Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mamici din Cluj


Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna fetelor, va salutam si noi. vechea gasca a mamicilor de Cluj s-a cam lasat pe tanjala, Raluca unde esti?dar ma bucur ca s-a redeschis subiectul. in primul rand burticilor sarcina usoara si bebei sanatosi. tuchi ce mai faci?as vrea mult sa ne vedem mai ales daca se indura primavara de noi.stam in Marasti dar tare am vrea si in prc in week-end asa la amiaza. de noi ce sa va spunem?am o printesa dulce foc super nazdravana, nu sta o clipa.are acum 9 luni jumate. isi da drumul sa umble cativa pasi dar nu are suficient echilibru si trebuie sa fiu foarte vigilenta sa nu cada in nasuc.doar cand vine l mine in brate, si isi da drumul din alt loc e foarte sigura, rade si mi se arunca in brate.e un sentiment minunat![il][il]in rest patrulam prin casa de o manutza si in viteza maxima in 4 labe..jucam in continuare cu succes matza prin casa, e delicioasa. vreau sa va mai anuntam ca avem al 3-lea dintisor, sus, in mai putin de o luna de la primul. important e ca papa bine, s-a ingrasat vizibil si are o buna dispozitie contagioasa. face balonase din saliva imense(mie nu mi-ar iesi), imi spune gales mama, joaca fotbal cu o minge si fugareste pisoiul parintilor mei..am avut nopti mai bune sapatamana asta, cu o trezire si a fost super.dar azi noapte a fost iar mai agitata.tuchi Dragos cum mai doarme? v-am spus "pe scurt"despre minunea mea va doresc o saptamana minunata. cristiana si gagalicea Theodora Alexia(9 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Imi cer scuze ca am ajuns in parc mai tarziu :( deoarece Andy s-a trezit ff tarziu si pana l-am pregatit(papa, baitza..) a trecut vreemea...am ajuns abia la 1. Unde locuiesti in Marasti carrie? Si noi stam in Marasti, foarte aproape de Raluca si de Florina(ruscus). Cu Florina ne intalnim des, dar de Raluca nu am auzit nimic de mult. Imi pare nespus de rau ca nu am reusit sa ne intalnim, chiar a fost o zi superba , in parc erau o gramada de copii... Dana&bb Andy(1 an)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Dimineatza Burtici si mamici. Deci intalnirea a fost din nou ratata?! Nu-i nimic, nu au intrat zilele in sac. Tot ne intalnim noi cumva. Pufymic, am 2 colege care au nascut cu Dr. Muresan de la Gine 1. Prima a nascut o fetita iar a doua a nascut un baietel si dupa 2 ani o fetita. Ele cred ca sunt cele mai fericite cazuri, totul a fost perfect, au beneficiat in ambele cazuri de anestezie peridurala si au spus ca i-ar da premiul Nobel lui ala care a inventat-o. Copiii sunt super (ii cunosc) iar mamele supermultumite de tot tratamentul pre si post natal. pe curand, Roxana [gravi] 24 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am petrecut cum nu se poate imagina. Si noua ni s-a dat programul peste cap dar totusi am patrulat de la 12.45 pina pe la 13.00 pe acolo. Eu, elefantelul si un sot mofturos si imbufnat.[bang] Si eu m-am uitat dupa toate hainele albe si toate roscatele dar toate aveau copii mai mari. Pt o viitoare posibila intilnire va trebui sa ne alegem un semn distinct ca o floare in mina, un ziar,un ceva ca altfel erau tare multe mamici. Carina nu te supara ca am si eu inca doua experiente ratate la fel dar tot mai sper sa reusim. Cu raluca si ilinca m-am petrecut acum citeva zile prin zona si erau ok, probabil ca sunt f ocupate de nu mai apuca pe DC. Va [pup] ca ma cheama crocodilul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana , iti multumesc pentru informatiile despre Dr. Muresan . Esti o scumpa, m-ai mai incurajat putin...[flo] Tu cum te mai simti? Ce-ti face puiutul din burtica? Buna Carrie, si bine ai venit si tu printre noi. E bine ca ne inmultim...Tu unde stai in Marasti? Pupic, Ioana si bb mic(11 sapt. si 5 zile) DPN29 sept.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare gagici, ia nu mai lipsiti de la apelurile de dimineatza! Asta noapte am avut probleme serioase. Ma voi plange autoritatilor, dar nu stiu care ca io tot cu autoritatile am avut probleme. Nemernicul asta de Funar care se pregateste de campanie s-a trezit sa grabeasca acum lucrarile de reparatie strazi. Toata noaptea, pana dimineata au lucrat aia sub geamul meu cu PICAMERUL!!!! Va dati seama ca nu am dormit nici eu nici bb-ul care se zbatea in burtica saracul...a fost un cosmar. Unde sunt drepturile mele de cetatean al Romaniei? Daca io fac petrecere si scol 3 ratatzi ma amendeaza politia. Stiti ca e incalcare flagranta si penala a drepturilor sa se faca galagie in orele de liniste? Sunt asa de nervoasa..nu stiuunde sa scriu...oare la ceva ziar, sa sun la Politie? Firar sa fie! Ma termina ca va continua si azi distractia...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saraca de tine, si bietul bb.... Roxana,daca si la noapte fac scandal tampitii aia, suna la politie si spune-le ca tulbura linistea publica. Totusi eu cred ca au sunat deja altii inaintea ta, si poate nu se va mai repeta figura de azi-noapte. E inadmisibil cate tampenii se pot intampla in Romania asta...si cum cei vinovati nu sunt niciodata pedepsiti(daca au "spate"). Tu cum te mai simti?Ti-e mare burtica?De unde iti iei haine de graviduta? Pupic, Ioana si bb mic(11 sapt. si 6 zile)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut pufymic. Ma gandeam eu oare pe unde esti...Sunt ok in rest bb misca mult si bine iar mie imi place. Hainitze am primit multe de la prietene, insa nu prea le pot purta, ca sunt mai de vara si in plus tre' sa am cat de cat tzinuta business si e cam greu asa, dar mai calc pe bec. Mi-am cumparat insa de pe un site niste pantaloni de catifea albastri insa i-am nimerit cam mari si o bluza bej din bumbac si intentionez sa le port mult. In rest, mi-am luat niste camasute cu vreo 3 numere mai mari. In Piata M Viteazu langa Napolact e un magazin nou cu hainitze de copii si au si haine pt cele ca noi, poate gasesti ceva, eu iti spun, am primit multe si dragute, chiar din State, acum ma falesc! Burtica ta cum e? Cred ca inca nu porti haine cu burta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Roxana! Si eu sunt pe aici, intru insa numai dupa-masa, ca am inceput sa merg din nou la lucru(dupa vreo luna de CM). Te-am intrebat de haine pentru burtici, ca a mea e destul de mare( si numai ce a incaput sa creasca...[:D]).Deja se vede[:D], dar sunt foarte mandra de burtica mea. Mi-am luat acum 2 sapt. o pereche de pantaloni mai larguti, dar acum incep sa ma stranga. Si eu port tot camasute mai largi, pana am timp sa merg sa-mi cumpar haine cu burtica:). Ce fain ca simti cum misca bb tau....De-a=bia astept sa-l simt si eu pe bb meu ca misca, sa stiu ca e bine, nu numai cd merg la eco, ci tot timpul.... Multumesc de informatii(in legatura cu magazinele de burtici). Pupic, Ioana si bb mic(12 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...