Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mamici din Cluj


Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor, Ce mai faceti? Draga Caara, pai eu n-am somn [bang], mi-am dereglat programul de mult timp. Asta nu din cauza lui bebe...pur si simplu dorm mai bine dimineata [:D](asa eram si inainte de sarcina). Cam asa stau eu toate noptile pana pe la 6 dimineata[:D], ca o pasare de noapte[;)]. Am noroc ca ma ajuta mama si bebe sta la ea mai mult [:D] [pup] Dana&bb Andy(1 an si o luna)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutici fetelor. Ieri nu v-am scris, dar uite ca va scriu acum sa nu ma treceti absenta :). Eram tare necajita era sa merg la echo fiindca Serbanel, dupa cateva zile de zbenguiala mare mare, nu prea s-a facut simtit de 2 zile, nici chiar noaptea, cand era in cea mai mare verva...mamicile, cele care stiti mai bine, asa se intampla de obicei, are copilashul zile in care e mai lenesh si nu se prea misca in burtica? Asta noapte am simtit ceva ceva si azi dimineatza...m-am mai linistit un pic. Astept vesti de la voi. Pupici, Roxana [gravi] 26 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by roxana1974
Salutici fetelor. Ieri nu v-am scris, dar uite ca va scriu acum sa nu ma treceti absenta :). Eram tare necajita era sa merg la echo fiindca Serbanel, dupa cateva zile de zbenguiala mare mare, nu prea s-a facut simtit de 2 zile, nici chiar noaptea, cand era in cea mai mare verva...mamicile, cele care stiti mai bine, asa se intampla de obicei, are copilashul zile in care e mai lenesh si nu se prea misca in burtica? Asta noapte am simtit ceva ceva si azi dimineatza...m-am mai linistit un pic. Astept vesti de la voi. Pupici, Roxana [gravi] 26 sapt.
Buna Roxana, Si eu am patit inca de multe ori. Asta se intampla in semestrul 2 de sarcina cand era mai lenes,si eu ma speriam de numa numa... Eu zic ca poti sta linistita, mai ales daca l-ai simtit azi. Eu spre sfarsitul sarcinii nu am prea avut ocazia sa prind zile linistite, bebe se misca foarte multtt. Va pup si pe tine si pe bebe mic[pup] Si pt voi fetelor care sunteti mai tacute[pup] Dana&bb Andy(1 an si o luna)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Si noi suntem prezenti! Roxana, draga, cam asa se intampla cu bb.....oboseste si el sa se zbenguie intr-una!Asa ca mai ia cate o pauza sa se odihneasca[:D]! Altfel cum te simti? Ce faceti fetelor azi? Lucrati? Eu sunt libera! ....si lenesa....[:D] Pupic, Ioana si bb mic(14 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele Dana si Ioana va multumesc de incurajari [pup]. L-am mai zguduit si acum cateva minute si mi-a raspuns...asa ca va cred si pe voi si pe el. In rest sunt bine, de sapt. viitoare merg si eu la scoala mamelor in zorilor asa ca sper sa ne vedem/cunoastem pe acolo. Ma asteapta o sambata muncitoare si abia astept sa-mi decorez casuta cu cateva podoabe de Paste. Mi-am facut si un mic refill de la Nobila Casa si sunt incantata. Weekend placuuuut!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetelor! E vreo burtica pe aici?Sau voi mamicilor cu experienta(ca doar ati fost burtici inainte), spuneti-mi , va rog, ce sa fac, ca ma doare capul ingrozitor! Sunt treaza de la 5-6(nici nu stiu exact), ca nici intinsa nu pot sta din cauza durerii! Nu as lua medicamente ca mi-e frica sa nu ii fac rau la bb.....Ce altceva pot face? Pupic, Ioana si bb mic(14 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Draga Ioana, eu nu am avut probeleme de genu asta, numai greturile din primele luni ma deranjau[vom]. Totusi cred ca sunt medicamente pt calmarea durerilor, care sa nu-i faca rau la bebe. Eu aveam o listuta cu ce med am voie,mi-a spus medicul, insa le luam numai la recomandarea lui. Ai spus ca sotul tau e la Stanca...daca se pricepe atunci cere-i un sfat, sau daca vrei spunei sa vb cu dr meu Jean Pierre care e dr rezident acolo(e un dr fff bun). Sper sa-ti treaca cat mai repede! Sa ne tzii la curent, ok? Fetelor sunt dezamagita[:(][:(][:(], a-ti plecat in concediu?sau unde sunteti de nu mai vb cu noi? Va pupacesc [pup][pup][pup] Dana&bb Andy(1 an si o luna)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor!Nu am mai scris de mult dar de cand cu bb...timpul liber e mai rar pana ne mai obisnuim unul cu celalalt.Vreau sa va multumesc in primul rand pt.urari si sa va transmit si voua tot binele din lume.noi azi avem 18 zile(ce repede au trecut!).Andrei este un baiat cuminte exceptand cele 2-3 ore in care colicii isi fac de cap.Baita incepe sa ne faca o deosebita placere,iar la san am sta si-am dormi si ne-am juca toata ziua.Eu am fost f.racita zilele astea si sper sa nu-l fi racit si pe bb. Nici eu nu am avut probl.cu capul in timpul[gravi]de aceea nu stiu ce sa spun.Pe fete pe forum le tot auzeam ca aproape pt.orice se "indopau"cu no-spa.Eu zic sa-ti suni medicul ce te supravegheaza cu sarcina sau pe medicul de fam.Totusi sper ca la ora asta sa-ti fi revenit si sa te simti bine. aveti grija de voi! -ANAMARIA-
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc fetelor, deja incepe sa-mi mai treaca.... Sapt. viit.(adica cea care vine) ma duc la control si il voi intreba pe medicul meu ca sa ma fac, ca am frecvent dureri de cap. Adevarul e ca sunt si cam speriata, fiindca sunt singura(Ovi a trebuit sa plece acasa-la Arad, si vine abia maine)....Nu-mi place sa stau fara el....:( Pupic, Ioana si bb mic(14 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...