Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Povestea unei bebeluse rare


Recommended Posts

M-am ingrozit. Sa le dea Dumnezeu putere si fiecare cind ne rugam pentru noi sa ii punem si pe ei in gindurile noastre. Suntem totusi in 2004, tehnologia evolueaza intr-un ritm ametitor, sa pastram speranta. There is a difference between knowing the path and walking the path.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns
E foarte trist![q][q] Nici nu sunt cuvinte cred pentru a explica starea parintilor in momentele de fata,e infiorator. Dar nu inteleg cum dupa 5-6 echografii nu a vazut ca fetita nu are picioare.Picioarele se vad cel mai bine la eco,doar sunt mai lungi si in plus se vad cum se misca.Acea doctorita nu a vazut ca de fiecare data fetita nu misca,e groaznic.Acum cand avem aparate care masoara si femurul,vede chiar si creerul daca e dezvoltat...sa se intample asa ceva...Eu ma tot gandesc cum n-a vazut ca n-are picioare,ce era cel mai simplu de vazut. alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E ingrozitor.... pentru saracii parinti si pentru fetita. Mai ales, saraca fetita! Doamne....mie mi-au dat si lungimea picioruselor masurate la ecograf. E strigator la cer! Nu stiu ce as fi facut daca la ecografia morfologica mi-ar fi dat asa o veste.... dar cand cu toata tehnica ai un doctor care-si bate joc de tine si de ea!!!... Trebuie facut ceva... Posteaza si la pb. juridice pt malpraxis.... Macar atat se mai poate face: cineva va trebui sa-i ajute pe parinti pentru ca in .ro chiar si pentru un copil cu un handicap minor se face totul cu sume enorme de bani. Societatea, asigurarile.... nu exista. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne cat de groaznic si trist este ceea ce sa intamplat.Nu pot sa cred ca se poate inampla asa ceva acum in anii astia cand au aparut tot felul de aparate care mai de care mai sotisficate.
Sper ca parintii sa aibe putere ptr a trece peste acest obstacol. Eryka & sufletzica din burtica (29 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne cat de groaznic si trist este ceea ce sa intamplat.Nu pot sa cred ca se poate inampla asa ceva acum in anii astia cand au aparut tot felul de aparate care mai de care mai sotisficate.
Sper ca parintii sa aibe putere ptr a trece peste acest obstacol .Uff nici nu mai am cuvinte... Eryka & sufletzica din burtica (29 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa privim lucrurile si din alta perspectiva : care-i vina doctoritei, la urma-urmei ? Ca n-a recunoscut o malformatie care ar fi dus la avort, deci i-ar fi scutit pe acesti doi oameni de multa suferinta. Totusi, inteleg ca acum parintii o iubesc foarte mult pe fetita, ca n-au vrut sa se desparta de ea, ca aceasta fetita inseamna mult pentru ei. Si eu ca mama as fi revoltata ca n-am fost INFORMATA , ca sa stiu la ce sa ma astept si sa hotarasc in cunostinta de cauza daca vreau sa am un copil malformat sau nu. Dar inainte de a ma revolta cu stampila si parafa, acum ca acest copil exista si-l iubesc, m-as intreba ce-i voi spune copilului meu cind ma va intreba : "mama, de ce ai dat-o in judecata pe doctorita ? Ce s-ar fi intimplat daca stiai de la inceput ce-i cu mine ?".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dr.mea ginecolog, la 3 luni, m-a pus sa fac nu una, ci doua ecografii, la medici diferiti, ca sa-mi spuna daca bebe e dezvoltat normal. Atunci am zis ca e nebuna, dar acum......ii multumesc. Spune-i prietenei tale ca suntem alaturi de ea si de puiuta! Si sa nu se lase, poate castiga in instanta! Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Le urez mult noroc sarmanilor parinti care trebuie sa treaca peste aceasta mare incercare din viata lor.Sunt sigura ca fetita le va aduce multe bucurii care vor compensa durerea pe care o au acum in suflet. Sunt sigura ca medical fetita poate fi ajutata sa aiba o viata normala.Pentru parinti este important sa nu-si piarda speranta! Mult noroc! Lili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by amuleta
Eu vreau sa privim lucrurile si din alta perspectiva : care-i vina doctoritei, la urma-urmei ? Ca n-a recunoscut o malformatie care ar fi dus la avort, deci i-ar fi scutit pe acesti doi oameni de multa suferinta. Totusi, inteleg ca acum parintii o iubesc foarte mult pe fetita, ca n-au vrut sa se desparta de ea, ca aceasta fetita inseamna mult pentru ei. Si eu ca mama as fi revoltata ca n-am fost INFORMATA , ca sa stiu la ce sa ma astept si sa hotarasc in cunostinta de cauza daca vreau sa am un copil malformat sau nu. Dar inainte de a ma revolta cu stampila si parafa, acum ca acest copil exista si-l iubesc, m-as intreba ce-i voi spune copilului meu cind ma va intreba : "mama, de ce ai dat-o in judecata pe doctorita ? Ce s-ar fi intimplat daca stiai de la inceput ce-i cu mine ?".
Cum care-i vina doctoritei? [...] Amuleta am inteles punctul tau de vedere dar asta ar insemna egoism din partea parintilor (sa fii in cunostinta de cauza si totusi sa hotarasti sa ai un copil handicapat). Este distrusa in primul rand viata copilului!!! In Ro un om handicapat nu are prea multe sanse in viata... din pacate. (si copilul poate foarte bine sa intrebe : "mama la ce m-ai mai facut?"... in fine sa nu mai vorbim de ce-ar intreba copilul...) Din pacate faptul e consumat iar din cauza neprofesionalismului doctoritei va avea micutza de suferit. Trist. ~~ Adela & Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...