Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (12)


Recommended Posts

Scarmanus, La multi ani! [flo][flo][flo][s][s][s] [majoreta][majoreta][majoreta][bere][bere] Felicitari pentru kilutele pierdute, asteptam cu nerabdare poza la dupa. [pup] Fetelor, dupa o lunga perioada de dezmat (care parca nu mai are sfarsit [:I]) m-am decis sa reincep de astazi dieta montignac (cred ca este deja a treia oara cand zic ca reincep dar se pare ca aceeasi "oboseala psihica de regim" ma paste si pe mine). Sper sa ma tina mai mult de doua zile. [:I] O sa ies la raport in fiecare zi chiar daca o sa o iau iar razna, fie si doar ca sa va dau de stire ca sunt [porc][porc][porc] [pup] Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Addicted
Nah ca am sapat mai bine si ete ce va prezantez: REGIM ALIMENTAR DISOCIAT Regimul este alternant, trei zile cu alimente yang, trei zile cu alimente yin. Regimul se þine strict cel putin 90 zile ºi în funcþie de greutatea doritã se poate prelungi corespunzãtor, având în vedere cã se slãbeºte în medie 2kg/sãptãmânã. ALIMENTE YANG Trei zile consecutive se consumã alimente proteice Cantitãþile pentru o zi: -300-400 g. Carne de pui, vitã sau peºte, fiartã, grãtar sau la cuptor -300 g. Iaurt, 300 g brânzã de vaci, 2 litri lichid (apã sau ceai de plante), un ou fiert. Dupã fiecare masã se bea o canã de ceai fierbinte. ALIMENTE YIN Trei zile consecutive se consumã alimente vegetale Cantitãþile pentru o zi: -600 g legume sub formã de salate, ciorbe, supe (cu puþin ulei de mãsline, lãmâie, borº sau oþet pentru gust acriºor) sau sub formã de mâncare, la cuptor – ghiveci (se pot folosi toate soiurile de legume). -200-300 g. Fructe (mai puþin struguri, pere, fructe uscate) -500 ml. Suc de roºii sau suc de fructe. -100 g. Pâine graham sau 200 g fulgi de porumb. -2 litri apã mineralã platã sau ceai de plante. Dupã fiecare masã se bea o canã de ceai fierbinte. Este bine sã se mãnânce cea mai mare cantitate de alimente în prima parte a zilei. Dupã ora 20 nu se mai mãnâncã nimic, se pot bea lichide. Mie imi suna foarte oook.Ce ziceti? http://community.webshots.com/user/jane_noneyabusiness
Oau! Ce de mâncare?! Si chiar slabesti cu regimu' asta? Ca doua kile/saptamâna nu-s de ici-de colo?!?!?! Nu e rau deloc-deloc! Anamaria si Andrei (28.04.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa ai o petrecere frumoasa,Scarmanus! Anamaria-Livia, eu m-am apucat de azi sa tin cura cu alimentele yin si yang. Nu e chiar asa de mult,totusi. Mai intai tin trei zile cu legume si fructe si azi am mancat trei felii graham (100 de g) cu tocana de legume,d-aia la borcan (400 g) si ma simt foarte usurica si nici nu mi-e foame.Mai am fructe-vreo 2-3 mere si suc de rosii. In zilele cu carne o sa imi fie mai greu,pentru ca nu prea imi place,pestele stiu ca o sa fie preferatul meu. Si nu stiu de ce,dar eu cred ca se slabesc mai mult de 2 kg pe saptamana.E o dieta foarte echilibrata,dupa parerea mea. Am luat-o de pe alt forum si tipa care a scris-o spunea ca e elaborata de un nutritionist si ca persoana care a tinut-o a slabit in 3 luni 24 de kg. In sfarsit,parca mi-am mai redobandit elanul si stiu ca n-o sa ma abat de la cura asta,pentru ca imi place.Claudia,Androix ce ziceti?Poate ne urnim toate si ne revenim. Pupici http://community.webshots.com/user/jane_noneyabusiness
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Addicted, te rog sa ma mai tii la curent cu rezultatele curei. Pentru mine, mi-e teama ca e cam multa mâncare (dupa 4 saptamâni de disociat mai "chior") si ca in prima faza o sa "expandez". Cred ca cea mai buna solutie este sa trec si eu la regimul asta dupa Paste, pentru ca sigur atunci o sa "sar calul" suficient de mult..... Succes si incredere/ambitie (la mine a inceput sa mai scada) Anamaria si Andrei (28.04.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maaaama, mama, ce-i aci!!! recunosc ca nu v-am vizitat de-o vreme pentru ca am fost ocupata cu ....mincatul :))dupa fabuloasa cura cu toate restrictiile pamantului si cu f. mult sport reusit-am sa dau jos cele 8 kile inainte de craciun, apoi am scapat la papa. nu-i grav ca n-am pus inapoi decit 2 si asta pentru ca eram in pragul bulimiei:) dar mi-a venit mintea la cap. ma alatur voua din nou ca mai am de luptat cu fo 7 kile. scarmanus, sa ne traiesti, sa ai parte de toate bucuriile pamantului si sa te sarbatoresti minunat. la multi ani si mii pupici. acuma androix, she_wolf, monica, addicted si scarmanus of course, ia sa vad pozele alea sus odata azi!! ce mumu faceti? cit mai slabiti bre? 7 ani? :))) eu mi-am schimbat poza ca de aia ma plictisisem. in concluzie, de azi raspund prezent la subjectu asta si eu :). btw, iote ceva interesant: http://health.howstuffworks.com/diet.htm pupici anda & bb edi http://users.pcnet.ro/scpcnet/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anamaria, o sa va tin la curent si fara sa vreti [:-)))] E drept ca suna cam mult,mai ales daca ai tinut disociatul,insa nici nu iti faci de cap!Daca vrei,poti manca lactate intr-o zi,iar in alta carne-pana la urma tot la disociat ajungi,daca stau sa ma gandesc mai bine.hehe Sper sa scap de mania cantaritului si sa o fac cat mai rar. Anda,bine (ti-)ai revenit [:)] Hai ca nu ai pus prea mult,daca stai sa te gandesti,2 kg in doua luni jumatate nu e asa de mult,pot sa iti dobor recordul in doua-trei zile [:-)))] Si eu m-am saturat de poza aia,dar nu sunt inca demna de "dupa",numai daca am face alta sectiune "dupa dupa" Dar mi-am pus o poza pe linkul de mai jos-aia cu iubitelul meu,cu toate ca se vede ca am un burdihan cat toate zilele,nu e asa,bluza sau aparatul au fost de vina [:p] Nah..ma duc sa ma adap cu ceai..bleeaaah! http://community.webshots.com/user/jane_noneyabusiness
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...