Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (23)


Recommended Posts

Lumi, numai bine si multa sanatate sotului tau, si tie putere sa treci peste toate. Dana, si eu am patit la fel cu al meu, de isi stergea nasul numai de noi si canapea:) de data asta a durat vreo 10 zile pana si-a revenit, eu nu i-am dat antibiotice, ca aici nu prea se dau, dar am schimbat medicamentul de raceala, cu unul doar pentru nas infundat si care curge. Nu stiu ce aveti voi pe acolo. Si eu tot cu seringa am avut nitel mai mult succes, dar nu pentru mult timp. Am incetat sa ii dau ca nu mai vroia. Si i-a trecut si asa pana la urma. Paste Fericit! Si aici felicitarea pentru voi http://community.webshots.com/user/daiopri
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lumi,sanatate maxima colegului,pupici Denisei si putere multa tie. Lumy,normal ca dau o fuga si pe la mare.[:D]Nu ratez ocazia de a te cunoaste.Am tot sunat la agentii.Sambata merg sa cumpar biletele.Deci,voi veni in Romania la inceputul lunii mai si stau doar 2 saptamani...Zic sarumana si pt. atat! Poate apuc sa ma vad cu voi.Ce fain ar fi.Asta daca nu sunteti ocupate mamici de mai cu mersul in 2 picioruse[:D][:D] ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mamici Am reusit sa pun arhivele noastre pe pagina lui Paul. (Sub filme, o sa vedeti sectiunea arhive). Asa ca va rog sa va autoserviti cu ce va lipseste de la colectie. Deocamdata am pus numai pina la partea 20 cu bebeii, trebuie sa sap dupa celelalte doua mai noi. Avem si doua filme si citeva pozici mai noi, cu ultimele ispravi. Boacane cu Emma a Claudyei si dansul cu perdeaua noastra favorita. Noi am reusit sa terminam cu taxele (urraaa!!!), luni si marti. Luni am dus un plic la posta, si cind am ajuns acolo am descoperit ca am reusit sa uit al doilea plic (pentru care m-am dus special marti). Am ramas in schimb cu comportamentul compulsiv de curatat. Casa e aproape gata, pe bucatile pe care umbla Paul straluceste si scirtiie de atita lustru, dar m-am cam plictisit de facut curat in restul care a mai ramas. Mi-a crescut in schimb un interes maxim pentru renovari prin casa, ca atare am schimbat adezivul de silicon din jurul cazii (cind sa-l dau jos, mi-am zis ca-s suficient de atenta si ca nu trebuie sa-mi pun minusi, ceea ce, bineinteles nu s-a intimplat, asa ca mi-am decapat si oleaca de amprente odata cu siliconul vechi, ceea ce ma face sa pun puternic sub semnul intrebarii faptul ca noi sintem fiinte bazate pe carbon - ca se pare ca avem si ceva silicon in noi - ori e ala decapant mai universal, asa, nu numai pentru silicon). Iar azi am luat materie prima de reparat faianta, mai precis, imbinarile dintre placile de faianta, ca tati mi-a interzis categoric sa dau faianta jos si s-o pun din nou. Nu stiu cum se cheama materialul ala nici pe romaneste, asa ca nu stiu sa va zic ce-am luat. Oricum, saraca baia aia, chiar avea nevoie mare de-o improspatare, ca sa zic asa. Daca n-o sa ma descurajeze de tot rezultatul operatiunii asteia, ma apuc de zugravit, ca parca si in casa ar fi nevoie de-o schimbare de culoare. Cel putin la noi, cu atitea zile innorate, macar peretii sa aiba o culoare mai insorita. Azi iar am fost sa ne intilnim cu bebei si sa stam de povesti. La gustare ne-au servit legume crude cu un soi de sos de smintina cu ierburi si ca dulce un soi de piscot, pe care Paul mi l-a smuls din mina cu viteza fulgerului si l-a imprastiat omogen pe