Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (12)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ok, fetele mele, sa va spun ce surpriza avui din partea uneia dintre noi, cand mi-am exprimat interesul pentru crema brulee (vezi pe forumul la bucatarie). Aceleia (iertata-mi fie nedumerirea cu privire la mesajul respectiv) ii raspund in cele ce urmeaza. NU indraznesc sa afirm ca s-ar bucura pe bune sa auda ca m-am ingrasat la loc 14 kilograme dupa ce m-am infruptat din crema brulee: Asadar raspunsul meu: 1. Nu tin Montignac si regimul meu permite consumarea de dulciuri in cantitati moderate, de unde rezulta ca ieri, de 8 martie sotul a venit chiar cu "pacatoasa" de crema acasa. 2. M-am infruptat din ea in abandon total si regret daca dezamagesc, nu am pus nici un gram inapoi. Ca sa fie elucidarea deplina, am tot 62 de kilograme. 3. Nu am amenintat pe nimeni ca o sa fac furori (chipurile) cu bluzita aia decoltata ce mi-am cumparat-o, poate ca invidia depaseste interesul real al progresului meu...dietetic 4. Pe celelalte "necajite" (citat, inchis ghilimelele, adica voi, colegele mele de suferinta in lupta cu kilogramele), nu-mi amintesc sa va fi tratat cu deconsideratie pentru lupta voastra, dovada ca subiectul cu pricina l-am postat la bucatarie, unde-i era locul, si nu aici. 5. Ramane sa descopar pe cine am starnit, ca sa astept apoi la cotitura sa va confesati ca ati calcat stramb.Iata de ce am postat raspunsul aici, poate imi deschide una dintre voi ochii de ce "pacate" ma fac vinovata. Va imbratisez cu drag, lupta continua> la mine merge strun aerobicul. scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am alta intrebare pentru cele care tineti vre-un regim; cum a-ti facut cu mucenicii? I-ati putrut ignora? Ca eu am mancat pana mi-a venit rau...[bang]. La voi cum a fost? Spor la slabit in continuare! Laura, mama lui Andrei http://community.webshots.com/user/tcatlaura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LauraT, nu-s eu asa "pufoasa"... cit gurmanda- mi-e foame tot timpul- acum dupa ce m-am lasat de tigari. Si mai e o chestie: anul trecut am luat cortizon si asta m-a umflat bine pe o perioada si mi-a facut multa celulita. Am reusit eu sa slabesc apoi, insa am inca "resturi" de care as vrea sa scap. Am inceput de azi ceva asemanator cu montignac: cafea dimineata- dar cu zahar,cit sa nu fie amara rau, la prinz am mincat un fileu de peste si legume. Pe la 17.30 o sa maninc un mar si deseara o sa maninc ciorba cu un pic de piine. O sa incerc asa, citeva zile, sa vad ce se intimpla. Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tLaura, nu m-am atins de mucenici, am facut doar putini pentru sotul meu...Nu ma pasioneaza in mod deosebit... Scarmanus, nu am citit subiectul cu pricina (o sa ma uit acum), dar de ce te suparasi asa tare? Toate mai calcam pe bec din cand in cand, cu buna stiinta, asta nu inseamna ca am renuntat la cura si vom pune la loc kg pierdute, dar oameni suntem, nu? Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chatonel, incearca sa renunti de tot la painica, nu poti? Si eu sunt tot gurmanda si pofticioasa, ma cam chinui acum, dar macar nu e un regim impus, ci respect niste reguli si exclud niste alimente din alimentatie, dar in rest incerc sa-mi satisfac unele pofte...din cele permise...As vrea si eu sa ajung pe la 52kg, deci mai am 2-3kg cu care sa ma lupt, apoi mai calc pe bec din cand in cand cu ceva "nepermis"... Da-ne de veste cum evoluezi cu noul stil de mancare. Succes! Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scarmanus nu te supara,eu zic ca a fost o gluma,nu foarte reusita,dar o gluma,totusi! tlaura,dupa cum am scris si dincolo,eu una nu m-am putut abtine de la muceniti,am bagat in mine destul de multi.Nimic altceva toata ziua,dar sunt de ajuns aia nu? Lasa ca de miine,iar maninc stict! Da,fetele nu pot sa ma abtin de la cola[pepsi],daca nu beau nu ma simt bine!Cred,adica sunt sigura ca deaia nu am rezultate la slabit,da ce ma fac,nu pot sa o inlocuesc cu cafea,ca nu-mi place sa beau cafea! Offff,de unde iau si eu niste vointa???? Stie careva?spuneti-mi si mie ca vin cu camionul! Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...