptea cu bebe. dar raul era facut: slabeam ingrozitor, de oboseala, de la alaptat, dijn lipsa de pofta de mancare (cred ca asta tot de la oboseala mi se tragea. ma trezeam in fiecare noapte cu frisoane ingrozitoare, fara sa am febra, sau ma dezmeticeam in fata patutului fetei si nu stiam ce caut acolo, daca i-am dat deja sa manance sau urmeaza sa... a fost cumplit de greu, si, desi asta visam si eu, sa intru in hainele dinainte act mai repede, mi-a iesit pe nas asta...[bang][bang] acum sunt mult mai slaba decat inainte, dar un pic de burtica a ramas, exact uterul cred, si nu am timp sa fac gimnastica... si nici putere. de asta zic, Ven: lasa ca stie Dumnezeu mai bine cum se rezolva toate, pastreaza-ti buna dispozitie (nu stii cum se zice: "grasa si frumoasa" [:D]), frumusetea ta acum depaseste oricum granitele canoanelor, si in primul rand conteaza cum te vezi tu! sper ca ai inteles ce am vrut sa spun![;)] Carmen, sa-ti traiasca vedetuta![berica] Ven, stii cum am gasit bona? ma rugam de 2 luni sa gasesc pe cineva asa cum imi doream, de incredere, mai tanara, curata, desteapta, si sa nu-mi ceara aurul de pe lume... si cand eram mai disperata (pe 1 feb trebuia sa fiu la serviciu, pe 3 am gasit-o pe ea), a intrat barbatu-meu pe anuntul tel pe internet (disperarea mare, iti dai seama?!) si mi-a dat cateva anunturi. Dorina a fost a doua femeie vazuta, si ne-am placut reciproc imediat. are 43 de ani, sta la d2 minute de mine (culmea!), e o femeie hotarata si tare blanda (e din maramures, si asta spune m,ulte), si-a crescut si ea copiii ei, doi baieti, e harnica nevoie mare si o iubeste pe a mica de nu-ti imaginezi. am stat 3 zile cu ea acasa, sa o vad cum se descurca, si ea, si fie-mea... si a fost bine. ce sa-ti zic, daca te hotarasti sa cauti, ce sa urmarestI; in primul rand la interviu: las-o pe ea sa vorbeasca cat mai mult, iti va spune si ce nu planuia sa spuna. las-o sa intrebe ce vrea, ai sa vezi ce o intereseaza mai mult: cat ii dai, ce zile libere are si ce beneficii sau care ii sunt responsabilitatile, ce preferinte si obiceiuri are bebe. mie asta mi-a placut din prima, ca m-a intrebat de bebe. este intr-adevar super ca nu e in varsta, se joaca cu fata o gramada, ii face masaj, o tine fara pampersel sa-i respire pielea si fac gimnastica, o plimba zilnic cu caruciorul afara, imi spune tot ce s-a intamplat peste zi, ma suna seara sa ma intrebe ce face fata, si, daca e fata cuminte, spala si vasele, ne face curat in bucatarie (care nu sunt atributiile ei). ce sa-ti mai zic ca sambata ne-a trimis ciorba de burta si tiramisu, ca pe 9 ne-a adus mucenici facuti de ea, si moldovenesti, si cu zeama... bineinteles ca asta ne-a obligat si pe noi, ca se ofera si samabata uneori sa stea cu fata, sa iesim la un film, si i-am dat prima si luna trecuta si asta, dar daca merita?! Ii multumim lui Dumnezeu pentru asa femeie... de-asta zic sa cauti si asa, sa te rogi la Dumnezeu sa-ti trimita pe cineva bun, si sa fii atenta la interviu, la copil cand vii acasa, daca e curat, fericit (!!!), dormit (dar nu adormit, ca asta inseamna ca cine stie ce-i da), daca se bucura cand vine bona... hai ca am scris o gramada, am profitat de somnul acesta neasteptat al Mariei! ma duc sa mai incerc sa mai "expresez" ceva [:D] Pupici! Ileana, vezi ca ai un pm! si zi-mi mai si mie cum arata gingiuta lui Stefan inainte de a iesi un dintisor? la mine se vede coltisorul prin gingie, da' nu-i umflata rau... Bianca si bb Iulia Maria http://community.webshots.com/user/happysaphire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ileana am fost in parc cu Kokolina,Carmen pe care le sti de asta vara,cu Theiuta,Alinkav si ne am mai intilnit acolo cu 2 mamici cu bebeii de 5 si 8 luni,toti baieti asa ca are printesa mea de unde alege:)). Imi pare rau de Luca,imi dau seama ce dureri il chinuie si ma gindesc cu groaza ca o sa urmam si noi. Sa ne mai laudam si noi putin,printesa are acum 6,400 kg si 67cm,a inceput sa si bage si piciorul in gurita,se da de a rostogul toata ziua si a inceput sa mearga de a busilea dar oboseste repede,daca sta semiculcat se ridica sg in fundulet dar nu prea poate sa si tina echilibrul