Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fete din Austria ( 5 )


Recommended Posts

Buna fetelor...acusici am ajuns si eu acasa, dupa ore de cautat si ales gresia pentru casa. Munca grea, nu gluma [greutati], bine ca nu trebuie s-o si punem. Gresia, ce-ati crezut?[hot][:D] Ieri, dupa 500 de km in masina, cu inima in gat de cate ori depasea, schumacherul familiei o alta masina sau camion, am ajuns pe la 6 pm inapoi acasica, eram atat de obosita caci m-am aruncat direct in pat si dormit pana azi pe la 9!![alcool] Va dati voi seama?? Sa ma trezesc eu la 5 dimineata, ca s-o iau din loc!! Iooo, care la ora 5 dimineaza de obicei merg la culcare [:D] Si cand ma gandesc ca mai am de facut inca o data drumul asta, la Wiener Neustadt [V] Cat, [flo], asa te vrem, ne dai tarcoale mult mai des [cool], domnisorii deja te petesc, noi deja ti-am facut pasaport austriac [olala] si te cinstim cu bere austriaca, al meu sufletel zice ca-i cea mai buna [berica]. Nationalistul [:D] Poate ajungi la intalnirea de 1 Mai, poate apuci sa te intorci de la Romanika. Ti-am vazut comoara, acum stiu de ce plangea galagiosul lui Babee [olala][olala]. Nelke, colonele draga, n-am ajuns la raport, da, am facut flotarile de pedeapsa, sa traiti [hot], dar ai citit cum am cazut lata, ca o musca alergata cu pliciul [:D][biz] Am adus fondante, bune? Mai am de adus si bezele??[hot] Mie-mi spui Gabita, ce teapa am luat, sa nu-l vad pe bebica [bibe]. Si cand te gandesti ca ma facusem frumoasa, special pentru asemenea intalniri [:D] si nimic, sta acolo ascuns, probabil s-a vorbit cu nenea doctoru' sa-mi traga teapa [:D] Dar, luni, il prind la cotitura si sa vezi ce de tandreturi ultrasonice [il] Ce iti face galagie?? Cu turele prin casa cum stai? [bang] Carolada, gata, SRI-ul [hot] si-a pus antenele in functiune si ti-a facut dosar de participari la zaiafeturi culturale [:D] Asa, sa te stie tot poporul [grup][:p] Amalia, bine ca-i puiul bine si o sa vezi ca o sa uite repede de zilele cu injectii si o sa aiba din nou numai jucarele in cap [pup] Poate va puneti net acasa [cool] si asa o sa fii mult mai repede pe teava, la barfa [olala]. Te astept cu noutatile despre 1 Mai Monica [flo], spor la treaba, da de furca dosarelor [zid], de noi, ai vazut, nu scapi asa usor, acum stim ca mai ai putin si esti in Austria, scapi de dosare, o sa fii numai a noastra [:D] Eu sunt singura care nu mai face sport?? Cel putin, acum cu burta la gura...vad ca alfel, vreti sa aratati tare bine la intalneala, eu cu cine votez??? [:D] Va pup [pup], pe toate Lista de 1 Mai: Nelke, Toria, Loredana, Babee, Anto, Alexagandi, Andreea, Carolada, Alina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
...S-a "varsat" (ins Wasser gefallen)[bang] chestia cu schiatul, fetelor ! O saptamîna întreaga am asteptat sa vedem cine (colegii de birou) se înscrie pe lista: habar nu aveti ce motive pot inventa oamenii atunci cînd le e lene [sm]...! Trebuia de fapt sa ne vedem de treaba nostra, grupul nostru [grup](mai mic) si sa nu dam mare strigare (deh [:p], ne-am gîndit sa nu se supere[dint] ceilalti, care ceilalti sufera de [ttv] lene ancestrala...) Pîna s-au gîndit ei daca au chef (erau vreo 3-4 pe acolo, dar nu destul de convinsi pentru gustul meu[zz]), mi-a disparut [fuga] mie cheful, asa ca am dat STORNO ! Oricum s-a anuntat vreme proasta [pic] (desi nu pare, azi e primavara - dar astia cu prognoza o cam nimeresc) si mîine o sa fie (cica) ploaie si vînt... Morala: sa nu te bazezi niciodata pe moluste ! Iar daca e vorba de lene, lenea personala e mai nobila decît a altora ![:D][:D][:D] Cat, neaparat sa saluti Marea Neagra [surf] din partea mea ! ("si spune-i ca mi-e dor [hop] de ea !) (Da´ tu ce cauti la mare [8D] în anotimpul asta ???) Sa vezi tu ce-i "punem pirostiile" coanei Clara, cînd vii ! Babee, îti facuram o propunere de însuratoare pentru Bubu [copil], nu vad nici o reactie, care-i sopîrla ? Fata e frumoasa, de zestre habar n-avem (deh, inflatia [mariaj] asta...)Sa mi/ni te prezinti cu candidatul [copil] la Salzburg la întîlnirea din vara (aia de dupa Ziua Muncii) si sa mesterim [detectiv] [:D]dom´le la plan...