Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand accepta o femeie o relatie extraconjugala?


Recommended Posts

Doamnelor, acesta este un subiect pe care il mai dezbatem noi la servici si sincer imi place sa ascult argumente si explicatii.Ce ziceti? Cred ca e un subiect interesant?![cool]Cunoscandu-se faptul ca o femeie cand inseala se implica si sentimental in comparatie cu barbatii, oare care sunt motivele?Ce ziceti?Astept parerile voastre![bere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Subiectul e interesant, nu stiu daca va fi si popular [:D] Si, daca tot m-am apucat de scris, o sa arunc o parere (raspuns la intrebarea din titlu): de curiozitate. E si asta un factor, nu, cand raspunzi la provocari sau accepti "challenge-uri" - sa iti cunosti/explorezi resursele si limitele. Nu e singurul raspuns posibil, dar e singurul care mi s-ar potrivi[:o)] J.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, si mie mi se pare un subiect tare interesant. Intai vreau sa spun ca majoritatea cunoscutelor mele (pentru ca nu le pot numi pe toate prietene) au sau au avut macar o data in viata o aventura. Acum ar fi interesant sa facem diferenta dintre o relatie extraconjugala si o aventura, pentru ca pentru mine nu e acelasi lucru. Iar eu prefer sa vorbesc despre aventura, pentru ca dureaza mult mai putin. Intrebare: Cand are o femeie o aventura? Eu cred ca totul depinde de circumstante. Este de ajuns ca o femeie sa nu se mai simta atragatoare sau sa aiba mici dar continuue neintelegeri cu sotul[bang] ca terenul sa fie propice unei aventuri. Acum intervine doar un lucru : daca apare sau nu persoana aceea care poate, chiar si iluzoriu, sa satisfaca sau sa umple acele goluri. O prietena imi povestea ca nu si-a propus sa-si insele barbatul, pur si simplu s-a intamplat sa intalneasca pe cineva care a rezonat cu ea. Cred ca cele mai multe femei nu cauta cu lumanarea [:D] aventura, ci se INTAMPLA sa cunoasca pe cineva si pe fondul despre care vorbeam sa "calce stramb" pupici astept combateri [poc] sau completari [:D] do your best and be the best!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti propui sa-ti inseli sotul nu cred ca reusesti. Cred ca lucrul acesta se intimpla, pur si simplu se intimpla.Uneori ai impresia ca iubesti dar cind te trezesti iti dai seama ca...Merita oare? Merita dar, amintirile sa fie placute si sa nu existe regrete! Uneori avem dezamagiri,dar hai sa trecem peste ele in alt mod. Sa ne gindim ca si individul are o partenera de viata care ar putea simti prezenta noastra si poate sufera. Eu imi iubesc sotul, stiu ca uneori sint dezamagita de el,dar nimeni si nimic nu poate sterge atit de repede dezamagirea cu buretele ca el. Sunt mindra ca-i sunt fidela!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ne "incurcam" cu altcineva atunci cind relatia nostra cu partenerul de viata scirtie (si scirtiitul poate veni din multe cauze). Asa cum s-a spus aici , pe un astfel de fond, un nou venit care ne face sa ne simtim "altfel" va fi capcana in care foarte probabil vom cadea. [}:)][il] ce am observat este ca , atunci cind exista si copii, rezistenta femeii creste , si nu se mai avinta asa usor intr-o relatie extraconjugala, ptr ca copilul devine prioritar . Mi se pare de asemeni un subiect foaaaarte interesant!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da cezarutza cred ca ai dreptate. Cred ca o aventura se poate transforma intr-o relatie cand acasa sunt probleme:nu ti se da atentie, simti ca sotul nu mai e atras de tine, sa nu mai vorbim cand ai un sot alcoolic![hc]Oricum cred ca sunt multe pareri interesante pe tema asta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca atunci cand partenerul nu te mai face sa simti ca esti femeie, si ca esti iubita, poti intalni pe altcineva si poti cadea intr-o astfel de "capcana". Dar ganditi-va ca acesta ar fi cel mai mare stimulent pentru femeie, ca o va face sa-si schimbe chiar optica fata de sine si ii va aduce macar un pic de bucurie in suflet. Daca ai copii te gandesti sigur de doua ori daca sa faci sau nu acest pas(care nu este obligatoriu o greseala, ci poate fi sansa ta; pentru ca ne este dat sa ne intrebam vesnic daca el este pentru mine). Cred cu tarie ca in primul rand barbatul tau te arunca in bratele altui barbat. Trist este ca daca si-ar da seama poate ar face altfel. Dar pentru asta cei mai multi ar trebui sa deschida ochii si....asta e tare greu. Va doresc asadar sa fiti fericite! Cu drag, [pup] [mamica]Andreea & [copil] Octaveatza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand se plictiseste ... cand as accepta eu o relatie extraconjugala?? niciodata.. 