mult timp si cade inapoi,vorbeste toata ziua cu noi,suzeta a ramas tot degetelul. Ieri a papat citeva lingurite cu supa de legume,nu ma asteptam sa i placa. Carmen felicitari pt vedetutza ta mica. La multi ani pt sarbatoritii de azi Julia23 http://community.webshots.com/user/julia062003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ven, merci! :) E scump si smecher. Lipita de el trebuie sa stau cand e treaz. Acum i-am pus un catzel de plus in fata, sper sa nu ajunga sa ma confunde cu el [:D] Am citit ca se intoarce fiu-tu..Ai grija de acum incolo, sa nu cada cumva. Si cu statul in funduletz, e tare precoce banditul tau. Ar face bine sa stea mai potolit, ca inca e micutz. Mai, mai..copii din ziua de azi sunt tare precoce. Cand vad ca Luca are 4 dintisori imediat. Si mai toti se intorc de pe o parte pe alta si se agita la asa de putine luni. Eu din cate stiu, am fost mai inceata o tzara (mai, sa nu radeti de mine ca va [poc][poc][poc] [:D], ca nu la minte am fost inceata...[:D]) Si de altii de varsta mea tot asa stiu, mai tarziu au iesit din stadiul de legume [:D] Ai vostri copii cand si-au descoperit manutzele? Ca eu nu stiu ce sa zic de al meu. Le foloseste in diferite scopuri(scos de ochi la mami, bagat pe gat, mangaiat de par si alte cele [:D]), dar nu l-am vazut inca sa le studieze... Bianca, asta o fi solutia, patrulat pe langa smecheri si scos labutzele din gat.[:D] Teoria cu copiii precoce mi se confirma citind ispravile bebeilor vostri.Tocmai am citit mesajul Juliei. [:)] Mai, eu sper sa nu fie precoce chiar in toate domeniile. Adica sa nu-mi vina baiatul pe la 15 ani sa-mi dea lectii de sex, ca ma arunc pe geam. Serios vorbesc [:)][bang] Ven, ziceai de mers la cosmetica. Azi ma cozmeticesc si eu un pic, acasa. Mi-am luat ceara de epilat, ca am mustata si ma calca pe nervi. Si poate imi trantesc si o masca, sper sa nu sperii copilul[:D] MAi fetelor, voi cum va faceti titi pe picioare? Eu am observat ca imi creste parul mai rar decat inainte de sarcina. Ar fi bine sa se mentina treaba asta, ca tare eram eu maimutza. Am aparat da ma DOAREEEE! [pup],Dana si Andrei(12 dec 2003) http://community.webshots.com/user/dpintilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vilma, parca m-ai mai consolat si pe mine cu slabitul asta... Sper ca in juma de an sa dat si cele 10 kg in plus. Vikinga, hai ca esti de coma cu indoitul steriletului... [:D][:D] Ma tavalesc de ras p-aci. Dana, sa-ti traiasca inginerul! Pupici. Si cu treaba cu mainile pe gat, cu rezultat un dat la ratze, sa stii ca trece, pe Luca l-a tinut cam 2-3 saptamani, apoi au urmat tipetele si acum suntem la facut pf...., brrr... cu limba-ntre dinti si cu scuipat de saliva. Parca spuma marii negre la gura lui.[:D] Willa, m-a sunat Mihaela azi si mi-a zis de unde ne stim... :)) Iti raspund la PM mai tarziu. Gingia lui acum e tare inflamata, rosie si mai bombata. Parca e un guguloi care sta sa sparga. si vezi cum se exfoliaza gingia, putin cate putin. Eu stau cu ochii in gura lui toata ziua. [:D] E drept, ca ma si lasa sa ma uit, e suficient sa-l fac sa rada se se vede tot. Are o gura cat o shura. [:D] Felicitari pentru asa o bona. De coriozitate intreb: cati bani ii dai pe luna? Eu nu o sa am nevioie de bona, stau cu mama si plus ca mai e si mama soacra dispusa oricand sa stea cu nepotul. Mama soacra inca merge la servici, dar mama e pensionara. Oricum am de gand sa stau 2 ani acasa cu Luca. Asta daca nu ma voi plictisi. [:D] Sper sa gasesc ceva de lucru sa muncesc acasa mai mult, s-ar putea sa am ceva bafta in curand. Si imi pare rau de noptile tale nedormite... Dar cand nu doarme noaptea plange? Sau are chef de joaca? Eu daca vad ca nu adoarme in maxim 15 min il las sa se joace, dar nu vorbesc deloc cu el, uneori il las pe intuneric sa se joace, alteori, cand vad ca insista, ii aprind lumina dar nu-l bag deloc in seama. Julia, felicitari pentru reusita cu supa de legume, s-o tina tot asa. Ah, ce-as mai vrea si io intalniri cu voi, da' daca nu se poate... ma consolez ca mai am 2 mamici cu fetite mai mari ca Luca cu o luna si ma vad cu ele cam la 2-3 zile, de vorbit vorbim la telefon in fiecare zi. ca daca nu m-as socializa asa cu ele, ar fi ingrozitor de plictisitor... http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, mai, Dana, asta e solutia! eu am incercat si i-am luat si inel gingival! il tine putin, il baga in gurita si apoi ii da drumul: tot puminisorul e mai bun! pot eu s-o contrazic??!![:D] Ileana, Maria se trezeste noaptea si se joaca si chiuie. nici eu n-o bag in seama, ba azi-nopate i-am stins si lumina de veghe, da ti-ai gasit: o ora si ceva s-a jucat si a vorbit de una singura in pat! cum are atata energie???!!! ca eu umble ca beata prin casa...