Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

contra caderii parului


Recommended Posts

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca nu alaptezi poti lua REVALID - se ia 3 luni si la inceput poti lua o doza mai mare, vezi pe prospect. Eu asa am facut dupa primul bb si a fost OK. Poti face si tratamente capilare cu ulei de masline; galbenus de ou + o fiola de Vit A uleioasa + gaz - si stai cu ele pe cap cam 2 sau chiar 3 ore dupa care te speli normal cu sampon. Eu ma clateam cu o infuzie din plante de la plafar tot impotriva caderii parului. O sa iti treaca ai sa vezi si ai sa fi o frumoasa mamica de gemenutze [il] Andra mamica lui Matei (5 saptamani) si Andrei (4 ani si 5 luni) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Eu iti scriu o reteta pe care am folosit-o cu f mare succes.Saptamanal iti pui pe cap o masca alcatuita din:2 galbenusuri de ou+1/2 sticluta vit A +1/2 sticluta ulei de ricin.Amesteci si se face ca o maioneza pe care o pui pe parul uscat si o ti cam 2 ore.Apoi te speli normal cu sampon pe par.Dupa 2-3 masti deja vei observa progrese.Iti doresc mult succes.[recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Le poti combina, adica sa iei si REVALID si sa iti pui pe par si masca spusa de maggda, sigur o sa functioneze [il], pana la urma o sa fi asa [afro] Andra mamica lui Matei (7 saptamani) si Andrei (4 ani si 6 luni) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers la dr dermatolog si mi-a dat zinc.Estef bun in gegenerarea parului.Mie mi-a gasit si cauza caderii parului:dermatita seboreica(mi-am stricat echilibrul pielii capului si primul care a suferit a fost parul).Mie la inceput imi cadea parul,mai ales dupa ce ma vopseam.Dupa un timp la spalaare imi apareau niste pete rosii pe frunte,exact langa par.Dupa o zi se mai uscau si incepeau sa ma maanance. Tratamentul pt caderea parului a fost zinc+un sampon dermatologic din farmacie Ducray cu tryconazol pt dermatita seboreica,par gras si caderea parului.Acum sunt OK.Parul meu a devenit iar stralucitor. [pup] Gabi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La farmaciile "Sensi Blue" din tara este sampon francez contra caderii parului dar e f scump.Nu mai tin minte cum se numeste , este in tub ca si pasta de dinti.Nu e rau, miroase nu prea frumos dar pt mine cel mai eficient a fost tratamentul pe care l-am scris mai sus si nici nu e scump.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.Iti dau si eu o reteta contra caderii parului: foloseste o solutie din - o parte alcool,o parte gaz,o parte otet de mere si o parte ulei de ricin.Toate acestea amestescate,formeaza o solutie cu care te dai pe cap,la radacina firului de par,inainte de spalare cu min. 2 ore.Tratamentul asta trebuie sa-l faci o perioada,din prima nu reusesti.Si eu am avut problema cu caderea parului,dar am scapat de ea cu ajutorul solutiei de mai sus,aplicata din luna decembrie pana in prezent.Pot sa te asigur ca da rezultate!La mine nu numai ca nu mai imi cade,dar s-a si regenerat,ceea ce pt mine e ceva!Din cauza sarcinii si alaptatului incepuse sa imi cada si mie destul de mult.Te sfatuiesc sa incerci si tu acelasi lucru.Dar sa ai rabdare! A,uitasem sa spun ca inainte de solutia respectiva,am incercat si eu una alta si nimic.. [flo]Multa sanatate tie, si fetitelor tale![copil][copil] DOINA S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...