1. nu as face pt ca face si el la fel. as divorta direct 2. pt ca nu-mi ofera ce-mi trebuie in pat?? as incerca prin toate metodele sa-l fac sa-mi ofere... sau mi-as lua un vibrator. sau in ultimul caz as divorta.. 3. ca vreau ceva nou?? schimb locul de facut prostii, alte pozitii..tot arsenalul.. 4. ca sa vad cum e?? sau pt ca sa fac si eu ce face vecina?? el nu a fost primul asa ca stiu cum e si raman la el.. mi-a scapat ceva?? [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bartatul ne arunca in bratele unei aventuri extraconjugale? Pai asta inseamna ca si noi ii aruncam pe ei in bratele altora, nu-i asa? Sau viceversa nu-i valabila!?!?! Chestia cu "nu eu sunt de vina, ci el" nu e parte din convingerile mele. Pana la urma noi ca femei luam decizia, nu ei. Nu ne impinge nimeni in bratele unui alt barbat. Inselatul este doar una din caile de rezolvare a unei probleme existente in cuplu, dar exista si alte metode de a rezolva o problema: discutia deschisa sau lupta pentru recastigarea sentimentelor pierdute sau... etc. Ce anume ne determina sa alegem calea inselatului si nu alta metoda? Nu stiu. Tine de fiecare dintre noi, tine de cat de puternica este morala noasta si cat de tare tinem la omul de langa noi. Tine de cat de mult reusim sa constientizam anumite repercursiuni pe care le au faptele noastre asupra noastra si a celor din jur. Problemele in cuplu pot fi de toate felurile: plictisela in cuplu, sentimente neimpartasite, lipsa de interes din partea unuia fata de celalat, viata sexuala dezatruoasa etc. Problemele aparute la un moment dat in cuplu si care sunt o "motivatie" pentru faptul ca inselam, nu e neaparat cauzata de sot. Problema poate fi cauzata chiar de noi, poate noi nu suntem capabile sa intelegem modul in care sotul isi exprima dragostea fata de noi, poate comportamentul lui e o rezultanta a unui alt comportament de-al nostru mai putin placut etc. Ce simplu e sa dai vina pe cel de langa tine, ce simplu e sa gandim ca noi suntem curati si cei de langa noi sunt oamenii cu probleme, noi avem doar moduri juste de a actiona, noi suntem intotdeauna indreptatiti sa facem ceva, chiar daca acel ceva nu-i ceva frumos sau demn de lauda. Oameni buni, problema o constituim noi, cei ce inselam, barbati sau femei, nu ceilalti. Noi suntem buba pentru ca noi decidem sa inselam ca metoda de a rezolva o situatie aparuta in cuplu. Nu e rau ca incercam sa rezolvam problemele, dar dupa parerea mea inselatul este o metoda urata, poate comoda si, bine-nteles placuta de a rezolva problema ce-o ai cu celalat. Cine e dispus sa stea ore intregi la discutii cu celalalt pentru a rezolva impreuna problema, chiar daca el e de vina sa zicem, pana la urma nu i-am promis ca-i vom fi aproape la bine si la rau? Uite asta e un caz de "la rau", de ce fugim si alegem cea mai comoda metoda? Cine e dispus sa isi consume energia pentru a-l indrepta pe celalalt astfel incat pe viitor problema sa nu mai apara? Cine e dispus sa esueze in incercarea de a rezolva problema? si asa mai departe... Nu-i mai simplu sa inselam?!??! (bine-nteles ca intrebarea mea e retorica si are ton rautacios) "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 6 sapt. DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sigur cine e de vina este cel care insala , ptr ca mult mai cinsitit este sa incerci sa rezolvi problema care exista intr-un fel sau altul. Dar asa este . se intimpla ca multe dintre noi sa gaseasca aceasta solutie... si ne intrebam ce ne determina s-o adoptam tocmai pe asta?! Intrebarea era cind accepta o femeie ? nu "ce as face eu " ?!!! ptr ca aici intervine o altfel de discutie: " as face-o ?" "nu as face-o ?" "mi-as lua vibrator ? " ..." de ce am ales aceasta cale?" Dar discutam in general din cite am inteles...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...