Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Petitie catre CNN referitor la imag. Ro


Recommended Posts

Am primit si eu acest mesaj de la cineva si vi-l transmit si voua. N-ar fi rau sa semnati, ar fi o dovada a unitatii pe care ne-o tot atribuim. Asta-i o ocazie de a ne "incorda muschii"... [code]Intrucit am fost deseori solicitati sa raspundem la probleme referitoare la stereotipuri de imagine despre romani din media internationala (copiii strazii, droguri, abuzuri asupra copiilor, trafic cu copii, pedofilie), Revista "Romanul Canadian" s-a alaturat demersului comun al unui numar de organizatii comunitare, culturale, de business romanesti si persoane fizice din toata lumea, referitor la emisiunea recenta a CNN a lui Aaron Brown care a fost transmisa repetat si la ore de virf. Scrisoarea a fost realizata si trimisa realizatorului emisiunii, si mass mediei romanesti, urmind sa trimitem si altor organizatii de media. Textul scrisorii in engleza si romana il gasiti aici: http://www.petitiononline.com/CNNRom/ Acesta este un efort lobbystic romanesc comun pentru a cere prezentarea echilibrata a Romaniei si a romanilor de pretutindeni folosind canale mediatice globale. Cei care se raliaza cu pozitia exprimata va rog sa semnati online. Va rog sa specificati tara (Canada), si sa comentati daca doriti cind semnati.[/code] "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 6 sapt. DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc pentru posibilitatea de a semna aceasta petitie. Am vazut emisiune cu pricina si nu o data. Sotul meu a fost atit de contrariat incit a incercat o actiune de unul singur, scriind CNN-ului in repetate rinduri...fara un raspuns de la ei nici pina in ziua de azi. Poate de data asta cineva o sa ne asculte... Poate ca trebuia ca acest mesaj sa fie postat de administratie,impactul poate ar fi fost mai mare si semnaturile mai multe.... Numai bine !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...