Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

o Doamna


Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
catalina, oana... asa o sa ajunga toti plecatii din ro, ca mine - sa nu mai fie in stare sa se exprime cumsecade. nu ma deranjeaza absolut deloc ca cineva isi cere proprietatile inapoi, are dreptul moral si daca are noroc sa aiba si legea de partea ei - mult succes. ce ma irita pe mine este aerul condescendent si superior pe care-l au droaie din intervievatii astia cu ifose traiti peste hotare. ce spune ea poti citi in orice revista pentru femei in fiecare saptamana. si in anglia mai iau femeile cafteala de la barbatii lor, cred ca in toate tarile anumite straturi sociale au caracteristici comune. sa vada ea cum sunt imbracate femeile la londra in city, am lucrat o vreme acolo si tot a doua leafa mi-o dadeam pe toale si accesorii ca sa pot tine pasul, nu era nici una androida, aiureaza. barfa - pai zilele astea asteptam sa vedem daca domnul prim-ministru tony blair a avut relatii extraconjugale cu prietena/maseuza/guru nevestii sale... ca daca se va dovedi afirmativ - capul ii va cadea - barfa la nivel inalt, distrugerea reputatiei cu un zvon. eu - ca evreul, nu ma apuc de cerut case si pamanturi inapoi tot de greata... imi spun ca nu a fost sa fie si tot inainte... imi fac eu singura casele mele aici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistita, voljena, ca nu ti-a luat nimeni dreptul de a te exprima cumsecade! Din contra, chiar asteptam un raspuns la ceea ce ti-am zis si eu si conchita. Tot ce am vrut sa spunem este ca, bravo ei ca are curajul sa lupte cu administratzia de acolo, cu toate ptiedicile lor...Dar itzi respect si tie parerea de a face ca evreul, pentru ca ai dreptate...Va pup![flo] oana-cannes "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

voljena, si eu tot ca evreul sunt concret (nici eu nu mi-am revendicat nimic, in tara fiind inca), dar o admir pe Mociornita. ce mi-a placut enorm la ea a fost faptul ca nu s-a umilit in generalitati si aprecieri patriotarde ca sa linguseasca puterea si sa-si ia casele inapoi, intelegi? ar fi putut sa se dea bine pe langa rudele ei din guvern si nu o face. are coloana vertebrala. a venit pentru ce-i apartine si nu face compromisuri ca alte "vedete" internationale ca sa recupereze ce a pierdut familia ei in folosul comunistilor. nu stiu daca ii stii istoria familiei sau ai vazut vreodata icoanele pictate de mama sa...sau ai parcurs in interviu pasajul in care Marie Rose povesteste faza din scoala? nu a venit sa cerseasca si are tot dreptul sa se lupte pentru fiul sau, am respectat-o si am crezut-o cand a spus ca ea si fiul sau au crescut romaneste, intr-o casa romaneasca (din diaspora) si vrea sa-i ofere si lui aceasta alternativa de viitor: de a reveni in Romania. pe EA o cred. ea dovedeste ca, in ce o priveste, face tot ce e posibil sa schimbe ziua de maine acasa: isi spune punctul de vedere raspicat si elegant, fara concesii. in plus, nu se dezminte in fapte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai vazut-o la un post TV si mi-a placut foarte mult cum a vorbit.Nu cunosc foarte bine istoria familiei Mociornita, dar eu nu-i condamn pe acei urmasi care se intorc pentru ce a mai ramas din munca inaintasilor. Cum au spus si fetele - toti am proceda asa sau am face ca acel evreu...depinde de constructia si rabdarea fiecaruia! DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...