Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA, poftiti la o barfa! (4)


Recommended Posts

California a fost mai intotdeauna scumpa, mai ales zona LA, si SF, care e si mai si. Dar a fost o vreme acu' 10-12 cand erau mai rezonabile preturile. Banuiesc ca si acolo ca peste tot au crescut. Casa noastra are 40 de ani, deci zic eu ca e ridicol de scumpa. Si cel mai misto e ca valoarea pamantului e considerabil mai mare decat a casei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La noi cred ca sunt casele cele mai ieftine[:D].Sotzu viseaza si la un pic de pamamant in jur ca nu vrea vecini prea aproape si mai are el un vis cu un lac in jurul casei si o groaza de trandafiri cataratori,bazin cu pesti etc,etc[:D].Eu am un fix cu etajul si geamuri mari[:D].E frumos sa visezi[:D],dar e mai frumos ca visul sa se si realizeze.Pana atunci,credit,credit,credit[:D]. Ce-mi vine in minte acum e o reclama la care rad de fiecare data.Un tip cu o moaca de contabil care iti arata ce casa superba are,masina,membershipu la un club de golf si in final:"how i do it?","I'm in deb't 'till my eye ball!Please help!"[:D].Cu toate visele noastre, in cativa ani o sa ma vedeti si pe mine la fel[:D][:D]. Pupici! mihaelaH
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De fapt stiu eu pe unii care-s aici de 20 de ani si acu' un an si-au cumparat prima lor casa. Si-au mancat nene de sub unghii toti cei 20 de ani de nu le-a tihnit de nimic (cred ca le-au crescut si pene in fund de atata pui si ochii s-au facut oblici de atata orez)dar au avut ambitia sa-si ia casa pe cash ($250,000), amandoua masinile pe cash. acuma ca si-au vazut visul cu ochii, tot nu poti iesi din obiceiul cu puiul, orezul si macaroanele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma fetelor, da va merge gura de nu va mai tin pasul hehehehe Laura, nu imi vine sa cred cat ati dat pe casa, dar sa stii ca mpamantul e foarte valoros si poate in cativa ani pamantul o sa fie mai valoros decat casa. Ca veni vorba de cumparat, a trebuit sa ne luam un alt van... am avut un Ford Windstar care ne a facut probleme cu transmisia. L-am rugat pe sot sa imi ia unul cu 4 usi, adica cu 2 pe spate pe amandoua partile. Si mi-a luat mancaia-si ochii lui... [il] Este asa de usor acuma sa ii bag pe pitici in masina...[:D] In rest nimica pe aici, am fost pe la Walmart sa ma uit de niste material sa fac niste perdele pentru camera alora mici si pentru "family room". Soacra mea mi-a luat o masina de cusut, si ABIA astept sa o pun la uz... Apropos, ce mai gatiti mai fetelor? Gatiti mancare americana, sau romaneasca? Eu mai rar gatesc cate o ciorba ca la mama acasa, in rest fac ce se mananca pe aici. [cina2] Va pupic, si va las, ma duc sa mai fac ceva treaba si putina scoala cu asta micu'. O zi buna la toate.[cheers][grup] Cristina, sotia minunatului Sean, mamica la doi pitici frumosi, Connor Ryan 3 ani si Elena Maria 1 an.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...