Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Povestea unei bebeluse rare


Recommended Posts

Of Doamne! E tare trista povestea! Sa le dea Dumnezeu parintilor putere sa treaca cu bine peste toate greutatile! Iar fetitei multa sanatate si dragostea celor din jur! Dr. se face vinovata si daca nu a observat lipsa picioruselor (la 5-6 ecografii!?) si daca a observat-o si nu i-a dat posibilitatea mamei sa decida destinul micutei fapturi. Grav, foarte grav in ambele cazuri. Iar parintii au dreptate sa doreasca pedepsirea acestui dr. Le doresc, inca o data, multa tarie, rabdare si sanatate! Cosmina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
virgiL wrote: si daca mama era informata asupra acestui fapt avea oare dreptul de a pune capat unei vieti?
dar ce parere ai despre faptul ca insasi doctorita, pe care tu o aperi, a spus mamei sa renunte la copil, dupa nastere? abandonarea unui copil nu ti se pare un pacat? luipetra, parerea mea (suna timpit, pt ca e usor sa-ti dai cu parerea, dar...) deci, parerea mea este ca mama copilului TREBUIE sa se bata cu ei, in justitie. am fost in tara, pentru 5 zile, si m-am intors duminica. am fost oripilata sa aflu ca un barbat a fost ars pe masa de operatie, din cauza ca medicul nu a stiut sa manevreze cateterul. desi Colegiul Medicilor a recunoscut ca a fost o greseala a medicului, medicul respectiv a fost doar mustrat, si mutat la alt loc de munca. ai bine, acel om, care a suferit arsuri pe masa de operatie, a murit in una din zilele saptaminii trecute [q] unde este dreptatea in Romania? oare cit or sa se mai acopere medicii, intre ei? multa bafta prietenei tale! chiar daca destinul a fost mai ciudat pentru ea, intotdeauna este si o parte compensatorie. parca vad ca fetita ei va ajunge o mare scriitoare. oamenii imobilizati din pricina diverselor handicapuri, multi dintre ei, ajung a fi mari oameni de arta, care ne intrec cu mult in ceea ce priveste inteligenta. sa le dea Domnul sanatate! [flo] ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga aida_o ,am spus si ma repet:eu nu apar aceasta dr.,ci doar ca mi se pare stupid ca un medic cu experienta ei sa nu observe un lucru care ar trebui sa fie atat de evident.nu vezi o data,nu vezi de doua ori...dar de5-6 ori...ceva este putred.nu sunt echografista si totusi tin in mana echo de la 12 sapt. a fetitei mele si vad si acum foarte clar mugurii membrelor.pur si simplu nu inteleg cum sa nu vada(oi fi mai grea de cap eu).cat despre ideea pe care i-a sugerat-o Marianei de a abandona copilul este din punctul meu de vedere de neiertat si da,mi se pare un pacat dar nu de pacate vorbeam ci de constiinta cu care trebuie sa traiesti tot restul vietii,intrebandu-te mereu daca ai luat decizia cea mai buna,gandindu-te ca ai curmat o viata sau asumandu-ti cresterea si educatia cu implicatiile lor,ale unui copil cu o inabilitate fizica grava.oricum intrebarile mele erau retorice(eu cel putin in situatia de fata nu stiu daca as fi fost in stare sa iau singura o hotarare...)erau intrebarile pe care mi le-as fi pus daca as fi fost in pielea Marianei.in nici un caz nu apar si nu acuz pe nimeni(ca doar nu-s avocat)dar cred totusi ca am dreptul la opinie... virginia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau, virgiL, dar, in primul tau mesaj, ai pus totul pe seama unei "mutatii" care ar fi aparut intre ziua 28 si 30 (chiar si daca ideea ta era pur ipotetica). asa am inteles din ce ai scris tu, sau poate numai eu am inteles asta? [alcool]. nu reiesea ceea ce afirmi in ultimul mesaj, chestie cu care in fapt sunt de acord, asta afirmam si eu, si anume ca doctora este vinovata. evident ca ai dreptul la o opinie, ca doar nu traim in copaci [neand], insa mi s-a parut ca tu pusesei totul pe seama unei mutatii, si o absolveai pe doctora de orice vina [flo] ei, eu tocmai invers credeam: ca doctora e principala vinovata. bine ca ne-am lamurit acum [:D] ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca ne-am inteles in cele din urma!cand ma intrebam daspre ce s-a intamplat in acele fatidice zile 28-30,ma gandeam cat de nedreapta e viata ,chiar si a unui embrion de nici macar o luna.da,a fost o mutatie de care nu va sti niciodata nimeni cine e raspunzator,dar obligatia dr. era doar sa o constate si sa informeze mama,acesteia din urma revenindu-i dreptul de a lua o decizie asupra vietii micutului(grea decizie).ce a facut dr.,sau mai bine zis ce NU a facut ramane pt.mine un mister... va pup si multa sanatate[flo] virginia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult pentru toate gandurile bune si incurajarile voastre. I-am timis Marianei mesajele voastre si va multumeste si ea din suflet. Micuta Cristina va trimite si ea un zambet drept multumire pentru toate incurajarile voastre. Se pare ca suntem cu toatele cam de aceeasi parere. Doctorita e vinovata si trebuie trasa la raspundere. Mariana si sotul ei vor avea de dus o batalie grea cu sistemul juridic, sigur dificil, daca nu chiar imposibil de castigat, dar nu se poate sa nu incerce. Macar pentru linistea lor sufleteasca, sa nu zica pe urma ca nu au incercat. Mi-a ramas in minte exemplul pe care il dadea cineva cu fetita din Franta care s-a nascut fara o mana. Medicul echografist care a supravegheat sarcina a pierdut procesul cu parintii si a fost obligat sa plateasca proteza copilei. Mi se pare un semn de sanatate pentru tara in care s-a dat verdictul asta. Oare instanta din Ro ce va zice? Probabil ca nu-i vina nimanui, cum i-au spus deja cei de la Colegiul Medicilor...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...