toata intinderea salii. Dar vreo doua molecule de piscot tot cred c-a inghitit. Zau daca nu-mi intru foarte bine in programul de mamica stind acasa cu bebele, de unde pina nu demult, numaram zilele pina la inceperea serviciului. Draga Lumi, multa sanatate sotului si putere multa tie! Ai grija de tine, ca numai o raceala nu-ti trebuie acuma. Sa stii ca am avut si eu belele, provocate nu de operatii ci de investigatii, de-am tras o vara intreaga, oricum, ideea e ca belelele pe care le primesti de la doctori sint trecatoare si nu lasa urmari, (desi iti vine sa-i bagi si sa-i scoti pe respectivii), cu alte cuvinte fruntea sus si sa dea Dumnezeu sa se faca bine de tot in cel mai scurt timp posibil. Dana d, of, sanatate multa Ilincutei. Sa stii ca si Paul tot de hainele mele se sterge si de muci si de mincare, dar eu nici nu mai bag de seama, asa face mereu. Chiar si cind papa numai lapte, cum il luam in brate, cum ma trezeam cu o stampila de lapte pe umar. Asa ca, aia e, defilez o zi intreaga cu meniul lui Paul pe mine, ca dovezi, sa nu cumva sa nu stie cineva ce-am mincat noi pe ziua aia. La noi siropelele se vind cu siringa de plastic cu tot, si marcata, ca sa stii pina unde o umpli. Dar cred ca si o siringa de plastic de unica folosinta ar servi aceluiasi scop foarte bine. Lumy, exact asa se picteaza si Paul la masa. Isi baga mincare si-n ochi, si nici nu clipeste! Lumy si pisi, sporuri si succese la plimbari. Eu i-am luat lui Paul un costum de fis, special pentru iesitul afara si tiritul prin noroi. Deocamdata l-am folosit numai pentru ploaie, dar urmeaza.. Aalina, mie mi se pare comic, dar cine stie ce tragedie o fi cu baloanele alea. Eu zic sa profiti totusi acuma, pina le mai baga in seama, ca vezi ca azi miine ii trece si iar o sa mearga tinta la cabluri! :) Super-duper filmuletele! :) Are si Paul momente cind face bbbbbbrrrrrr cu limba afara, dar inca nu l-am prins la filmat! :)) La baloanele de guma cum e? Pupici la alpinistul mic! :) Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak http://home911.servebeer.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lumi, iti tinem pumnii sa treaca totul fara complicatii...muuuulta muuulta sanatate! Draga Denisa cred ca e inspaimantata ca te pierde de plange asa sfasietor cand nu te mai vede...multi pupici de la mine si Mircea, suntem alaturi de voi! Aalina, ingenioasa metoda de a-l opri sa ajunga la lucruri interzise...sper sa va tine cat mai mult...da cum il stiu eu pe Dorian cred ca o sa-si ia inima in dinti si sa te ti atunci cu baloane cu tot![:D] Dana_D multa sanatate Ilincutei, pe noi o raceala ne tine cam 10 zile...tura asta am reusit sa scapam fara anitbiotic doar cu calpol si nazomer in nas....si inca ceva care m-a multumit foarte si pe mine si pe el...balsam baby VAPO-RUB. O dai pe gat, spate si piept de cate ori o pui la culcare...sa vezi ca o sa doarma mult mai usor! Multa sanatate si voua! Parpa iubito, esti o scumpa...uite asa am reusit sa fac si eu rost de colectia bebeilor de mai! Multam fain! Ce misto programul ala cu intalniri de bebei...pe aici din pacate nu se practica asa ceva! Lumy cum arata marea? Mi-e tare dor de ea. Pupici la umblareata mika!Mai e totala Francesca cu smantana aia pe fata...dragute poze...mi se pare mie sau seamana putin cu Mircea la carlionti si la formatul fetei? Ange draga, concediu placut la Romanica...nu stiu zau daca ne-om putea vedea...doar daca dai o fuga la Mures...