Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fete din Austria ( 5 )


Recommended Posts

[hia]Povesti sunt multe adunate in 5 luni...[bibe]Sebastian este extrem de activ si ,spre fericirea mea,nu este plangacios, asa ca este f usor sa am grija de el...cum se va intoarce Alex (sotu') din Ro il voi ruga sa ne creeze mult asteptata si promisa pagina cu poze, ca sa ne "cunoastem"....[flo] andreeacc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Auzi, indiscretie [:D][:D] Pai noi vrem sa ne intalnim cat mai multe, sa ne cunoastem mai bine si tu stai in colt, discreta [:D] Facem o intalnire de 1 Mai [bis], o punem de o mica barfa, toate fetele, ma rog, cine poate veni, in Linz cel mai probabil. Esti deja membra deplina a [grup]-lui si abia asteptam sa ne cunoastem si sa poti veni [bis], cu [bibe], cu sot, cu soacra [mariaj] . Am mai facut o intalnire pana acum, dar fiind perioada sarbatorilor de iarna, ne-am impartit, un grupulet la Viena, unul la Salzburg. Acum, am zis ca e cazul sa o facem lata si se ne vedem toate de-o data [grup] Te asteptam cu drag!![flo] Intrebare de-a dreptul indiscreta: esti de 3 saptamani in Viena si totodata de 3 saptamani in Austria?? Eu, o sa afli cat de curand, sunt SRI-ul [hot], adica omul cu recensamantul, adun datele, sa ne stim mai bine, de unde suntem, varsta etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, dragelor, ne-am adunat 17 june mandre. La mai mare [bis] Toria, [iartama]iarta-ma, dar sunt bleaga rau, cred ca-i vremea sa ma pensionez, nu mai dau de varsta ta. Fa-ti un pustiu de bine si mai zi-mi si mie inca o data anisorii tai, ca la babe surde [:D]. Multam' [pup] LOCATIE - Viena si imprejurimi: Babee, Ddeisl, Amelia, Klavier, Madutzu, Andreea - Salzburg si imprejurimi: Toria, Nelke, Alexagandi, Carolada, Cat (Bayern/DE)) - Graz si imprejurimi: Anto, Cricri - Linz: Alinah, Loredana - Baden si imprejurimi (NÖ): Viktoria - Inca in Romania: MonicaGj VARSTA - Babee: 26 - Toria: 35 [^] - Alinah: 28 - Ddeisl: 23 - Cricri: - Anto: 38 - Amelia: 30 - Nelke: (tine secret) Numai prietenii stiu - Alxagandi: 23 - Klavier: 24 - Carolada: 34 - Loredana: 22 - Cat: 29 - Viktoria: 29 - MonikaGj: 32 - Madutzu: 23 - Andreea: 28 STATUT CIVIL - Casatorite: Babee, Toria, Alinah, Ddeisl, Cricri, Anto, Amelia, Alexagandi, Klavier, Carolada, Cat, Loredana, Viktoria, MonicaGj, Madutzu, Andreea (mai, ce fete serioase ) - Fara raspuns: Nelke STATUT MATERNAL - Mamici: Toria, Cricri, Anto, Amelia, Klavier, Babee, Cat, Loredana, Viktoria, MonicaGj, Madutzu, Andreea - Mamici in devenire: Alinah, Alexagandi - Mamici aspirante: Carolada, Ddeisl - Libera si fara batai de cap : Nelke VECHIME IN ALPI - doar vizite: MonicaGj - 3 saptamani: Andreea - cca 1 an: Carolada - 2-3 ani: Babee, Alinah, Cricri, Amelia, Alexagandi, Loredana - 4-5 ani: Klavier, Madutzu - 11 ani: Viktoria - 13 ani: Toria, Anto, Nelke - Fara raspuns : Ddeisl, Viktoria Reactualizat 12.o3.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra, drum bun! Aveti grija de voi si mai ales de burtic [copil] si sa va intoarceti sanatosi. Vreme buna si petrecere frumoasa! Pe mine ma gasesti pe aici pana la sfarsitul lui martie, dupa cum ti-am spus si la[tel]. [recevere] [pup] de la noi Catrinel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun Alexa! si sa ai grija de voi [gravi]. Si Bine ai venit Andreeacc printre noi. Buna dimineata fetelor !!! Cum dormira-ti? Eu tare rau, astenia asta de primavara ma tampeste. Am fost ieri cu Lisa la medic si mi-a zis ca are Gripa la burtica, mi-a dat un sirop sa ii dau vreo 3-4 zile si a zis ca in mod normal ar trebui sa ii treaca... ca saraca cu atata diaree cred ca i sa pus si ei pe suflet. Sper sa ne facem bine ca afara incepe sa se incalzeasca vremea si abia asteptam sa ne plimbam ... mult mult mult. Sa vina si tati mai repede de la munca si sa mergem impreuna la plimbare ... ca altfel ii rupem urechile [sm]. Asa as vrea sa imi iau micutza mea familie maine si sa plecam undeva ... dar nu stiu