[:D] ...Atentie: pe Carolada am de gînd s-o [sm] putin: atîta se plînge[bang][bang][bang]ca e nebagata în seama, se repede lumea s-o caute (pîna si în coarne [}:)]), dupa care zice ca a glumit[:D]... Vezi, fata mea/noastra [grup]) sa nu patesti [neand] ca în povestea cu ciobanul si cu oile... Las´ca mai înveti tu, fatuca [sm], ce reguli sînt prin Alpi... Unde mi-e generalul, SRI-ul [hot] nostru ??? O fi punînd temelii [alcool][alcool][alcool] prin Wr.Neustadt, da´nu mai iese odata ? Ca avem o gramada de treaba... Toria: sa stii ca mi s-a facut dor de tine, dom´le, mai ales de o discutie "mit Kopf und Fuss" ! Începînd cu tine pot pune la cale vreun plan serios în Parohia Salzburg ! Alexa e cuminte si e mereu [dual] cu noi, Cat e oricum cu noi (dar trebuie s-o spuna mai tare, ce daca are steag german, sîntem [grup]UE !) Pe Carolada n-a pus (înca) nimeni capastrul - dar se rezolva [neand]! Anto [pup], tu ce mai trebaluiesti [hop]? Poate îndraznesti [neand] na nu vii de Ziua muncii ??? Klavier [roker] a disparut[fuga] în ceata... Haja, fiecare cu treburi personale... Cine vrea, semneaza condica, cine nu- la fel, doar traim în democratie...[bis] Weekend placut tuturor ![bis] [flo] Nelke
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelke, [hia] Cum colonele?? [q] Sa traiti!! [:D] Ma dai disparuta prin Wr Neustadt?? [zid] Pun temelii, asta asa-i, dar prin OÖ, printre dealuri, printre vii si ferme. Ieri n-am avut puterea sa scriu, oboseala m-a daramat efectiv. M-am pus in pat la 6 seara si cred ca 5 minute maxim am adormit!! Pana azi dimineata!! N-am mai avut o asemena "aventura" de cand lucram in Ro :) Vezi cu antenele alea [:D], pai eu ti-am dat antene prin satelit [^], sa ma reperezi repede si tu... Cu gandul la mici si bere n-ai citit inainte...scrisei de fondantele de acum 2 zile, daca mi-am facut datoria de onoare [hot]...Nu-i bai, am scris amadoua cam in acelasi timp si n-ai apucat sa vezi ce-am scris eu de fondante si raportul pe doua zile [:D] Sa mai aduc bezele?? [hot][:D] [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]mai trag cu ochiul pe aici si ce vad?pe ANTO care mai bintuie pe forum ahhhhhaaaa ia treci tu maica la MASAJ ca te-ai vaitat ca te dor toate si freacate cu crema DIANA (adica nu tu singura )asta trebuie sa faca RADU si sa vezi maine ce vesela o sa fi[jamaica].Noapte buna la voi. FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

baa, ia nu ma mai barfitzi atata![}:)] ca apuc si io sa intru in internet doar cand o vizitez pe mama soacra si imi plimba tata socru plozii prin padure, ca altfel e de rau. si parul mi l-am tuns ca n-aveam timp sa ma piaptan etc etc si constat cu surprindere ca aranjati de nunta si pe Andreiu meu cel dulce, grasut (6.100 acum o saptamana) si simpatic foc l-ati uitat! cel mai mishto ar fi sa ne facem toate abonament la 3 - ca ne-au dat noua niste telefoane destepte cu care vorbim toata ziua pe videoconferinta si ne distram copios. poate ca daca o sa descopar cum sa intru in internet de pe telefon voi putea sa mai cotizez cu mesaje in timp ce imi scot copiii la plimbare. daca tot a venit primavara nu mai facem si o intalnire in Viena? undeva, intr-un parc mare, ca sa se joace copiii si sa nu trebuiasca sa alergam dupa ei, iar noi sa