Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (12)


Recommended Posts

am uitat sa va intreb esentialul[:D]cum se face ciorbica asta ??poate stiti vreo varianta mai gustoasa..eu toc varza,o arunc in oala cu vreo 2 kile de apa si restul de furaje gasite in frigider,plus ceva telina,morcov,patrunjel..piper si sare..si gata!! acum tocmai am calcat pe bec[:D] ca i.am promis consortului ca ii fac clatite cu spanac umplute si daca saptamana urmatoare o sa papa doar sandvisuri..hai sa.l alint putin[:D][:D] pun reteta la bacatarie,sunt mortale!![^] http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mamico dulce, cam asa se face supa de varza, dar, sincer, eu nu am rezistat sa o mananc decat 2 zile, dupa care mi s-a scarbit de ea... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 11 luni) si Ramona (1 an si 10 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamica dulce, supa de varza de face cum zisesi matale, cu exceptia morcovului (contine multe glucide), in schimb poti sa pui telina si ceapa (eu puneam si praz sau dovlecei) si, ca sa fie mai mancabila, eu o pasam cu mixerul dupa, si era ca o supa crema (mi se urase sa vad zdrentzele alea de varza). iti urez mult succes, V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mamica dulce Acum tocmai am calcat pe bec [:D] ca i-am promis consortului ca ii fac clatite cu spanac umplute si daca saptamana urmatoare o sa pape doar sandvisuri... hai sa-l alint putin [:D][:D] pun reteta la bucatarie, sunt mortale!! [^]
[pofta][pofta] N-am gasit nimic... [q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Anamaria-Livia
quote:
Originally posted by Addicted
Scarmanus, nu ziceai ca bluza o sa o porti pe 11 martie?Hai ca suntem tare curioase,cel putin eu..hehe.
Scarmanus, ai vazut, ai vazut, ca nu numai eu sunt cu gândul la bluzita aia!?!?!?! Hi, hi, hi!!!
Ca veni vorba de calcat pe bec, m-am spurcat rau de tot la mucenici. Da' rau, rau! N-am scapat o zi fara doua farfurii cu tot ce le trebuie... nuca, rom, scortisoara, STAFIDE.... Mi-e rusineeeeeeee! [q][q][q][q][q][:I][:I] Da' gata, ma fac cuminte. Mars inapoi la disociat, [grasa]!!!!! Anamaria si bb Andutzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anamaria-Livia, eu mi-am manifestat dorinta de a o vedea pe Scarmanus in bluza de cand ne-a zis ca si-a cumparat-o si uite ca se lasa asteptata,pe bune daca nu mor de curiozitate!Da' stim ca o sa merite [cool] Asa..deci in weekend a dat benga in mine.Pentru ca ma gandeam ca de azi incep cura, am "ras" din bucatarie tot ce putea insemna ispita pentru mine..n-am mai ramas nici macar cu paine!Si cand am zis "ras" va rog sa cititi "mancat".. Asa ca ma inham azi la disociat cu frumoasa greutate de 62 jumate. [:(!] Anamaria,tu ce fel de regim disociat tii? Si cine mai tine disociatul?Silvana? Io incep deocamdata cu fructe si vreau sa il tin pana la Pasti..adica in fiecare zi acelasi aliment. Suna cam optimist,dar sper totusi sa reusesc. Va pup,frumoaselor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mamica dulce
e bun cantarul asta electronic..chiar ma stimuleaza[:D]mai ales cand imi arata cantitatea de grsime din corp[bang] ei fetele..eu n.am mai postat de la 1 martie,ca m.am saturat sa ma jeluiesc aici,asa ca pana la rezultate palpabile ma abtin.. asa ca de la 1 martie pana azi am dat jos fix 3kile jumatesi sunt teribil de mandra[^]asta fara nici o dieta clara..adica fara paine (numai toast),fara prea multa carne,fara multa bere si cola[q],mancat seara putin sau deloc..tot asa,masochism curat[:D]si cate o nastere in fiecare dimineata de la kilul de ceai de seara[bang] eu nu ma bag la monti,asta inseamna gatit mult..asa ca de maine dimineata(luni)14 martie timp de o saptamana mananc numai ciorba de varza pana imi pocnesc falcile,seara litrul de ceai antiadipos si NU MA CANTARESC!!!! ca de doua saptamani am dat in fixatie,ma urc pe cantar si dupa ce merg la toaleta[:D] asa ..stiu ca supa asta de varza e mancatoare de kile asa ca vreau sa am un soc pozitiv dupa o saptamana!!!cine a mai incercat ciorbica?? cand o sa mi se faca rau de atatea farfurii de varza[alcool][xx(],intru sa ma incurajati!!! succes si voua si pan la vara sa fim zvelte!! http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Draga mamica dulce, am o veste proasta privind ciorba de varza. Eu am tinut cura cu ciorba de varza, anul trecut prin sept, tot cu niste fete de aici de pe forum. Din pacate, desi am tinut-o foarte strict, m-am ingrasat aproape 3 kile?!?!?!?! Si nu am fost singura de atunci. Se pare ca unele organisme reactioneaza exact invers, nu stiu ce sa zic, dar a fost rau tare. Dupa ce m-am chinuit atat sa mananc ciorba aceea, tot degeeaba, ba m-am si ingrasat... In schimb, prin vara tinusem Montignac vreo 2 luni si am slabit 7 kg. Asa ca eu mai mult spre Montignac as inclina. Oricum, ciorba de varza, bleah..in nici un caz. [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 6 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...