Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai 2003 (23)


Recommended Posts

Fetelor am venit si noi de la munte unde a fost superr...Insa tare dor mi-a fost de Dori. Nu va pot spune cat s-a bucurat cand am intrat pe usa. Noua ne-au prins tare bine zilele de relaxare iar el s-a impacat bine cu bunicii. De cand ii avem la noi Dori se pisiceste mai mult si se alinta dar in rest nu prea si-a schimbat comportamentul. E la fel de vesel, jucaus si mancacios. Totata ziua vorbeste. Se catara peste tot. A inceput sa ajunga la clanta si sa isi deschida asa usile. Si ii place tare mult la plimbare. Ii merg ochii sa vada tot. Nu mai doarme deloc cand e afara. Zilele astea a fost cald si frumos dar acum ploua. Sper de Pasti sa fie bine sa putem pleca la Galati. Daiopri multa sanatate. Adita scumpica foc Elena. Danad se pare ca asa sunt toti taurii asa ca o sa avem de tras cu bbii nostri. Carrie sa stii ca Dori mananca frumos cu manuta daca ii pun in fata sau ii dau lui in mana. Si pana nu mesteca tot din gurita nu musca iar...te doare capul :))) Danv bine ati revenit. Si tare va asteptam cu poze. Korinna felicitari pentru kg pierdute si tine-o tot asa! Lumy felicitari pentru dinte. Paul spune-i la mamai ca o asteptam pe aici :)) http://community.webshots.com/user/aalinador
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor Mircea al meu e din ce in ce mai scancit...vrea toata ziua sa ma ocup de el sa ne plimbam sa nejucam...mai copilul asta al meu nu vrea sa se joace singur in patut sau tarc cum facea Andrei. Avem 4 dinti sus si unul jos...papam ica mancare pasata...tare greu se hotaraste sa mestece ceva...scuipa parca i pun nu stiu ce pe limba.Biberonul cu suc il duce singur la gurita...si tare i place...in rest ce sa va zic asteptam saptamana asta rubeola...daca a luat-o de la Andrei. Adita tare scumpa Elena...mi se pare mie sau seamana cu Mircea? Si Antim e dulce cum doarme el asa ca un ingeras! Kori fata felicitari pentru dintuci, si da-i inainte cu cura de slabire! mai vb pe messenger la cafeluta! Dana_d cum sa facem sa nu procedam gresit si a doua oara...ca sfaturile sunt din plin dar practica ne omoara! Carrie nici eu nu prea stiu cum sa fac la mofturile lui Mircea...tare mi-e sa nu devina un rasfatat macar ca nu pot sa zic ca-l rasfat toata ziua ...dar tare se mai linguseste si draganeste pe langa noi...daca ar putea toata ziua ar face asa...mai nou cand vrea sa-l duc pe jos face "mbrrrr" adica "hai la plimbare" danv pai apuca-te de treaba...desi cred ca e foarte greu sa cresti doi copii mici...tre sa ai ajutor nu gluma....asteptam pozici cu micuta! Aalina ce bine ca mai puteti evada din cand in cand...eu inca nu l-am lasat singur pe Mircea...nu ca nu as vrea...dar sotul e super ocupat si nici nu avem unde merge la munte...sa mergi la hotel sau undeva bag gaura in buget nu gluma! Lumy felicitari pentru dintoasa mika...de acum sa te ti la iesitul dintilor... daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici: http://community.webshots.com/user/penciu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, Am mai citit cand aveam timp ce scrieti voi si sunt bucuroasa pentru fiecare realizare si fiecare dintzisor in parte, chiar daca noi suntem inca membri in clubul stirbilor! Din pacate timp de scris n-am avut si de fapt n-am nici acum, dar trebuie sa va dau de veste ca suntem bine sanatosi si crestem voinici! Raportam: mdintisori-nu, facem pasi-tinut putin de o manutza, caca-la olita pt. prima data!!!, 2 plimbari pe zi-ca s-a incalzit si e ziua mai lunga. De plimbat ne plimbam in Cismigiu, mai e careva dintre bb-ii vostri plimbaret p-acolo? Eu nu apuc sa citesc tot-tot, asa ca cer scuze daca sunt cam neinformata. Va pupam dulce pe toti Alexandru si Ruxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, suntem in cadere libera... subescu' nostru pica in pagina a 4-a!!! Greu l-am mai recuperat... Noi anuntam cu mandrie aparitia celui de-al 8-lea dintisor. Sunt atat de multi ca deja nu mai conteaza unu-n plus sau in minus. Partea mai putin placuta e ca avem strungareatza. Sau o fi mai interesant asa??? Aseara faza haioasa: in incercarea de a face primii pasi, KiKi se scoala in picioare, tinand bine de ursulet, si da sa faca un pas, cu piciorul drept. Isi recapata echilibrul, si mai face un pas... tot cu piciorul drept :)). Si inca unul... tot cu dreptul... adicatelea se invartea in cerc :)) Pupici, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parpalak , Ange pe unde umblati mai fetelor???? Eu nu prea am cu ce sa ma laud ... Fac curatenie . Se apropie Pastele si o sa-mi vina socrii ! Francesca e bine ..Merge din ce in ce mai mult singurica si dupa pronosticurile mele cred ca o va lua in curind din loc singurica! Face destui pasi de una singura dar inca nu stie sa cada ..