Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand accepta o femeie o relatie extraconjugala?


Recommended Posts

Fetelor ce-mi place sa citesc parerile voastre!Cate suntem atatea pareri...si e normal pana la urma.Parerea mea este ca atunci cand sotul iti ofera o casnicie reusita( cu urcusuri si coborasuri bineinteles ca asa e viata) si tu totusi o iei razna si te avanti intr-o aventura ai cam 2 motive:de plicti in cautarea a ceva palpitant ca prea le ai pe toate si esti buiaca( nu-mi dati in cap[mariaj])sau pur si simplu de curioasa mai ales daca nu ai cunoscut alt barbat inaintea sotului tau.Dar si daca te potrivesti mai bine cu "aventura" decat cu sotul apai atunci e de rau, de tare rau...Si sa nu-mi spuneti ca intr-o casnicie nu conteaza compatibilitatea in pat[xinpat] ca daca ne gandim cate discutii si certuri pot aparea din cauza asta...sa fim noi sanatoase! pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns
parerea mea la intrebarea de mai sus... o femeie ajunge sa aiba o relatie extraconjugala cind relatia cu sotul ei s-a deteriorat, dar nu poate (vrea) divorta din diverse motive: sau are copii cu sotul si nu vrea sa ii antreneze in treistetea unui divort, asta insemnind si ca, cuplul, pastreaza aparentele; sau ca ea nu are posibilitatea de a se intretine; sau ii place viata oferita de sotul ei (de banii lui) si pe linga are unul, doi, trei amanti [:D]. Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu 100% la ceea ce a spus July: CURIOZITATE. Sa presupunem o femeie: atragatoare, implinita, indragostita de sotul ei, doar ca el a fost primul (se mai poate intampla si chestia asta)... intalneste un barbat care prin atentia pe care i-o acorda, o flateaza..sau mai mult...doar curiozitatea bat-o vina o va impinge sa calce pe bec! Totusi vorbesc de o aventura si nu de o relatie extraconjugala. Relatia extraconjugala are la radacina multe frustrari si neimpliniri si pana la urma, in cele mai multe cazuri duce la divort... Pupici la toata lumea Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca si Julie si eu cred ca , chiar si relatiile platonice tot un fel de inselat sunt . Nu-i nevoie sa ajungi sa te culci cu persoana respectiva. CURIOZITATE, INCONSTIENTA POATE ... Eu am intilnit cazuri in care femeia avea acasa ABSOLUT TOT CE-I TREBUIA. Nimic nu-i lipsea : dragoste , barbat atragator, atent , inteligent , de succes. Si totusi .... si atunci ce se cheama cind mergi dupa cineva care nu-ti ofera decit vreo doua chestii din cele multe pe care ti le ofera barbatul acasa ? PROSTIE poate?!...aditional la curiozitate si incostienta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, nu va suparati pe mine, dar nu pot fi de acord cu chestia asta, ca femeile care accepta o relatie extraconjugala sunt niste victime. Adica, magarii de parteneri le fac sa se simta neglijate si alti magari de barbati vin si profita de vulnerabilitatea lor...hmmm...ceva nu suna bine. Nu vreau sa credeti ca judec sau condamn pe cineva in vreun fel, cred doar ca ar fi mai corect daca femeile si-ar asuma alegerile cu toate consecintele pe care le produc ele. Parerea mea. Nadina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar de proverbul "Pisica pana nu ridica coada ....."ati auzit? Parerea mea este ca femeia "accepta" o relatie numai cand ridica ea coada si atunci vine "el" si se produce extraconjugalul. Sunt femei care rezista tentativelor extraconjugale tocmai ca nu e interesata si nu are chef sa-si ridice "coada" pentru ca are ce-si doreste acasa. Mamica lui Raducu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu. asta pt ca nu l-am inselat niciodata.. am luat decizia de a-mi petrece restul vietii (sper) alaturi de el (chiar daca pt asta nu am semnat acea hartie). pt mine asta presupune niste angajamente printre care cel de fidelitate... n-as putea trai mai apoi langa el stiind ceea ce am facut, m-as simtii vinovata tot timpul si m-as da de gol.. atunci el ar afla si nu cred ca s-ar despartii de mine, cel putin pe moment, dar toata increderea in mine ii va fi spulberata. si cum o relatie in cuplu in exista fara incredere, rezultatul = despartire. si am riscat si am pierdut dar cu ce pret????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor... Haideti sa va spun si eu parerea mea... Eu consider ca am o casatorie fericita, sau cel putin pe aproape, nu mi-am inselat niciodata sotul dar nu pot spune ca nu o voi face niciodata ... mai sunt si certuri dar in general e bine ... Nu stiu daca o sa va placa ce va spun dar este parerea mea... O femeie isi inseala sotul atunci cand in famile nu este bine si in primul rand atunci cand la pat nu se mai petrece nimik interesant, cand nu sunt potriviri in partea sexuala ... stiti cum se spune ... Curu tine casa ... consider ca e foarte adevarat. Atunci cand nu merge [xinpat] nu merge nimik, ne incarcam de energii negative si noi si partenerii si ne certam din orice ... Atunci o femeie isi poate cauta alinarea in alta parte, sau placerea sexuala ... la fel ca si barbatul . De ce sa iti inseli sotul atata timp cat il iubesti si casatoria merge linie? De ce? Cine isi inseala sotul atunci cand nu exista motive de certuri in casa, nemultumiri? Nimeni ... Eu nu sunt in cauza ... ca l anoi merge bine [xinpat] ... dar si cand trece ceva timp fara [xinpat] , ca mai sunt si probleme ... deja incep certurile in casa ... Acum nu va imaginati ca suntem in fiecare seara calare unul pe altul... dar atunci cand eu vreau el nu zice nu ... si cand el vrea nici eu nu zic nu, egal cat de obosita sunt ... lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...