Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Romani din Cannes(2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu trebuie sa punem la suflet ce se spune cateodata pe aici! Sa fim noi insine, sa facem ce simtim, si gata! Suntem stranse toate aici pentru ca ne simtim bine. Punem intrebari, capatam (sau nu) raspunsuri, ne dam cu parerea, mai aflam ce se petrece... Eu cred ca daca ne-am intalnit aici, este pentru ca pe undeva suntem toate la fel! Stiti citatul ala din "Ferma animalelor"? Ceva de genul "toti sunt egali, dar unii... sunt mai egali decat altii". Eu nu cred ca aici unii au mai multe drepturi decat altii! Suntem toate la fel, ce naiba! Cine are urechi de auzit sa auda... ... si s-auzim de bine. « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merçi, Lulu, esti o draguta! Din pacate, asa este si aici povestea cu egalitatea! Dar asta este! In rest, eu am cazut la pat, dupa cum am zis si in mesajul de aseara, am racit si am febra...Pana acum am zacut la pat, dar m-am trezit din somn sa intru un pic aici, caci stiam ca o sa gasesc PM si nu vreau ca prietenele de aici sa creada ca nu vreau sa le raspund. Dar sunt legata cu cartofi cu otet la gat, ca babele...[:D] Voi nu mai ziceti nimic? Corinus, ce mai face Anna? Va pup pe toate! oana-cannes "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa faci bine cat mai curand, Oana, sa lasi cartofii si otetul la locul lor cat mai repede! Si eu sunt cam ametita de vreo doua zile, ma tot incearca o raceala... dar nu ma las rapusa. Alinus, unde esti??? Eu iar am trei fete in grija azi si maine. Am programat sa mergem (poate) cu ele la patinoar la Nice, dar nu e sigur. Voi ce pogram aveti azi? [pup] « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meçi, lulu! Pai, si eu sper sa ma fac cat mai repede bine, caci voi sta acasa week-endul asta...Macar sa nu mai am febra si ameteli, ca sa pot sta pe scaun in fata calculatorului...Ca fac macar ceva ce imi place. Frumos lulu programul cu patinoarul...poate imi zici si mie unde e si cat costa...ca nu stam prea bine cu banii, dar mi-ar place sa dau o fuga week-endul viitor daca nu e foarte scump(cu tot cu inchiriatul patinelor). Alinus, Corina nu mai zic nimic![:(] Va pup! oana-cannes "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Am citit si eu pe-aici pe la voi si am dat peste un nr de tel, Oana,parca tu ziceai, ca asa suni acasa, si e mai ieftin. Da' n-a confirmat nimeni,sau n-am vazut eu. Am folosit si eu o data varianta asta, da' totusi intreb, e sigur numai atata, adica nu are vreo "capcana", cat suni, cat vorbesti, sigur atata platesti, nu redirectioneaza apelul in Honolulu, sau mai stiu eu ce chestie,de sa vina nota de plata mai mult decat asteptat? ca deh, eu vorbesc cam mult acasa, si macar sa stiu cand sa ma opresc... va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Oana, multa sanatate ca-i mai buna decat toate! Eu nu am mai intrat pe site din aceleasi motive, sunt la pat, cu febra, tusesc de imi sar capacele si cu dureri de gat de numa! Am avut o saptamana groaznica, ca a trebuit sa merg la servici, nu am putut intrerupe, iar la doctor m-am dus abia ieri si cand m/a vazut in ce hal sunt mi-a dat vreo duzina de medicamente si....la pat! Dar maine dimineata merg la lucru, chit ca al meu sot nu vrea sa ma lase, insa stiu eu ce stiu, ca sunt la sfarsit de contract si nu vreau probleme :)) Si incep la 5h45...sa imi tineti pumnii! Lulu, si pe mine ma intereseaza pationoarul, chiar sa ne povestesti! Si ai grija cu raceala, ca e un virus destul de ciudat pe aici! Draga Piatra lunii, sa stii ca nr de tel de sunat in Ro - daca e cel pe care l-am dat eu acum ceva vreme- merge foarte bine, e sigur, eu tot cu el sun de vreun an si nu am avut niciodata surprize la nota de plata! Si te asigur ca este cel mai ieftin - ca doar si eu vorbesc destul de multisor cu Romanica! Va pup fetele si sanatate multa, Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite ca zic ,dar am fost plecati astazi!La Consiliul General din oras e amenajata o ferma cu toate animalele,si e facuta pe intelesul copiilor,deci astazi ne-am plimbat pe acolo cu Anna.A fost incintata,dar cind am ajuns acasa a trebuit sa o culc ca era rupta de oboseala. Oana,sper sa te faci bine cit mai repede. Pupici Corina si Anna nazdravana!![fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, da, scuze, tu dadusesi nr. ala de tel, mersi ca m-ai linistit, o sa mai sun asa atunci. Na' ca n-am format tasta diez la sfarsit, da' tot am vorbit, are ceva? Adica diezul asta are ceva de-a face cu pretul? Oricum, n-am vorbit decat o data pana cum, asa ca dcaa e,sper sa nu fie prea mare diferenta. Se poate suna prin nr asta si in alte parti decat Ro? Adica si al meu sot ar putea suna in Dk, sau nu? (de ex.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asadar am fost la patinoar si ne-am distrat de minune!! Mi-a placut tare mult si ne-am promis sa revenim. Eu nu mai pusesem niciodata patine in picioare, si chiar daca cu rolele merge de bine de rau, patinajul pe gheata e foarte diferit. Deci patinoarul este langa Palatul expozitiilor, se numeste "Parc des Sports Jean Bouin" (jambon, cum ziceau fetele ieri). Pentru info Tel. 0493.80.80.80. Dati peste un robot. Cereti secretariatul si acolo aveti toate informatiile. Despre program in timpul saptamanii nu stiu sa va spun, dar sambata este deschis intre 14-19 Intrarea e 7 € patine incluse si stai cat vrei. Nu e scump si distractia e asigurata. Tot acolo e si piscina, si sala de fitness, un bar si... nu mai stiu. Mergeti, fetelor, daca nu va deranjeaza sa va intoarceti cu vanatai si cu genunchii "explodati" (asa ca mine). Asta e. Sanatate la bolnave. Lulu « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...