(((( Stau cu ochii pe ea! Nu prea am timp de internet .... Va citesc ... Va pup! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor..ce mai faceti..vad ca tot mai des subiectul nostru aluneca in pagina4...din pacate..asta e..fiecare e tot mai mult absorbita de casa..curatenie de Pasti..si tot asa Noi..ca noutati:una si buna..aseara de la 22..pana la 1 noaptea Stefu a urlat asa cum nu a facut pana acum niciodata in viata lui.NU tacea nici la mine in brate,nici la tasu..la nimeni.I-am dat calpol..calgel..dar habar n-am daca de la dinti sau altceva...oare de la ce?? Dar plangea sfasaietor! In rest..acum ca e f cald..iesim la plimbare si dim si seara.Aseara de la 6.30 pana la 21..si lumea era la tricouri..pe bune! Azi la fel de cald... In rest...merge de manutza...papa ciorba cu perisoare pe care o adora...branza cu mamaliga..iaurt cremoso...mar cu biscuit...cam astea..ma rog altele nu-mi vn acum in cap Eu va pup si va urez zile insorite si plimbari prelungite! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buunaaaa!!! Hai ca ne-am lenevit rau de tot!! Nu am mai scris de mult...V-am mai citit realizarile...Super! M-am distrat! Mai ales cand am citit ca KiKi[:D] merge ...in cerc, iar Adita o scoate pe Elena in parc, la pascut[:D] Korinna, cred ca de la dinti era...Mai urla si Emma asa, dar in nici un caz asa mult...Oricum, Calpolul si Calgelul nu sunt bune de nimic...La noi nu au avut nici un efect...Nurofenul insa e ff bun in cazuri de-astea. Alycia, lasa, poate nu a luat rubeola..Multa sanatate! In ceea ce ne priveste...Am inceput sa stam afara vreo 4 ore pe zi...Emmei i-a trecut raceala de vreo 4 zile...Nu a fost grav, insa a cam suparat-o tusea...Oricum, are un sistem imunitar destul de bun, zic eu... Azi am iesit afara fara caciulita [bis] ...Tare cald era! De fapt si zilele trecute i-o mai dadeam jos, cand era mai adapost..Ca a batut vantul tare ieri, alaltaieri...Azi insa a fost cald rau...Parca eram in mai...Si nici nu prea batea vantu'...Asa ca....am renuntat la caciulita si am iesit cu chelia la soare[:D], prilej bun pentru vreo trei vecine sa-mi spuna ca " Nu e, mama, vreme de scos copilu' cu capu' gol!"[bang]....Ufff! Erau peste 25 de grade!!! Emmei insa i-a priit si chiar s-a inrosit pe fata de la soare... Am auzit insa ca de maine se strica vremea...Oricum..prea devreme venise caldura... Cu mancarea ne chinuim in continuare [bang][bang]...Am inceput sa-i dau mancare de la noi...asta de pe la 10 luni...bineinteles, cu exceptiile de rigoare...Insa taaareee greu mananca...O masa dureaza cam o ora!![bang][bang] Trebuie sa-i mentin atentia treaza cu diferite jucarii, ca sa deschida gura [bang][bang]....Ii dau san in continuare....asta-i place tareee mult!![;)] In rest...scoate limba [:D], isi freaca palmele una de cealalta ca si cum s-ar scutura pe maini [:D], se ridica din fund in picioare fara sa se sprijine de nimic, sta in picioare cateva secunde singura, pana pica iar in fund...Cam atat la capitolul realizari... Va pupam, [pis]_Ella & [copil]Emma http://www.emmaandreea.3x.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu habar n-am pe ce pagini mai e subiectul nostru, ca eu sint cu pagina deschisa in permanenta si ii mai dau cite un refresh din cind in cind sa vad ce se mai intimpla. Din cind in cind inseamna cam o data pe zi sau odata la doua zile. Asta din pricina ca tot n-am terminat cu taxele. Am terminat in schimb cu contabilul - la fiecare vizita la contabil, mai trageam si cite-o vizita la Claudya. Si de unde ma laudam/plingeam pina acum ca voinicul meu n-are nevoie de ma-sa de care s-a cam plictisit si ca-i independent pina-n luna si-n stele, cum am dat de societate numai printre picioarele