unde... ca m-am saturat tot de casa, de aceleasi persoane pe care le vad mereu, vreau altceva. Nu stiu ori e astenia asta de primavara ori ce o fi ca ma prostit de tot ... Va pupam lore si [copil] Lisa lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea bine ai venit alaturi de noi,speram sa te simti bine aici cu noi.Alina eu am 35 de ani sper sa vezi acum mesajul daca nu iti tirmit un PM ca vad ca tot ma uiti.Aici e soare si frumos dar eu parca sint [mariaj]in cap nu stiu ce am,dar vad ca mai multa lume se vaita de aerul asta de primavara.Noutati nu mai avem si de pasti eu nu stiu daca mai merg in RO ca prietena asta mea austriaca ma cam inerveaza nici ea nu stie ce vrea si atunci singura cu copii mie groaza de drum si nu cred ca mai plec.Alina sa fi pe faza care se inscrie pentru intilnire sa faci lista sa stim care cate sintem,si sa vedeti de un loc de intilnire unde sa fie si pt copii ceva sa nu stea la noi in picioare sa putem povesti,Lore daca sirbul are mancare si muzica buna mergem sa papam la el are atata loc?Arata bine sirbul[:D][:D]sa stim.O zi buna va doresc la toate. FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, Toria [pup], am vazut, citit, memorat si promit ca de acum imi fac constiincioasa temele [:D][:D] Nu stiu pe unde mi-a umblat capul, dar efectiv nu mai aveam nici PM-ul cu varsta ta, nimic [bang]. Sters complet cu buretele [alcool] O sa pun lista cu inscrierile la intalneala la fiecare mesaj al meu, ca sa se stie cate ne adunam [grup]. Deja am facut o indexare, de meteahna veche de SRI-st [hot] si de data asta nu te-am uitat [^] Alexa , drum bun si te asteptam cu drag inapoi, sa fiti cuminti si voiosi si sa aveti vreme frumoasa in Romania [flo] Loredana, sa stii ca nu stiu unde sa-ti zic sa te plimbi, eu nu ma plimb mai deloc. Cred ca stii tu mai bine Linzul decat mine [:D]. Eu stau numai cu nasul in calculator toata ziua. Multi copilasi fac aceasta Bauchgrippe, pana sa vin in Austria n-am auzit in viata mea de asa ceva, auzi, raceala la burta...dar e f frecventa si puteti lua si voi de la cea mica, astia marii. Sa vezi ce distractie, mutati TV-ul in toaleta [:D] Catrinel,[hia], te inscrii la placintele de 1 Mai? Te asteptam [flo] Lista de 1 Mai: Nelke, Toria, Loredana, Babee, Anto, Alexagandi, Alina. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hallo, fetele! Am intrat sa "semnez" pe ziua de azi, mai devreme i-am urat doar "Drum bun!" Alexei, cred ca a plecat deja. Bine ai venit printre noi, Andreea! Si de la mine [flo][flo] [flo]! Alina [bis], mi-as dori foarte mult sa vin pe 1 Mai sa revad gasca din Salzburg [cool]si sa le cunosc si pe restul fetelor [flo], dar...nu stiu sigur daca voi ajunge, plec pe 28 martie acasa, in Bucuresti si cred ca voi sta mai mult de o luna, dar lasa ca vine vara si vor mai fi ocazii, gasim mai usor motive de intalniri. Chiar, vin si eu cu o propunere pt 1 Iunie de Ziua [copil], ce ziceti? Ma intrebai daca nu ma mut in Austria...pai sunt deja cu un picior in Austria...serios... Am o prietena aici care e venita din Linz cu familia, poate o aduc si pe ea cu prima ocazie la noi in [grup]. Cu fetele din DE ma inteleg bine [:X], am si reusit sa ma intalnesc cu doua dintre ele, pacat ca sunt eu departe...cum iti ziceam, cu un picior in Austria [:D] TORI, tu ce mai faci? Hai ca mai e putin si vine primavara, la la la...Si eu ma simt cam ametita de la vremea asta, nu de la [alcool], ce credeai [:D]? Baga si tu niste vitamine! Ce fac Jan si Alice? [pup] dulci de la Daria! Ai vazut poza? Nelke, unde esti? Te astept in fiecare dimineata la[cafea], sa-mi iau portia de [:-)))][:-)))][:-)))]...Oare n-ai vrea sa o gazduiesti pe [pis]Clara cat sunt plecata eu, de fapt doar vreo 3 sapt pana se intoarce sotul din delegatie? Ziceam si eu asa... ca mi-am amintit ca ziceai ca ai vrea o [pis]... Un sfarsit de saptamana frumos si cu soare va doresc tuturor! [flo] pentru toate! [pup] de la noi, Catrinel si Daria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...