[:D] Pissi lasa nu te mai stresa cu mancarea ca fata vrea sa se mentina de acum...poate vrea sa devina manechin si nu stii tu![:D]..te necajeam si eu un pik...sper sa nu te superi! In rest ce sa va zic ma lupt cu covoarele, holurile, baile..dar ce mai cunoasteti si voi...curatenia asta ma mananca! daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici: http://community.webshots.com/user/penciu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Va multumesc mult pentru sfaturi si sprijin. Parca e mai bine azi, macar a mancat si e vioaie si vesela ca de obicei. Nasul curge in continuare, nu i se infunda decat noaptea cand nu-i mai poate curge din cauza pozitiei culcat, spre dimineata o aud respirand greu si ma mir ca nu se trezeste din cauza asta. Azi a mancat o portie normala de urzici cu ou fiert, nu-mi venea sa cred cand o vedeam deschizand gurita ca inainte. Nu stiam daca e bine sa-i dau urzici cu usturoi, voi le-ati dat asa ceva? Aveam de gand sa dau un telefon la doctora sa intreb dar pana la urma i-am dat si astept eventuale repercursiuni daca o fi cazul. Cu medicamentul am reusit sa o convingem cu vorba buna ca e bun, acum deschide singura gurita si inghite, a treebuit doar sa o mozolesc putin sa-i dea de gust si sa nu o fortam, acum a ramas doar problema picaturilor in nas ca la scos mucii cu pompita am renuntat din cauza de lupte puternice. Si eu ii pun Nazomer si Rinxil, si ii dau Ceclor ca antibiotic. Parpalak, te rog, trimite-mi si mie primele 6-7 parti din colectie, de la "In mai chiar nu naste nimeni" pe care o am, pana la partea 7 pe care o ma nu chiar completa. Si iti multumesc mult, nu ma lasa cu lipsuri atat de importante! http://www.babiesonline.com/babies/i/ilinca http://community.webshots.com/user/danaf123
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor stai calme ca minunea nu a tinut decat o zi. Acum Dori e tare incantat si se joaca cu baloanele. Mai ales ca au fost multe, peste 100. Deci s-a dus si sansa asta. In rest e cuminte (cu exceptia zonelor strategice care il atrag ca un magnet). Mananca si doarme bine. Si e super incantat la plimbare. Mult spor celor care se ocupa de curatenie. Dana multa sanatate la Ilincuta. Ange daca tot vii la Mures atunci ne vedem sigur [:D][:D][:D] Daiopri multumeste-i lui Cristi pentru urarile de la album. E un scump. Lumy spor la mers. E o scumpa Francesca si ma termina cu ochii ei albastri. Si saruta marea si din partea mea. Alycia nu ne-ai zis ce minuni mai fac cavalerii tai. Pisi pupici la Emma umblareata. Si multa pofta de mancare. Lumi multa multa sanatate lui Alin si tie putere. Parpalak tie ti-as ura spor la curatenie da cine stie ce idei iti mai vin. E un dulce cavalerul de Paul in preajma domnisoarei. Dori a promis ca iti mai face ca masina daca il mai duci la culcare :)) Nu te-am zis ca ai tras chiulul [:D] Pupici http://community.webshots.com/user/aalinador
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragutzelor, iaca si noi scriem ca de obicei in we.nu am avut o saptamana prea minunata, asta mica a fost cam rautza, nu stiu de ce...rasfat, nasuc infundat, dintisori...cert e ca ea care manca asa bine m-a exterminat cu agitatie ,urlat in scaunul de masa, ridicat in picioare, plus ca isi face greata si vomeaza.ati patit asa ceva cu gugustiuceii vostrii?ca nu vreau sa jung sa fug dupa ea sa pape...nasol e ca i-a gasit si polipii inflamati si ma sperie gandul unei operatii desi