Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (12)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by silvana75
Dragele mele, Am citit tot ce a-ti scris, nu am raspuns pentru ca nu avem ce scrie. Eu am tinut 2 sapt. de disociat in februarie si am dat jos 3 kg. Pana acum nu le-am pus la loc pentru ca am renuntat la a mai rontai in timpul serviciului, am renuntat la mesele de la ora 9-10 seara [mariaj](ultima masa fiind acum la 17-18), am renuntat la paine si dulciuri. Nu va inchipuiti ca nu mai rontai o bucatica de ciocolata, dar nu ca inainte in cantitati industriale. In curand reiau disociatul. Mai am de dat jos vreo 6-7 kg. Spor la slabit [pup] Silvana
Buna din nou! Si eu sunt in aceeasi situatie: am tzinut 7 zile de disociat, am slabit 4 kg, am renuntat de vreo 2 luni juma la paine, dulciuri, rontzaieli, sucuri si am mai slabit 3 kg. Acum vreau sa ma apuc din nou de disociat, macar inca o saptamana, sa vad ce mai dau jos. Si eu m-am mai aruncat la ciocolata, imi plac toate felurile, dar mai ales cea amaruie...dar n-am exagerat. Eu mai am de dat jos inca vreo 8-9 kg si pe urma ... mentzinere. Pupici si spor la slabit. Poze cu bebitza mea: http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Androix, maninc piine mai putina ca inainte si seara (cind e mai rau :)) pt ca masa e mai lejera decit la prinz si nu ma satur!!! Nu pot sa plec la nani cu burta infometata.... mai ales ca si ziua sufar de foame (inafara de ieri, cind carnea aia m-a dezgustat). Insa azi, cu o cafea, o supa si o portie de legume la abur, iar o sa imi fie foame tare deseara. Asta, probabil, pina se obisnuieste organismul cu regimul, probabil. In orice caz, acum sint la 2 felii de piine pe zi si este piine integrala, nu alba. In orice caz, problema cu stabilizarea e una mare, pt ca eu stiu ca pot sa slabesc repede, dar nu stiu sa ma mentin, mereu am ispita sub nas: ba o brinza buna, ba un pui in ostropel, ba o ciorba de burta si gata, revin kg in forta :((( Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chatonel, dar de ce mananci atat de putin? Scuze eu inca nu sunt lamurita cu tine: adica tu te-ai hotarat la monty, au ba? da-mi de stire ca sa-ti scriu cateceva despre dieta asta ca sa poti manca si tu mai mult, ca mie mi se pare ca mananci foarte putin, din cate povestesti. [pup] Andreea http://community.webshots.com/user/androix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca asta e problema ta, cu carnea [:D] dar nu e chiar asa de grav. Regulile de baza la monti sunt: 1. renunti definitiv la : zahar, faina alba (si produse din faina alba - logic), orez alb, cartofi. 2. ai trei tipuri de mic dejun: a) din fructe (numai fructe 1,2 buc fara banane si struguri care sunt interzisi cel putin in prima faza), b) mic dejun glucidic: cereale integrale (deci nu porcarii cu adaos de caramel, zahar si fructe deshidratate) cu lapte 0% grasime sau iaurt 0% grasime, sau paine integrala (o felie) "unsa" cu branza de vaci cu 0% grasime c) proteino-lipidic (este recomandat a fi consumat mai rar in conditii speciale, spune monty, de ex. cand esti plecat si la hotel nu ai ce sa mananci altceva) format din oua, bacon, sunca, cascaval. Deci cu mic dejunul te-ai scos! [:D][;)] La pranz si la cina recomanda sa fie ambele de acelasi tip: fie glucidice, fie proteino-lipidice. De retinut: * Fructele se consuma numai pe stomacul gol cu cel putin 1/2 ora inainte de masa urmatoare si la 3 ore de la masa anterioara daca aceasta a fost glucidica si 4 ore daca a continut carne. * Nu se amesteca la aceeasi masa glucide cu lipide (si se respecta intervalele orare sus mentionate considerandu-se ca asta este timpul necesar pentru digestie: adica daca acum mananc o friptura si vreau sa mananc si niste orez integral cu sos de rosii trebuie sa astept 4 ore dupa friptura). Asta este pe scurt. Daca mai ai intrebari mai intreaba fara grija fie aici fie la subiectul "monty ce am mancat