Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA, poftiti la o barfa! (4)


Recommended Posts

Mai, da' mie cine mi-a dat floricica? Numai acum am vazut-o. Azi ma duc la Costco, abia astept sa se faca ora 11 si sa o iau din loc. Vinerea e cam greu cu munca, bine ca sunteti voi cu care sa mai povestesc. Ce faceti fetelor la weekend? Noi avem musafiri maine, iar duminica program de voie. Nici vremea nu-i tare incurajatoare, asa ca vom sta mai mult prin preajma casei. Mie cumparaturi nu-mi prea place sa fac in weekend ca-i aglomerat, insa am norocul ca pot sa le fac in pauza de masa de la serviciu (sunt multe magazine in jur, o "alimentara" si Costco).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Laura,ti-au dat floricica ca ai inima mare[:D]. Super-liuto,mai gasesti la supermarket branza Feta care se aseamana cu telemeaua noastra.Super faza cu sutienu[:D]. Io,in weekend sunt fara sot,ca i s-a urt de mine si lucreaza cate 12 ore[:D](un weekend lucreaza unu nu) asa ca sunt prin juru casei sau m-oi duce la soacra in varfu' dealului[:D] ca e tare fain la ei. Petra,te invit la mine la cafea! O mai punem de-o barfa.[:D] Laura O, te-ai dat disparuta si n-ai mai zis nimic de masina de spalat.eu de-o saptamana spal cu noua masina,are uscator incorporat,a costat aproape 700$ e meseriasa si se numeste Frigidaire. Pupici! mihaelaH
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura ti-au dat floricica pentru buna purtare! Uite eu nu am, semn ca am mai sarit calul, pe ici pe colo![:D][:D] Mihaela, multumesc de invitatie, dar pana la tine in Alebama, ma trezesc de-a binelea, chiar vine seara si nu mai pot bea cafea![:D] In acest weekend, o sa-mi inaugurez gratarul pe care tocmai m-i l-am cumparat si am muncit cu sotul meu sa=l ansamblez, de am zis ca nu mai fac! Vor aia de la magazin 20$ pentru ansamblare, ii dau si stau linistita! Mare prostie , iti dau o punga cu suruburi , si alte parti componente, o brosurica din care nu intelegi nimic, si da-i bice! DA dar acum sunt mandra de el si daca o fii vremea buna, il pun in functii. Si cum o inaugurare se face cu mai multe persoane de fata, sigur o sa ma pricopsesc si eu cu veba musafiri, niste priteni! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mihaelabebe eu de-o saptamana spal cu noua masina,are uscator incorporat,a costat aproape 700$ e meseriasa si se numeste Frigidaire.
dupa nume, pare sa pastreze si alimentele reci, sau n-ai descoperit inca butonul pentru operatiunea asta? aduce si pizza la usa? mai, mai sa-ti traiasca obiectul modern si sa te ajute cu spor :)) va salut si eu cordial, credeam ca am zi off de la munci dar tocmai cand intrasem si eu mai bine pe DC si ma asezasem confortabil in scaun m-au sunat pentru...overtime :))) sa fiti cuminti si sa va aveti ca fratii, zise capra cu trei iezi si iesi tiptil din poveste [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt Frigidaire, sa o folosesti sanatoasa, asteptam impresii. Camelia, ma invit la un gratar, al meu e cam vechiut, sotzu vrea din ala inoxidabil, numa' ca i-am pus eu stop, ca avem altele mai importante de cumparat intai. Ia uite ca i-am pacalit carelevasazica cu buna purtare, nu l-au intrebat pe sotz. Ave de grija, ca FEta aia de-o gasesti la magazin di e domestica e din lapte de vaca, am luat noi "plasa" cu aia de la Costco, bucata mare , faina si destul de ieftina, dar la gust...lasa de dorit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai fetelor, inca nu ati inteles ce viata grea duc.Dupa ce ma trezesc si trimit baietii la treburile lor,cetesc in viteza ce se scrie la rubricile fierbinti si apoi ,daca ma infuriu trag un raspuns,daca nu ma bag in pat sa mai prind vreo ora doua de somnic. Azi le facui pe amndoua,drept pentru care costat ca pot dormi la comanda...de la niste insomnii teribile in timpul facultatii acus clicai din degete si visez deja. Ati vazut ca a iesit scandal? De asta unii o iau personal si se apara vehement si ma ales oricum...Dar sa va spun drept,unii cred ca ,daca te-ai adaptat nu e o arta si un semn al reusitei, in primul rand cu tine insati, ci un noroc prostesc...exact faza aia: o,cainii cu covrigi in coada sutn aici si oricine reuseste.Nu s-a inteles nimic si eu va spun drept ca am mare admiratie pentru oamenii care au emigrat si au reusit pentru ca efectiv au luat-o de la zero,de multe ori au reinceput studiile si au putut sa invinga tot.CEEa ce nu intelege lumea asta, este ca nu inseamna ca fac o comparatie cu cei din Romania...parca ,in momentul care iti exprimi aceasta admiratie, toti au impresia ca blamezi pe cei ce au ramas.MUsai se ajunge la asta! na, ca ma descarcai aici unde stiu ca sunt inteleasa exact! [:D] no, si acum sa revin inforta la subiectul cu masina de spalat[:D]...nu mi-am luat inca ,mihaela,in schimb ne-am luat masinuta noua ca sa intarim creditul si poate in vreun an doi sa ne gandim la o casa...Dar prin iunie -iulie,inainte sa vina bebe,musai trebuie sa luam>Poate in jur de patru iulie, prindem vreo reducere cevA...[:D azi plec in excursie la Decatur Illinois la un prieten in vizita...asa ca dispar ceva timp dupa amiaza,dar pe maine tot mai cetesc si eu un pic de pe aici...oricum inca nu am plecat ,la trei abia ne imbarcam... Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conchito,nu numai atat,iti si gateste si face si curatenie[:D][:D].Sa ai zi frumosa si cu productie mare in campul muncii.[:D] Laura, mercic!Cred ca spala bine ca nu-sh ce am ca nu ma pot oprii din spalat[:D]. Ne-am luat si noi gratar de vreo saptamana si tot de atunci mancam numai fripturi[:D].Voi de care aveti, ca eu am preferat cu carbune nu cu gaz.Ies niste fripturi yum-yum. Va las,ca m-i s-a trezit comoara si trebuie sa-l hranesc. Pupici si o zi frumoasa! mihaelaH
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi ne-am luat, de 2 saptamini, gratar electric :) ca pt gratar din acela normal, mergem la o Alatoona Lake, o zona superba, nu aproape, dar nici extrem de departe de casa. acolo au gratare, noi ducem doar carnea si carbunii. yummy... ce pofta mi s-a facut de un somn la gratar... nu maninc decit shrimps si peste, alta carne nu maninc, da' asa de bun iese somnu' la gratar, uaaai de mine [:D] ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cine zicea ca vrea bilete pentru seattle? mai usor sa intreb decat sa scotocesc prin pagini, nu aruncati cu aragaze si carbuni dupa mine. :-) zic eu ca-i buna intrebarea la kaventravel.com, sau la dream tours, sar si cu numerele de telefon daca e cazul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...