pina la un an nu se poate face nimik. dana, sanatate Ilincai. chiar si asta e un subect de dezbatut, voi ce faceti cand va mai pierdeti rabdarea?eu mai strig la ea dar ma simt oribil dup-aia ca o mama denaturata si prefer sa ma duc in alta camera sa respir adanc:) de ieri am dus-o la bunici ca noi facem curatenie si am avut si doua onomastici si mi-a zis mama ca e model de ingeras asa de cuminte e... sa nu fiu rea si sa va spun ca innebunesc si-mi vine s-o pap cand vad ca rade cu toata fata si cu 4 dinti, e o dulceata.si are un ten mai inchis , ca al lui tati si de cand o scot la soare deja e bronzata. Lumi, suntem alaturi de tine, multa sanatate sotului, va fi bine o sa vezi. nu mai pot scrie acum , dar revin mai incolo va pupam cristiana si gagalicea Theodora Alexia(10 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor Vad ca s-a mai scris ceva ceva si pe aici Ange..mi-as dori tare mult sa ne vedem.oare cum sa facem???Uite..eu iti las numarul meu de mobil si poate cand vii dai un tel si vedm cum facem:0723.02.91.92 Aalina se pare ca eu plec vineri din Galati si vin luni imediat dupa Pasti.sper ca mai esti inca in Galati.Daca vii da-mi te rog un semnal ca estia ici si poate iesim la plimbare. Angi...nu am mai vb de mult....dar cred ca si tu ai treaba ca si mine.. Parpa..am vazut ca tu si Mihai aveti cateva conversatiuni..daca nu am sa-i rup urechile la obraznicul asta!!! In rest noi avem 2 dinti..papam f bine..nani bine..se mai trezeste noaptea din somn maraind ..cred ac de la dinti..insa asta e... Abea astept sa se faca cald sa iesm la plimbarici! Am fost cu el la doctor si mi-a dat Pikovit..pt ca zis ca are deficit de vitamine..i se cojeau manutzele..si pilelea de pe talpi..cica VIT A. I-a mai dat si calciu lactic cate 2 pastile /zi ..timp de 20 zile.Si 3 pic Vigantol/zi! Cam astea noutatile..va pup si numai bine! Oricum..eu tot la cura...vreau sa mai dau vreo 10 kg pe putin!! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Korinna spor la slabit! PArpalak spor la curatenie!!! MAi pune-l si pe Paul sa te ajute ![:D][:D] Aalina si cu Alycia poate ca veti veni la mare si o sa o vedeti ... Poate o sa ne si cunoastem! Eu o sarut din partea vostra ..Chiar ieri am fost pe faleza ...Marea era un pic agitata si vintul era cam puternic asa ca nu am stat decit un picut!!! Alycia se pare ca Francesca seamna cu Mircea ...Are cirlonti si niste ochi albastrii ca marea! Are si cu cine semana ! Si eu si sotul avem ochii deschisi! Carrie eu tare greu imi ies din pepeni ...DAr cind imi ies atunci sa te tii!!![:D][:D][:D] Asa ca am o rabdare maxima cu asta mica . Asa e felul meu ...CALMA! DAnad ma bucur ca Ilincuta e mai bine si ca a papat! Sa vezi acuma ca intra in recuperari! O sa te sun! In rest ce sa va spun ..Francesca si-a dat drumul la mers ... Daca o las singurica incepe sa mearga si daca intilneste un obstacol nu stie ce sa faca si se impiedica ...Pragurile de la usi ne omoara ...Sint mereu linga ea !!! VA pup si sa aveti parte de o placuta duminica de Florii ! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alycia,Aalina,[:D][:D][:D][:D] korina,o sa ne vedem.Planurile s-au schimbat.Stau la Romanica o luna si o saptamana.Asa ca am timp de vizite.[:D] De ieri de cand mi-am luat biletul nu fac altceva decat sa tzopai prin casa.Inca nu am terminat cu tzopaitul.Stati,o sa revin cand ma linistesc[bis][bis][bis] ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...