azi?" [pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chatonelule, dar nu trebuie sa te infometezi...Normal ca daca nu mananci mai nimic toata ziua, atunci seara ai manca tot frigiderul... A propos de branza buna si ostropel de pui, ele nu sunt nicidecum interzise de Monty, cu conditia ca in sosul de la ostropel sa nu pui faina...In rest, ti-a sintetizat Androix regulile de baza...Iar a propos de mentinere, Monty ar cam trebui sa devina un mod de viata, adica sa nu renunti decat ocazional la regulile lui (daca poti!), si te vei mentine...Eu asa mi-am propus, am o luna jumate de cand tin, si vad ca merge, incet, dar sigur...Si sa nu crezi ca nu am avut si abateri..., ca doar oameni suntem... Hai, succes, si sa ne zici si noua daca se vede ceva la cantar! Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 11 luni) si Ramona (1 an si 10 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, nu stiu ce sa mai spun :( Uite, credeam ca am dat jos cite ceva, c-au disparut citiva centimetri- ei, unu, doi, trei acolo, nu multi- de pe talie si pulpa. Cind m-am suit pe cintar.... nu e nimic schimbat!!!! [bang] Se poate sa ai impresia ca slabesti si de fapt sa nu pierzi un gram???? De fapt, eu ma cintaresc in fiecare dimi. Ieri dimi aveam 56, azi 57 - pe cintarul de acasa si la cintarul de la munca- care e mai precis- fiind electronic si nu mecanic- azi am tot 58.[bang] :( :' Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chatonelule, Desigur ca dieteticianul nu poate sa tin acura de slabire in locul tau, insa iti poate furniza niste informatii despre propriul tau corp pe care nu ai de unde le afla altfel. De exemplu procentul de grasime din corpul tau, in raport cu inaltimea ta. Avea a mea o chestie electonica si cu senzori, speciala pentru a determina procentul asta. Pe mine m-a ajutat in sensul ca dupa ce mi-a dat dieta eu ma duceam ca la scoala la ea, cu lista cu intrebari despre aia si ailalta, daca pot manca aia, sau cu ce pot inlocui aialalata. Acuma, sigur ca ei ar vrea sa te duci la fiecare doua saptamani, cica sa vad aprogresul si sa te si ususere de bani cu un drum, insa eu am stabilit cand am vrut eu sedintele de cantarire si intrebari, strict cand aveam nevoie. M-a mai ajutat in sensul ca-mi ziceam daca tot ma duc si dau bani macar as aputea sa si slabesc, nu, de aia nu s-a intamplat niciodata sa ma duc si sa nu am rezultata. Mai gandeste-te si tu, dar din cate vad eu tu te lupti cu cateva kilograme in plus, nu cu peste 15 ca mine sau 25 cum e monica. La tine cred ca ti-ar trebui exercitiu si miscare mai mult decat orice. Incearca si cu dietetician, de ce nu, ca doar daca nu te impresioneaza in mod deosebit nu te obliga nimeni sa te mai duci. Spor la treaba tuturor, scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Fetele apropo de miscare. Cum povesteam odata la sala nu ma duc ca ma plictisesc de mor si nu-mi place ca e "in casa".Singura mea miscare: patinajul si scalambaielile de riguoare in fiecare zi prin casa ca sa ma dezmortesc. Da de maine gata! (SPER) Adica cica maine ne luam biciclete.Fetelor sunt de un an (fac duminica) in Germania si n-am domne bicicleta.Sacrilegiu total, pe bune!!! De ex de la mine din fata casei pana pe malul Rinului in locul meu preferat am 20km de pista de bicla.3 km sunt in oras, restul prin natura.Si multe alte posibilitati. Da de..pana acum ne-am tot mosmondit.Adevarul e ca sunt si niste preturi de ma ia ameteala.Ca de..sunt numai biciclete cu nu stiu cate viteze si smecherii.Off firar al naibi..da una simpla nu se poate??? Dar azi vine ziarul si ce-mi vad ochii.Bicicleta normala, cu pret normal.WOW! Mi-am anuntat barbatelul si maine dimineata direct la magazin cu noi. Si apoi sa vezi pedalare!!!!! Acu sper sa nu intervina ceva si sa si aiba efectiv pe stoc.Ca mai fac ei figuri de genul asta. Da maine va dau de stire ce am facut. Pupici si spor la slabit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...