Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand accepta o femeie o relatie extraconjugala?


Recommended Posts

De ce accepta sau de ce nu accepta femeia relatiile extraconjugale?...nu stiu daca exista un raspuns universal la asta. Cert este ca dupa aceea nu mai poate fi la fel. Si nici nu cred ca inselatul poate sa rezolve problemele din casnicia respectiva, adica nu cred ca dupa aventura respectiva femeia se intoarce la sotul sau cu sentimente mai bune si ca-l va iubi mai mult descoperind brusc ca e mult mai bun decat altii. Asta in cazul in care-si iubeste sotul si a fost o ratacire de moment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, eu sunt perfect de acord cu iacobica[pup]. Adica, nu e o solutie sa te arunci in bratele altuia atunci cand casnicia nu merge.... Ar trebui ca fiecare sa faca ceva sa o inbunatateasca, sa gaseasca esentza problemelor si sa le rezolve, iar daca nu, sa divorteze. Eu una am divortat de doi ani si ceva si inainte de asta am fost singura intr-o excursie in Turcia. Ghidul turc de acolo mi-a facut curte la greu cu toate ca ii spusesem ca sunt mariata si pana la urma a ajuns sa ma implore sa ies macar o data cu el la o cafea. I-am zis nu, cu toate ca tentatia era mare, dar am preferat sa fiu corecta si cu constiinta impacata chiar daca relatia cu sotul meu nu era buna. Exista un proverb care suna ca un cliseu, dar e adevarat "Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face" Nu stiu daca sunteti de acord cu mine dar eu asta simt si gandesc. Va pup[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O femeie eu cred ca este tentata de o relatie extraconjugala cand nu mai merge casnicia ei. Spun ca este tentata nu ca accepta o relatie. Spre deosebire de barbati care accepta cu usurinta o relatie extraconjugala femeia pune in balanta mai multe lucruri, incepand cu copilul, cu posibilitatea refacerii casniciei ei, cu repercursiunile pe care le-ar avea asupra ei o relatie extraconjugala in momentul in care s-ar afla de ea. Nici eu nu cred ca aceste femei sunt niste victime, o casnicie poate sa nu mearga din vina ambilor parteneri, nu neaparat barbatul e magarul care o asupreste pe femeie. Drept spui magda ca femeile se pot implica si sentimental si atunci problema este mare. Eu nu mi-am inselat partenerul desi mi-a mai trecut prin gand, nu as putea spune ca nu o voi face niciodata, nimeni nu stie ce ne rezerva viitorul. Probleme in casnicie am avut, tentatia de a avea o relatie a existat, dar totusi nu am facut-o si bine am gandit in momentele alea pentru ca acum suntem iar bine, problemele s-au rezolvat si sper sa ramana asa pana la sfarsit. Va doresc tot binele din lume! gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa va povestesc ceva ce am aflat acum cateva zile care pe mine m-a socat.O cunostinta de-a mea este maritata de aproape 10 ani,are un copil de 3 ani si dupa spusele ei este foarte fericita.Isi iubeste sotul si sotul o iubeste pe ea.Pana aici nimic anormal.Dar stati sa vedeti continuarea.....Ea il inseala pe sotul ei cu alti barbati.Culmea culmilor este ca el stie si chiar ii da sfaturi:cum sa se imbrace,cum sa se coafeze...etc cand pleaca la intilnire.Cand se intoarce,parca nimic nu s-ar fi intimplat(nici usturoi n-a mancat,nici gura nu-i miroase)isi saruta sotul,ii povesteste cum a fost si chiar face dragoste cu el. Ceea ce nu inteleg este atitudinea sotului ei.Daca ar fi fost impotent ar fi fost altceva,nu putea omu' si gata dar asa cand el este inca.... in putere.Din spusele ei,am aflat si ca el nu are amanta(sau poate nu vrea sa spuna... Voi ce parere aveti?Ati accepta asa ceva?[bang] [si-eu]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emma draga cineva nu-i normal acolo!Poate ca nu ti s-a spus tot!O chestie asemanatoare am citi anul trecut in "povestea mea".Oare sotul chiar nu e impotent?Ea nu merge pe bani? fACE SI EA UN LEU DE O SUTA DACA TOT E MODEL "NESATUL".Daca nici o varianta din astea nu e , el chiar nu are amanta?Sau poate ca el e homosexual si au convenit sa stea impreuna pentru copil si atunci e chiar normal el sa-i dea sfaturi cum sa se imbrace si mai apoi ea sa-i povesteasca cum a fost caci lui oricum i se falfaie, are el dragostea lui.[amoras]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O femeie accepta o relatie extraconjugala,atunci cind nu-si iubeste si nu-si respecta partenerul de viata,sau nu traiaeste dupa principiul: "Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face". Punct. [flo] & [pup] Corina & Darian,tot mai nazdravan...(4 ani si 6 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu consider ca o femeie accepta o asemenea relatie cand ceva nu mai merge bine: fie certuri pe diverse motive, fie relatia sexuala. Sau poate fi si ca o razbunare: daca partenerul a facut asta, ea de ce nu?! Si uneori o relatie extraconjugala poate ca ajuta la cresterea increderii in sine, chiar daca este numai pe moment. Eu una, daca as face asa ceva, nu as fi in stare sa ma comport ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. As avea un sentiment de vinovatie care ar distruge totul. Deci merita? Eu zic ca nu! Mai bine te desparti de partener si te implici intr-o alta relatie, dar macar sa fie 'legal'. Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...