Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fete din Austria ( 5 )


Recommended Posts

[hia] Andreea draga, ce surpiza[am] placuta! Pai sigur ca trebuie sa ne vedem la o plimbarica in parc cu copilasii [huta]. Eu de abia astept sa va cunosc, iti trimit si eu pe PM nr de tel si ne auzim[tel]. Si la noi e o vreme [bang], azi a nins cu [*] mari toata ziua, parca vine Craciunul nu Pastele... [flo] Va pupam pe toate [pup], Catrinel si Daria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fata mea mi-a zis ieri "Ame'ia" [bis] [bis] si-a repetat asta toata ziulica! [colegi] Mi-a zis chiar "Ame'ia, batze!", in traducere libera: "Amelia, vreau in bratze!"[:D]. Niciodata n-a sunat mai bine numele meu ca din gurita asta dulce! [:p] [olala] Am pupat-o de-am rupt-o!! [pup] [pup] Azi trebuia sa mergem la spital sa-i faca analize, dar nu a sunat nenorocitul ala de ceas! [bang] Acum ramane pentru maine, dar mi-a cam dat planurile peste cap. Maine trebuie sa mergem si la vaccin. Gabita, noi am fost la Wilhelminenspital. A fost OK si spitalul, si medicii. Si, da, suntem niste plimbarete!!! [bis] [hop] Mai ales maica-sa, dar o educa de bine si pe cea mica, nu scapa ea! [;)] Va pup pe toate! [dual] Amelia si Ana Maria. [8**] [url]www.par.univie.ac.at/~aj/AnaMaria[/url] Dincolo de nori este intotdeauna soare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISE azi e ziua ta si noi iti dorim multa sanatate,fericire si tot ce-ti doresti in viata sa cresti mare si cuminte[s][s][s]si sa nu te lasi la baieti da-le in gura pina la loc comanda[box][box]si daca ai nevoie de ajutor sa ne spui[:D].O zi frumoasa iti dorim alaturi de cei dragi[bum][bum][bum][disco][disco][disco][pk][pk][roker][roker][s][s][s][bis][bis][bis][bis][flo][flo][flo][flo][flo][flo] FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bune fetelor, amelia draga ,fata ta iti zice amelia nu mama[:D]?[:0][cool] toria,mersi de intrebare,inca ma mai duc la scoala,ce vrei,omul cat traieste invata,nu?[:D][bis][8D][^] babee,salutari mamei[hia]bubu ce face?bine sanatos?[:)] fetelor,e o vreme aici[:(!]ninge iara,dar nu mi place prea tare ca e flescaraie pe jos,cand am venit din ro era asa frumos soare si cald,primavara,ce mai ,imi cantau pasarelele (pe balcon,unde credeati?[;)] )la cursul de germana suntem langa cel gastronomic,asa ca din cand in cand ne mai lipim de cate ceva de papa,rulada de pastrav si alte minuni[;)]ce sa fac ca si asa s slaba,ma sufla vantul[grasa] alexa unde esti draga?[hia] s aveti o zi buna, carolada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, e ziua lui Denise deci... [:)] [disco] Sa-ti traiasca, Anto! [cheers] Ai o mandrete de fata [olala] si ne e dor de ea! [pup] Ii dorim si noi multa sanatate si realizari frumoase in viata, sa aiba parte de fericire si nenumarate bucurii alaturi de cei dragi! LA MULTI ANI ![flo][flo][flo] [s][s][s][s][s][s][s][s] Pupicei multi, multi de tot de la noi! [dual] Carolada, bineinteles ca Ana Maria imi zice "mama", nici nu vreau sa-mi imaginez ca ar putea sa-mi spuna altfel decat asa [:0]... Decat ca a descoperit si ea ca-mi spune taica-sau "Amelia" si cred ca o distreaza sa-mi zica la fel [:)]. E la etapa in care repeta orice cuvant dupa noi si e tare dragalasa [il]. Despre noi, ce sa va spunem... mai vreti niste vesti "bune"? [:(] Ca azi am fost cu puiul la pediatra [medic] si ne-a facut test de urina si i-a iesit ca are infectie urinara!! Plus hematii in urina... Eu una m-am saturat de bolile astea! [:(!] Exact asta ne mai lipsea... Abia scapasem si noi de gandul la gradinita, la boli si la spital, cu toate necazurile prin care am trecut acolo, si-acum mai veni si-asta peste noi. [bang] Oare cand se mai termina toate stress-urile astea sa ne linistim si noi?! Acum trebuie s-o indop 10 zile cu antibiotic (Biocef - cefalosporina), care e foarte tare si nu stiu daca sa mai astept pana luni, ca tot am asteptat atat, si sa mai mergem o data la spital sa repetam si acolo analiza. Ca doar cu testul asta rapid, nu stiu ce incredere sa am. Asa contextul clinic ar fi: a facut acum 2 saptamani 3 zile febra; iar eu i-am dat in ultimul timp cu o crema recomandata din spital pentru sinechie labiala (avea labiile lipite printr-o pielita). DAR azi i-a recoltat numai cativa stropi de urina, fara sa o dezinfecteze mai intai, statea cu saculetul ala pus de cateva ore. Asa ca daca imi indop fata cu antibiotic si de fapt ea sa n-aiba nimic?! Ca am mai si citit in carte ca testerele astea dau intre 7 si 64% (!!!) rezultate pozitive, procent care mi se pare enorm!... Nu stiu daca avea sens sa va povestesc toata polologhia asta, dar m-am gandit ca poate aveti vreuna dintre voi vreun sfat. Va pup dulce si va doresc un week-end placut! Cu drag, Amelia si Ana Maria [8**]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...