[q] Dorinei ii dau 2 mil jumate, si cu prima 3, pt 5 ore pe zi. esti o fericita ca le ai aproape si pe mama si soacra... hai sa va spun ce a facut fie-mea azi, de m-a facut sa rad de una singura 9de fapt, cu ea): azi, pt ca dormit cand trebuia sa manance, i-am ingrosat putin nectarul de fructe si morcov amestecate cu fainso si am incercat sa i-l dau cu bibe: nici pomeneala. drept care ne-am luat la lingurita. am mai papat pana acum la lingurita, nu avem probleme,a dar azi mi-a dat un show! cum duceam limgurita la guritza, hop si ea cu manutza: mami avea nevoie de ajutor se pare! s-a facut tot una din cap pana in picioare! i-am dat si ei o alta lingurita in manutza, s-o pacalesc, a dus-o ea singurica de cateva ori la guritza cum a animerit, dar se prindea ca alta lingurita vine incarcata, asa ca i-a dat drumul si a inceput cu amandoua mainile sa ma ajute! a schimbat-o Dorina de tot cand a venit, ca era ca de facut baitza![:D] am papat-o de am albit-o! aoleu, eu nu mai ajung azi la serviciu! pa pa! Bianca si bb Iulia Maria http://community.webshots.com/user/happysaphire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Willa, mersi mult de incurajari, sfaturi, lamuriri........[flo]......chiar mi-au facut bine cuvintele tale.......si sfaturile legate de bona sunt de real folos, imi salvez mesajul tau, sa ma inspir din el cand va fi cazul....... Pupici la Iulia cea mancacioasa!! [:)] Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bianca, simpatica tare Iulia ta!!!E dulce tare, sa-ti traiasca! Gata, fetelor.Mi-am terminat sedinta de cosmetica facuta de cosmeticiana mea personala si omniprezenta:eu. Asa de bine ma simt acum, parca sunt alta femeie. Va recomand chestia asta cand va apuca depresiile.[:D] Andrei parca a stiut ca mami vrea sa faca ceva doar pentru ea si a dormit mai tot timpul, cu o pauza mica pentru papa. Bravo lui, sensibil la dorintele mamei lui..[:D] Asa ca mi-am spalat parul si l-am dat cu solutie de la L'Oreal pentru indreptat parul(cica e impotriva parului aspru si rebel, adica al meu[:D]), mi-am facut unghiile, m-am pensat, mi-am dat jos mustata, mi-am curatat tenul si i-am trantit o masca urmata de o crema hidratanta. Ce mai, alta femeie.[:D] Ma rog, pana la gat..ca de la gat in jos e tot dezastru. Lasa ca oi da eu jos kg astea nenorocite. Oricum, nici nu m-am gandit ca atata bine poate face un pic de timp pentru mine. Sa tin minte asta si pe viitor. Mai fetelor, abia astept sa incepem si noi cu diversificarea. Stiu ca e mai greu decat acum, ca trebuie sa-i faci sucuri si supe, dar abia astept sa vad cum reactioneaza la gusturi noi. Pana acum i-am inmuiat o data suzeta intr-un pic de grapefruit sa vad ce face. Asa de scump era, mirat din cale-afara. Ileana, merci de pupici.[:D] Si noi va pupam si va dorim sa treaca durerile alea odata... [pup],Dana si Andrei(12 dec 2003) http://community.webshots.com/user/dpintilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, vad ca va plangeti de caderea parului .. si la mine e dezastru la capitolul asta. Dar eu am mai avut anul trecut un episod din asta si m-a salvat REVALID-ul. E super bun. Si am inceput iar sa iau, de 2 zile, sper sa se vada efectele imediat. Incercati si voi, nu e chiar ieftin, dar un pic trebuie sa ne rasfatam si noi ... cu toate ca asta nu se poate numi chiar rasfat. O cutie de 30 de tablete costa 250.000 si te tine 10 zile. Eu am facut anul trecut cura de o luna si s-a vazut o diferenta mare. Carmen si bb Matei Gabriel http://community.webshots.com/user/carmen77102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...