Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mamici din Cluj


Recommended Posts

Draga Ioana, si pe mine m-a durut o perioada capul, chiar cand eram in perioada in care esti tu. Ce sa spun..nici eu nu am luat nimic de cap, de teama pt bb, cica un pahar de apa te poate ajuta si imi puneam la tample 2 felii de lamaie in servetel (nu direct pe piele) si macar pentru cateva secunde parca parca se ameliorau...dupa aceea mi-au trecut. Fii tare! Vai, nici eu nu pot sa stau noaptea fara sotul meu, he he in cazuri de-astea eu merg si dorm la mama, iar mai nou ii duc dorul si ziua si ii spun tot timpul cat il iubesc si vreau sa-mi spuna la fel!!! Pupice la toata lumea. Roxana si Serbanica din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna dragutzelor, iaca si noi scriem ca de obicei in we.nu am avut o saptamana prea minunata, asta mica a fost cam rautza, nu stiu de ce...rasfat, nasuc infundat, dintisori...cert e ca ea care manca asa bine m-a exterminat cu agitatie ,urlat in scaunul de masa, ridicat in picioare, plus ca isi face greata si vomeaza.ati patit asa ceva cu gugustiuceii vostrii?ca nu vreau sa jung sa fug dupa ea sa pape...am sa-i fac testul de giardia.nasol e ca i-a gasit si polipii inflamati si ma sperie gandul unei operatii desi pina la un an nu se poate face nimik. carina , cum a fost operatia?cum se simte micutza?sanatate multa! Dana, sanatate si lui Andy, anuntati-ma cand va intalniti(se poate si la tel 445442) ptr ca pe Internet intru doar in we. pufy si eu aveam mari dureri de cap de la tensiunea mica.umpic de cafea si un paracetamol ma ajutau mult. Aura ma bucur mult ca v-am vazut ieri.e o scumpa micutza. noi mergem maine in parcul mare pe la 12, la hintile mari, unde ma pot da si eu cu Thea.ea e imbracata cu o geaca verde inchis(eu inca nu stiu:)dar sunt blonda cu par lung.daca veniti m-as bucura sa ne vedem. va pupam cristiana si gagalicea Theodora Alexia(10 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, salutare, Cristiana: Carina dintotdeauna a fost mofturoasa la mancare si a facut figuri ca ii era sau nu foame. Pe la 10 luni eu eram gata sa ma internez la nebuni dar am mers la o doctorita neonatolog care mi-a dat niste sfaturi fff bune pe care le urmez si acum si care m-au ajutat enorm. In primul rand mi-a spus cam ce sa ii dau de mancare la cele 3 mese principale. Apoi mi-a spus ca indiferent ca mananca sau nu la una din mese sa nu ma stresez si sa nu ii dau absolut nimic pana la masa urmatoare(in afara de apa sau ceai nu foarte mult sau suc iar nu foarte mult). Sa nu cedez si sa incep sa alerg dupa ea prin casa sa o hranesc, fie vrea in scaunul ei, la ora de masa fie nu si asteapta masa urmatoare. Poate parea dur, dar ea mi-a spus ca o perioada in privinta asta sa o tratez ca si cum nu ar fi copilul meu. Si in timp, nu foarte indelungat a inceput sa manance mai bine, nu te gandi ca infuleca ce stiu eu cat dar exista o regularitate a meselor (acum cand ii spun ca e ora sa mancam se duce singura si se uraca in scaun [:D]). In timpul mesei, se uita uneori la desene animate, alteori se uita pe albumele cu poze sau pe carticele cu animale si asa masa nu dureaza mai mult de 15 minute. Legat de voma, Carina e experta in vomat la comanda. Acum s-a mai potolit ca nu ma mai agit eu (inainte ma enervam si incepeam sa plang si o tot intrebam ca de ce si ii spuneam ca nu e frumos). Dar daca o ignor, sterg pe jos si reluam de unde am ramas se potoleste incet incet. Dar daca are polipii inflamati s-ar putea ca de la aia sa vomite. Pentru ca nu poate respira bine si nu isi poate curata nasucul se tot aduna mucisori care stau intre nas si gat si o ajuta si ei sa vomite. Asa ca inainte de masa pune in nas ser fiziologic, trage muculetii afara cu pompita si eventual dupa pune vibrocil si o sa vezi ca e mai bine. Operatiile de polipi daca sunt necesare se fac si la o luna. Carina a suportat destul de bine operatia care dureaza 3 minute. Dupa a dormit acolo cam 45 de minute, a fost verificata de medic si am plecat acasa. Si asta a fost tot. Chiar nu e asa infricosator cum credeam eu. Mama cat am putut scrie.[bang] Ioana: dureri de cap am avut toata sarcina si am si acum. In timpul sarcinii bea in fiecare zi putina cafea, mai slaba si cand chiar nu mai puteam luam nospa sau paracetamol. Sper sa te ajute. Daca tin eu bine minte era o reteta naturista pe forum pentru migrene postata de Rayunela parca. daca ai timp poti sa o cauti. Cam atat pe azi. Sper sa ajungem si noi in parc maine in jur de 12. Eu: inalta, par scurtulet cu breton, geaca visinie de piele, Carina inca nu stiu iar sotiorul e inalt si fffff slab. Poate reusim si ne vedem macar cu Cristiana si asa schimbam pareri legate de mofturi la mancare [bang][:D] Anda si printesuca Carina (1 an si 5 luni) http://community.webshots.com/user/andamihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, iti multumesc de sfat.....cred ca m-ar ajuta putina cafea,chiar daca nu imi place, ca am tensiunea mica de tot.... Am niste dureri ingrozitoare de cap....nu pot sa stau nici intinsa pe pat, din cauza asta.....de aplecat(sa iau ceva de jos....mai bine ramane acolo) nu mai vorbesc....:( Pupic, Ioana si bb mic(14 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Am fost si noi in parc duminica , dar am ajuns abia la ora 13. Carina: sora mea a ajuns mai devreme pe la 12:30(era cu prietenul ei si mama lui), si mi-a spus ca a vazut o fetita tare dulcica de 1 an si 5 luni care spunea multe cuvinte, si o cheama Carina. Erati cumva voi prin parc? Uff ce rau imi pare ca am ajuns asa tarziu[bang], insa noi avem probleme cu trezitul devreme[bang](nici bebe nu prea doarme normal[:D]) Va pupacesc[pup][pup][pup] Dana&bb Andy(1 an si o luna)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana: da noi eram dar cand ne-am intalnit cu ele plecam spre casa. Chiar au zis la un moment dat ceva de genul ca si Andicu face la fel. Si ma gandeam ca ar fi prea mare coincidenta. Poate alta data ne-am si intalni. Anda si printesuca Carina (1 an si 5 luni) http://community.webshots.com/user/andamihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, vorbitzi de parcul Babesh? Si eu am fost Duminica intre 12 si 13:30 si am vazut o mamica satena cu burtica si cu un copilash si cu un sot. Careva dintre voi se recunoaste in aceasta ipostaza? Ar trebui sa ne punem un semn ca sa stim ca suntem de pe forum...Eu am dat asa o tura pasnica pe la locul de joaca si cred ca se vedea ca si eu am burtika... Roxana, [gravi] sapt 26+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cucu bau! Unde suntetzi si azi burtici si mamici? Ori la plimbare ori faceti curat hmm...eu sunt la job... Am fost ieri pt prima data la Scoala Mamicilor in Zorilor, oare care din fetele care erau acolo intrati si aici? Cum sa facem sa ne cunoastem in realitate? Roxana, [gravi] 27 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...