Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sinuzita?


Recommended Posts

Acum 2 sapt m-am pricopsit cu o gripa iar de vreo 3-4 zile am dureri de cap mai ales la frunte,la baza nasului care se coboara in orbite.Nasul tot imi mai curge dar nu foarte rau,e mai mult infundat.Ma gandeam ca nu cumva sa am o sinuzita.A avut cineva ,cum se manifesta,cum se trateaza avand in vedere ca eu inca alaptez?Va multumesc anticipat, Fleur http://community.webshots.com/user/fleu1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca e sinuzita se trateaza cu antibiotic din pacate Incearca in schimb tratamente naturiste, fa-tzi multe inhalatii cu apa si sare pe foc si cu musetel. Eu am facut niste inhalatii speciale, nu stiu insa daca tu ai sa gasesti asa ceva acolo, sau daca ai pe cineva in Romania sa-tzi trimeata. ai nevoie de floare de fan, cam o punguta, nu foarte fuml se fac inhalatii cu infuzie de flori de fan, si se fac inhalatii cu flori de fan arse pe foc. pt asta tre sa pui cate flori pe o folie de aluminiu pe flacara, si cand incepe sa iasa un fum negru incecacios stingi focul si incerci sa tragi cat mai mult pe nas din fumul asta; repeti de cateva ori pe zi in cel mult o saptaman itzi trece, daca nu e acolo de mult timp locata sinuzita in 2 zile se sparge si ai sa vezi cum curge puroiul din nas. Chiar daca miroase urat, si o sa-tzio miroase parul, incearca sa porti o casca de baie cand faci aceste inhalatii, nu trebuie sa te speli pe cap in timpul inhalatiilor si nu trebuie sa te expui la oscilatii de temperatura, adica stai in casa cateva zile SUCCES GARANTAT 100% eu am facut tratamentul asta acum cati ani si l-am mai spus cand am vazut anunt postat despre sinuzita si toti au fost multumiti ai grija de tine si daca poti merge natural, nu lua antibiotice in Romania se gaseste la plafar floare de fan , ai nevoie doar de cineva sa-tzi trimita Sanatate si numai bine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sufar de sinusita nazala si frontala de foarte multi ani si reusesc sa o tratez dar nu pot sa scap de ea...exista tratament si se pot face si operatii dar am auzit ca riscul ca ea sa reapara este foarte mare. Simptome: - dureri de cap insuportabile ( depinde de zona in care e localizata: nazzala sau frontala) - dureri de ochi Daca te apesi pe frunte sau pe langa nas vei simti o galma, ca un ganglion, ala e puroiul. Tratamentele pe care le fac eu de fiecare data cand apare: - curat hrean si stau acolo ca sa inhalez mirosul acela care e foarte puternic...nu sta mult pentru ca este inecacios... - inhalatie cu ceai de musetel, cat mai cald e foarte bine Daca alaptezi nu ai voie cu antibiotice, ca alea sunt cele mai bune...cel putin pentru mine... Acupunctura ar mai fi o solutie... Acum pe moment nu-mi mai vine nici un trAtament pentru sinusita, cu toate ca stiu foarte multe metode babesti.....daca imi mai amintesc iti voi scrie...promit! Iti dorresc insanatosire grabnica ca stiu prin ce treci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc un medicament care a dat rezultate destul de bune pana acum (si eu am sinuzita de ceva vreme). Se numeste Sinupret si sunt picaturi care se beau, nu se pun in nas. Costa cam 400 si ceva de mii...poate gasesti si pe la tine asa ceva sau iti trimite cineva. Are si ceva antibiotic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija de sinuzita aia si trateaz-o ca daca nu, nu o sa mai scapi de ea. Sotul meu sufera de ani de zile, si e groaznic, umbla cu ceva pe cap tot timpul din toamna pana in primavara, e sensibil la orice curent si raceala, in sfarsit, e cam nasol. Asa ca trateaz-o din timp sa nu devina cronica! Multumesc fetelor ca am aflat de florile de fan! Asta chiar ca e ceva nou. Chiar o sa plec in Ro, o sa cumpar,ca de cand am aparut in "viata" lui, tot tratamente naturiste ii fac , de la Maria Treben citire, etc. Tot mai buna-i Romanica cu Plafaru ei, decat medicamentele nemtesti Pusilici, Vio
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...