stam la o cafea si alte alea. apropos, am botezat pe 13 martie si a fost un cumintzel, la inceput nu s-a trezit nici macar cand l-au dezbracat cele doua nashe si cand in sfarsit s-a dezmeticit a inceput sa se uite curios peste tot si n-a scos nici un sunet nici la baitza, nici in continuare pana la sfarsitul slujbei. oare s-o face popa baietul?! :) iar Adriana jr merge maine cu bunicul la Kindermuseum - am facut rezervare - sa vedem cum o sa ii placa. iar eu mai ating klavierul meu doar ca sa il sterg de praf... dar vor veni si vremuri mai bune. va pup, A. Adriana + Adriana jr (2 ani si 5 luni) + Andrei (2 luni) + Dragos taticutzul http://photos.yahoo.com/apaler
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Klavier ma bucur ca ai mai scris si tu,ai vazut ce am mai birfit dar azi e tare liniste,mai bine a fost in iarna cand era frig toate eram pe internet acum sintem mai mult pe afara.Ai vazut ca vrem sa ne intilnim de 1Mai la LINZ poate poti sa vi si tu cu familia?ANTO pe unde esti mai traiesti de la masaj?hai da si tu un semn de viata ca la fetele tale de la Arad ai scris azi ceva[zz][zz].Nelke pe cand imi faci vizita aia sau mai trebuie sa astept,acum putem iesi la plimbare e un pic mai cald,poate o ei si pe Carolada cu sotul ei si bem un cafe impreuna.Eu luni merg la Wiena sa-mi aduc masina si trebuie sa ma intorc singura cu Jan in masina si asa de groaza imi este ca nu sta deloc cuminte sper sa ma descurc si cu sofatul si cu el.O seara placuta va doresc. FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma intrebam si eu ce e cu tine Adriana, pe unde [biz]ca de mult nu ai mai fost pe la noi .Daca ti-ai taiat parul ca nu ai timp sa te piepteni,e clar,te inteleg[:D] Mai Tori sa stii ca ideea cu masaju a fost buuuna , face Radu un masaj...da´nu cu Diana,acu`nu ma mai doare nici unde,mi-e biiine[zz] toata ziua azi am lenevit . Gabi cum e Bubu ,dar tu esti ok? De maine cica va ploua cateva zile pe ici pe colo,probabil vom fi iar toate calare pe[(pc]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred si eu ca ti-a priit MASAJUL de ai lenevit azi toata ziua,acum merg si eu linga al meu sa-l pun sa ma maseze sau eu pe el mai vedem noi pina la urma[8D],sper ca maine sa nu ma doara toate de la atata masaj si sa bolesc in pat[;)].Ali8na pe unde esti tot pe drumuri sau ai terminat cu planurile de casa?sa faci poze sa vedem si noi.Restul pe unde mai sinteti???????:[pic]de maine o sa avem nevoie de ea. FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anto..alta zi cu spital.O mama ei de viata ca m-am saturat.Astazi il schimb pe Bubu si observ bubite mici si rosii pe burtica.Nu va zic ca inainte le observase la mine pe sani.-am zis ca iar am vreo alergie ceva, ca de mancat nici nu mai apuc.Cand stiu ca nu-i e bine copilului ce sa mai stai la mancare???Asa, fugim iarasi la spital, spunem..s-au albit la fata, ca doar ieri am iesit din spitalul lor(mama lor de cretini).Bun, stam si asteptam 1 ora jumatete!!!!!de-am zis ca innebunesc, se uita la el...a da..alergie la pampersi si n-ai ce-i face, stai sa treaca-si baga-i mexalen supozitoare!!!!!!.saracul copil si-acum e carait si marait, l-o fi durand, il mananca, n-am idee.M-am saturat pur si simplu de tampiti si incompetenti. Deci noi stam tare 'bine' la capitolul vesti...[bang]. Cat....facem gata 'Treaba'--dar tare as vrea sa avd ce-o sa zica Bubu cand ii voi spune:uite mama alege, ca fete ti-am gasit.Frumos ar fi sa-mi spuna el:am gasit-o deja mama[:D]. Haideti ca va povestesc maine ca astazi is tare necajita si nu-mi sta capul la altele...scuze[V] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi si Bubu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...