Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mic nodul sub brat


Recommended Posts

COSMI eu am un afurisit sub brat de cativa ani[bang] ...mi s-au facut nu stiu cate teste sa vada ce este[mariaj]...rezultatul adevarat a venit cand eram in elvetia graviduta in 7 luni!!!mi s-a facut un ultras sound si raspunsul : glanda mamara inconjurata de grasime [vom]problema a fost dupa nastere cu s-a umflat afurisitul[}:)] cat o nuca si dureaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!! [haibat]se poate opera daca jeneaza [?]acum nu stiu tu ce ai ar trebui sa il controlezi [ups]MULTA SANATATE!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va multumesc tuturor. Se pare ca nodulul a aparut in urma unei infundarii glandei sudoripare (concluzia mea) pentru ca aproape a disparut (e foarte, forte mic si nu mai mai deranjeaza). Adevarul este ca de forte mult timp nu-mi mai aparuse si nici asa tare parca nu m-a mai durut vreodata si m-a cam speriat. N-am mai reusit sa ajung la medic. Inainte de a avea copii, pentru orice problema cat de mica mergeam la medic dar acum... nu mai dispun de timpul meu cum vreau [:)][fetita][fetita] Sanatate multa va doresc. Cosmina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca este mic (si hotoman [bis]) nodulul, si nu doare, poti incerca cu crema de galbenele sa vezi daca nu scapi rapid de el. Grav este daca persista mai mult timp sau, daca i se schimba caracterul (creste, se inroseste, se modifica pielea de deasupra) cand este recomandat sa te vada un dr. El va sti daca este indicata mamografia sau chiar punctia pentru un dg exact. Iti tinem pumnii sa fie doar o banala adenita (destul de frecventa) care dispare si spontan si sa scapi de alte chestii cum ar fi hidrosadenita sau alte dubiosenii, Doamne fereste ! Multa sanatate, DARAEL & Maria-Daria (3 saptamani) [flo] “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu va suparati ca va zic asa direct, dar ma sperie inocenta voastra!In ultimii trei ani am avut de-a face, din pacate, cu problema cancerului de san ( mama, nu eu).Am citit mult, am discutat mult cu doctorii ( am terminat si o fac. de profil...).Concluzia este ca nu trebuie, sub nici o forma, sa credeti ca un nodul care apare si dispare e ceva de neluat in seama!!!!Cel mai sigur este sa mergeti la un control, daca aveti cea mai mica impresie ca e ceva in neregula.E important sa nu va luati dupa sfaturile prietenelor, cunoscutilor, etc, ci sa vorbiti cu cineva de specialitate.Mai bine sa previi decat sa vindeci.Daca vreti mai multe detalii despre proceduri, doctori care sa va ajute, pls. dati-mi semn.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
buna am si eu frecvent acest nodul la subrat. imi cer scuze ca te intreb dar...cu viatza sexuala cum stai...si mie imi apar acesti noduli la ceva timp de cand nu mai am activitate sexuala si imi dispare dupa.....'O' gandeste-te cam in ce perioada ti-a aparut si cum de a inceput sa dispara...fa niste legaturi si iti vei da seama probabil ca am dreptate...eu l-am si intrebat pe doctorul meu de ce mi se intampla si m-a intrebat direct: cu viatza sexuala cum stai? asha ca.... succes] kj mami si [copil] dani valeria http://community.webshots.com/user/kjmami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, in cazul asta este vorba de un exces de foliculina (care se acumuleaza in lipsa activitatii sexuale, parca). totusi, cred ca sunt doar pareri profane, multe lucruri pot arata la fel, dar pot avea cauze diferite! asa ca mergeti la medic! (...eu m-am gasit sa dau sfaturi, care am aceeasi problema si inca nu am ajuns la medic [:D])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cosmina grija are ca nu e de glulma. Poate fi ceva banal, dar uite mie in urma cu cca doua luni mi-au aparut patru: unul pe gat, subrat,sub ureche si la incheietura piciorului si uite aici rezultatul analizelor la sange http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=25125 si parerea medicilor. Mai bine consulta medicul tau si da-mi si mie de stire. Mi-au mai scazut acum dar peste 2 saptamani fac iar o analiza la sange. Poate fi infectie, alergie, dar cel mai grav e sa nu fie o boala de ganglioni. Controleaza la incheieturi si gat sa vezi daca nu mai ai si altii. Pe mine in schimb nu ma dor deloc. Nimeni nu e perfect ! Diana .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cosmi, Vin si eu la spartul targului. Si mie mi-au noduli in doua randuri la subrat. Investigatiile au aratat ca e de la deodorant. Au trecut cu bitter suedez si Carpicorn: cu vata inmuiata in bitter stergeam locul apoi masam cu alifia mai sus amintita (se gaseste la Plafar si farmacii).Stiu ca ultimul nodul a fost atat de dureros de abia puteam misca bratul; dar trecut in trei zile cu tratamentul amintit. Sunt perfect de acord ca trebuie sa luam in serios nodulii dar sa nu dramatizam, ca nu face bine... Sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca am si eu un nodul (ganglion?) inghinal, pe partea dreapta. De fapt nici nu sunt sigura ca e asa ceva...ca nu iese nimic in relief, doar ca am impresia ca e ceva inflamat acolo in interior, si asta se intampla numai inainte de menstra si pe timpul ei. M-am palpat in zona, dar (fiind si destul de slaba) nu reusesc sa imi dau seama care sunt ligamente si care e nodulul.. nu stiu ce sa cred. E posibil sa apara doar in faza premenstruala? De la ce ar putea fi, are idee cineva? ca mai dureaza un pic pana sa ajung la ginecolog [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu dramatizam dar cand ai patru si la un moment dat cel de pe gat era asa de mare, nu mai stii ce sa mai crezi. Si de fapt, daca va uitati putin la valorile analielor va dati seama ca ceva grav se petrece in organism si trebuie reactionat. Sanatate multa si promit sa vin cu noutati, dar si voi,ok ? Nimeni nu e perfect ! Diana .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...