Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (12)


Recommended Posts

Nah ca am sapat mai bine si ete ce va prezantez: REGIM ALIMENTAR DISOCIAT Regimul este alternant, trei zile cu alimente yang, trei zile cu alimente yin. Regimul se þine strict cel putin 90 zile ºi în funcþie de greutatea doritã se poate prelungi corespunzãtor, având în vedere cã se slãbeºte în medie 2kg/sãptãmânã. ALIMENTE YANG Trei zile consecutive se consumã alimente proteice Cantitãþile pentru o zi: -300-400 g. Carne de pui, vitã sau peºte, fiartã, grãtar sau la cuptor -300 g. Iaurt, 300 g brânzã de vaci, 2 litri lichid (apã sau ceai de plante), un ou fiert. Dupã fiecare masã se bea o canã de ceai fierbinte. ALIMENTE YIN Trei zile consecutive se consumã alimente vegetale Cantitãþile pentru o zi: -600 g legume sub formã de salate, ciorbe, supe (cu puþin ulei de mãsline, lãmâie, borº sau oþet pentru gust acriºor) sau sub formã de mâncare, la cuptor – ghiveci (se pot folosi toate soiurile de legume). -200-300 g. Fructe (mai puþin struguri, pere, fructe uscate) -500 ml. Suc de roºii sau suc de fructe. -100 g. Pâine graham sau 200 g fulgi de porumb. -2 litri apã mineralã platã sau ceai de plante. Dupã fiecare masã se bea o canã de ceai fierbinte. Este bine sã se mãnânce cea mai mare cantitate de alimente în prima parte a zilei. Dupã ora 20 nu se mai mãnâncã nimic, se pot bea lichide. Mie imi suna foarte oook.Ce ziceti? http://community.webshots.com/user/jane_noneyabusiness
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut fetele... Ruxi, dieta daneza o gasesti aici www.weight.addr.com/ro/ pe mai multe etape, merita studiat totul ca sa-ti faci curaj sa incepi, dupa parerea mea nu e nici greu dar nici usor, daca vrei sa te ajut cu ceva te rog sa-mi spui... Spor! [biz] Addicted, nu sunt cea de pe culinar, dar tot draguta sunt [:-)))] Glumeeesc....pana sa ajung la faza sa ma simt draguta ma mai muncesc nitel cu motignacul... Va pup si spor la diete!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Au, fetele, ce cariera face bluzita mea aici! O sa vedeti ca merita fierberea, sper sa iasa si-n poza la fel de frumoasa cum e in realitate. Dar nu mai devreme de joi, desi mai jos de 61 n-o sa cobor sub nici o forma. Revin dupa joi, acuma sunt entuziasmata ca vine ziua mea [:D] scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scarmanus..La Multi Ani!!..cat mai supla[bis] eu...de doua zile nu m.am mai urcat pe cantar si sper sa ma abtin pana sambata(v.am spus ca facusem fixatie pe cantarul ala[bang]) Ieri mi.am facut supa de varza..si am rumegat in greata la varza aia fiarta vreme de doua farfurii ca mai mult n.a intrat o zi intreaga,chit ca eram hamesita[:D][:D] Azi mai bine,am mai prestat la o farfurie[xx(]si s.a terminat oala,fieb maine alt rebut gastronomic.Mi.am luat chiar si niste fursecuri pt diabetici[:D] dar...am calcat pe bec[bang][sm]in seara asta am papat cu sotzul meu un colt de bagheta cu un fel de salam delicios si doua linguri de salata cu maioneza..si am baut si o bere,dar nu mai puteam,de doua saptamani am avut embargou...chiar mi se pare un capat de tara,ca atat imi doresc sa dau jos macar 5 kile ,daca tot ma chinui cu varza[:(] in rest...iaurturi multe,fructe si eternul kil de ceai antiadipos seara,cu rezultate masochiste dimineata[:D] lumea zice ca se cunoaste ceva,sa fie sambata cantarul sub 90..macar 89 de kile as jubila[bis]ieri dimineata aveam 92.500..scazut de la 95 la 1 martie..la 1.80 altitudine .. voi cum stati?? si pliiiizz...dati.mi curaj pt inca o oala cu supa...[q] http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa-ti spun eu mamico dulce, cum stau: desi din ianuarie tot incerc si eu ba o cura, ba alta, patesc cam ca si tine, nu ma pot abtine de nici o culoare. Si mai am o probleme: evenimentele si petrecerile se tin lant in ultimul timp, aproape in fiecare saptamana, iar vointa mea scade semnificativ. Nu stiu ce sa ma mai fac! Mai am trei luni si plec in tara, problema e ca ma intorc cu vre-o 5 kg. in plus, si innebunesc! Nu se cade asa ceva![bang][bang][bang] Acum, saptamana viitoare, plecam intr- exursie, nici vorba de regim, pe urma vine pastele, si tot asa...! Nu stiu ce sa ma mai fac! Pupici la toate! Laura, mama lui Andrei http://community.webshots.com/user/tcatlaura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu e musai sa slabesc, dar cu vointa stau mai prost. O sa incep sa citesc ce s-a scris la subiect numai ca.... e deja partea a 12-a ??? [bang] De unde sa incep? Am si eu un regim care a dat rezultate acum vreo 8 ani, insa mi-e "lene" sa ma apuc singura de el. Da' daca ma primiti si pe mine printre voi si am cui da raportul, cu alta inima il voi tine. Laura http://photos.yahoo.com/laura00ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Scarmanus! Si la cat mai putzine kilograme! Si eu mi-am propus ca pana la ziua mea sa fiu supla, noroc ca e abia in septembrie [:D] Acum sunt la a doua tura de disociat, azi e a treia zi si am slabit deja 2 kg!! Eu sunt foarte incantata. ma gandesc ca pot face chestia asta mai multe luni: o saptamana disociat, o luna pauza de mentzinere, pana ajung la 65, mai am vreo 7 kg. Addicted: interesanta cura asta a ta, poate o adopt si eu. Imi place ca mananci mai multe alimente in timpul zilei, ca mi s-a urat numai de lactate, fructe, legume... Va pup pe toate si succes la slabit! Crisia. Poze cu bebitza mea: http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Scarmanus! Felicitari pt. multele kg pierdute! Eu nu am mai intrat aici pt. ca de astavara nu am mai pierdut nici un kg, ba am pus 2 de sarbatori. Acu va spun ca le-am dat jos. Cum? Stress si n-am mancat aproape nimic de 3 zile, adica am mai mancat cate ceva, azi un Snickers si cafea, de ex., halal regim.:)) Cred ca nu se pune, nu? Va pup, Lia ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...