Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mamici din Cluj


Recommended Posts

Buna fetelor! Bun venit Camitza printre noi, sa ai o sarcina usoara, o nastere la fel si un bb sanatos! Si eu sunt o burtica de aproape 14 sapt. Mi-am calculat DPN-ul si sunt foarte confuza, ca mi-a iesit pe 29 sept. si pe 3 oct. , deci nu stiu exact cand voi naste....:) Medicul meu e Dr. Muresan , tot de la Gine I.E un om foarte de treaba , si bun profesionist din cate am auzit.Sper din suflet sa fie bine. Tu cum te simti? pe mine ma doare ingrozitor de tare spatele in zona lombara de cateva zile....daca nu imi trece ma duc luni la dr.ca nu mai rezist. Ce frumos ar fi sa se incalzeasca timpul sa iesim la plimbare, sa ne intalnim mai multe burtici si mamici...:) Pupic, Ioana si bb mic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna Pufymic! Ma bucur nespus ca suntem aproximativ de aceeasi "varsta" in ceea ce priveste minunea pe care o vom aduce pe lume la toamna, caci: " Toamna se numara bobocii nu-i asa?" Si cu siguranta ne vom intalni la Gine I unde voi naste si eu cu dr.Cruciat. Adevarul este ca si pe mine ma cam doare spatele de ieri, alaltaieri, am pus pe seama faptulul ca poate am racit purin ( Doamne fereste) ca vremea asta este foarte inselatoare. In alta oride de idei, chiar mi-a placea sa ne intalnim odata sa impartasim impresii mai pe larg, eu o sa vin cu o prietenuta de-a mea, clujeanca pe care am cunoscut-o tot prin forum, noi la trupa aspirantelor optimiste anul trecut, cu nick name: mihaela-ema, de care am aflat zilele trecute ca este si ea graviduta in 6 saptamani.[bis] E o adevarata minune ce ni s-a intamplat atat mie cat si ei, aspirante de cativa ani si cu povesti chiar miraculoase si pline de succes in cele din urma. Iti doresc o zi buna si sper sa ne mai auzim! Camitza si¨bobocelul¨ei drag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, si noi suntem prezente sa va salutam.unde e primavara mult asteptata, ca numai ne-a amagit... si eu si asta mica suntem iar racite...si vreau vara si caldura si parc!! camitza sarcina usoara si bb sanatos! Dana, hai sa ne vedem intr-o zi in AMrasti, si voi stati pe aici nu?gagalicea a invatat sa isi impuna punctul de vedere si avem cateodata si samanta de nervisori la greu, mai ales daca nu o las sa faca ceva.voi cum stati la capitolul asta? legat de dr Mihu...si eu am auzit lucruri bune dar o pietena f buna a mea a nascut anul trecut cu el,normal, fara anestezie cu toate ca bb era in pelviana, neintors, si f mare.am fost surpinsa ca a riscat atat de mult si nu a recurs la cezariana...dar sunt acum ok desi copilul a suferit putin la nastere.in rest numai pareri bune de el.e aru ca nu are cabinet si trebe cautat tot la clinica. va dorim o saptamana minunata cristiana si gagalicea Theodora Alexia(9 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele..... Din pacate in privinta vremii lucrurile stau cam "cenusii" si la propriu si la figurat...cica o sa fie cam frigut+vreme urata si ploaie si in aprilie....si eu care m-am bucurat cand am vazut copacei inmuguriti!!!!! Pufy, am vazut ca te cam supara spatele, SORRY....nu stiu ce sa zic, ca si eu ma asteptam sa ma doara(mai ales ca am inteles ca-i cam regula la gravidutze).....si uite ca nu am nimic pana acum in sapt. 24...aaaaaa si am uitat sa iti spun ca eu am si scolioza de cand ma stiu...... In schimb am avut niste dureri in zona pelviana ca nu puteam sa ma aplec sa ma incalt....ma durea ingrozitor cand ma ridicam din pat si cand umblam, DAR MAI ALES CAND INCERCAM SA ESCALADEZ VANA...MOMENT IN CARE M-AM GANDIT CA AR FI TARE REPREZENTATIV SA MI SE SPUNA "MISS ELEFANTZICA".....oricum, am pus-o pe seama sarcinii si mi-a trecut in vreo cateva saptamani....e bizar, deoarece cu cat inainteaza sarcina ma simt tot mai bine, si ma asteptam sa fie pe dos.....ACU'NU TU OBOSEALA NU TU DURERI, TOTU-I SUPERB!!!!! Tare as vrea si eu sa ne putem intalni cateva mamici, cateva burtici, dar ma tem ca cel putin pana prin mai nu se prea poate din cauza vremii in primul rand..... Ma intrebai unde locuiesc....in Gheorgheni, dar daca vine vremea buna abia astept sa ma plimb prin oras mai mult.... Apropos, merge careva dintre voi la cursurile prenatale in Zorilor????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

baby boom, sa stii ca si eu am probleme mari cu spatele care in sarcina s-au atenuat ciudat de tare dar m-a omorat acea durere in zona pelviana care se pare ca era de la pozitia fetitzei.nu puteam sa ma dau jos din pat de durere. mai vroiam sa-ti spun ca mai este o scoala a mamei pe Pata mai aprope de tine organizata de niste maicutze specializate si f sufletiste. va pupam cristiana si gagalicea Theodora Alexia(9 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Noi am indraznit sa iesim azi in parcul mare. Am stat foarte putin, intrucat a inceput sa ploua si... fuguta in masina. Vremea asta nu ne place deloc. Ne-am bucurat de cele cateva zile frumoase, iar acum... zici ca e toamna. Baby boom stii ca eu in ultima perioada a sarcinii imi semnam mail-urile (catre prieteni) cu Tzica (de la elefantzica)? Va pupam si speram la o vreme frumoasa. [pup] Cosmina, [dual] Diana-Maria & Amalia-Ioana http://community.webshots.com/user/amadia2002 Sarbatori fericite![paste]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Cosmina, ai niste bebite superbe , asa de dragalase, sa-ti traiasca! Voi prin ce zona locuiti? Am o veste buna fetelor, de marti am auzit ca o sa fie ceva timp frumos [;)] ....eu sunt cu raportul de vreme[:D] (poate trebuia sa ma angajez in televiziune la stiri-vreme, am ce am cu ea[:D][8D]- glumesc) daca e fain fetelor e musai sa ne vedem, sa mai iesim si noi prin parculet sa ne cunoastem . Daca puteti si in timpul saptamanii e bine, noi venim!!! Carrie, ne intalnim of course, putem face de-o intalneala si cu fetele din Marsti, o sa vb si cu Florina(ruscus) sa vina. Va pupam mamici, burtici si viitoare burtici!! Si la bebei pupici multii[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] Dana&bb Andy(1 an si o luna)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici & burtici. Sper ca ati avut un weekend placut. Al meu asa a fost, iar bb s-a agitat mai mult ca niciodata, ma amuza rau de tot cand vad ce haois se misca toata burtica. Si eu ma rog de vreme buna...de maine incep curatzenia, bineintzeles "asistata" ca nu mai am atata putere sa spal geamuri. Astept noutati de la voi, pupici!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...