Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Epilare definitiva


Recommended Posts

Am gasit acum vreo doi ani, printr-o revista pentru femei, un articol despre epilarea definitiva, dar si un salon de frumusete unde se facea. Nu mai tin minte acum detalii deloc. Stiu doar ca am sunat acolo si am cerut amanunte, mi s-a zis ca este cam 100$ sedinta si ca sunt necesare mai multe sedinte la intervale de 2-3 luni. Am fost sceptica atunci si nu am crezut mai nimic. Acum va intreb pe voi? Ati auzit de asta? Ati incercat? Care au fost rezultatele? Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am fost la un astfel de cabinet pentru lamuriri. Nu am incercat insa nimic fiindca nu am avut incredere ca e definitiva asa cum spuneau. Cel mai tare m-a enervat ideea ca intre sedintele de epilare nu aveai voie sa folosesti decat crema epilatoare sau lama. Iar intre sedinte trebuia sa astepti in jur de 6 saptamani. Pentru o epilare de mustata de ex. erau necesare circa 10 sedinte cu pauza de 6 saptamani intre ele, asta insemna mai mult de un an..... Si in itmpul asta trebuia sa eviti expunerile la soare. Mi s-a parut un efort mult prea mare pentru un rezultat negarantat suta la suta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca cele mai putine sedinte le necesita axila. In ceea ce priveste epilarea in zona fetei aici sunt necesare cele mai multe sedinte. Eu vorbesc despre fotoepilare ca mai exista si epilare cu laser sau arc electric. Despre cea cu laser nu stiu mare lucru dar cea cu arc electric cica e o mare pacaleala si in plus iti si raman semne o vreme (practic intra cu un ac f. subtire pe radacna firului de par si il arde)[bruta] Bineinteles ca raman semne ca dupa o intepatura.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...