mele se-ncurca. Ba chiar, pina i-am incalzit mincarea a reusit sa se aleaga si cu un cucui de toata frumusetea - am si pierdut momentul in care si l-a facut, mai ales ca nici n-a biziit. Relatia mea cu taxele e una cam complicata, sint facute pe ciorna, dar ma inspaiminta atit de tare sa le trec pe curat, ca sa nu cumva sa fac vreo boacana, ca mai degraba as face orice altceva. Adica nu distractie, cum ar fi sa stau cu voi pe net, ci chestii utile si folositoare prin casa, cum ar fi curatenia de Pasti. Deja doua etaje sint tare sclipitoare, am cumparat doua sacose de chimicale de cred ca pot sa fac si-o bomba atomica in casa de-acuma, si m-am pus pe scos petele de pe linoleumul din bucatarie si hol, care acuma arata cam cum arata probabil acum 30 de ani, cind a fost fabricat! Din ispravile lui Paul nu pot sa va povestesc decit ca-i place la nebunie sa fie vint afara cind iesim, intoarce fata intr-un vint din ala care pe mine ma taie pina la os si ride fericit! Iarna e in toi aicea, am avut zilele trecute minus vreo 10 dupa termometrul din gradina, plus factorul vint, era cam aspru afara.. Am pus si scaunul nou in masina, de-acuma Paul merge cu fata, acum trebuie sa caut alta oglinda pe care sa mi-o atirn de retrovizoare.. Ieri, pe cind ne intorceam de la cumparaturi, imi trinteste un "mama" (e posibil sa fi fost si-un "bobo", n-am auzit prea clar, ca eram cu caciula trasa bine pe urechi), ma intorc spre el, imi trinteste un rinjet din ala cu gura pina la urechi iar la semafor iar m-am intors si l-am intrebat ce-a zis, dar a tacut milc pina acasa. Intrucit, la un moment dat de cind n-am mai scris a fost si ziua lui tati, trebuie sa ma laud cu un tort de amandine dupa reteta korinnei, (adica nu l-am mai taiat bucati ca amandinele, ci l-am lasat tort), care chiar mi-a iesit (suepriza-surpriza!). Tati sustine ca n-a apucat sa se dumireasca ce-i cu tortul ala, asa ca ieri i-am mai trintit unul care (iarasi surpriza) difera oleaca de primul.. probabil din pricina ca nu m-am mai obosit sa masor chiar atit de exact cantitatile, mi s-a parut ca apreciez din ochi suficient. Se pare ca mai trebuie oleaca de torturi pina cind o sa fie suficienta aproximarea mea ochiometrica... Asa.. noi raminem cu hotarire in tabara stirbilor si ne-am propus sa fim ultimii din bebeii de mai carora le dau dintisorii, sa vedem daca reusim sa ne tinem de plan! korinna, sa stii ca si Paul a cam inceput sa faca crize din astea de plins de nu-i mai trece cu nimic si chiar trebuie sa ma dau peste cap de trei ori ca broscuta din poveste pina reusesc sa-i abat atentia. Imi face impresia ca-i speriat rau de tot si nu reusesc sa dibuiesc motivul. pisi, sa stii ca si Claudya alapteaza si inca au probleme cu masa. Mie mi se pare normal. De ce-ar vrea sa manince chestiile alea dubioase cind are titica la indemina? Cind face Paul nazuri, mi-am facut obicei sa mai fac cite ceva prin bucatarie. Ori mai curat un morcov pentru supa, apoi vin si-i mai dau o lingurita.. ori pun apa la fiert.. ori fac ceva care sa dureze putin si iar revin la masa lui. Paul la fel face, se ridica in picioare direct din fund, nici nu se ajuta de miini, am incercat si eu figura, dar n-am reusit sa-mi ridic fundul nici macar un centimetru de la pamint.. Aalina, super-super filmuletul cu alpinistul :) Va pupa mama si revin, ca momentan urla juniorul de foame - sper ca asta sa-mi garanteze si lipsa de mofturi. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak http://home911.servebeer.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei ce bine ca a venit primavara! De acu pe afara cat mai mult posibil...Mircea a racit ca a venit desteapta de cumnata-mea racita la noi si cand o intreb daca e racita imi zice "pai acum sunt la sfarsitul racelii" si imi mai baga un stranut in casa...m-am enervat si i-am zis de la obraz ca nu se vine racit la o casa unde sunt copii mici. A stat cat a fost ziua de lunga la noi ca si-a dactilografiat licenta la calculator...era inghesuita tare cu lucrarea si mi-a fost mila de ea si am lasat*-o ...dar acum trage Mircea saracul...cand stranuta odata i sar mucii pe piept nu alta! Totusi stam doar pe Calpol si Sinupret...sper sa treaca fara antibiotice...sunt tare curioasa daca va face si Mircea rubeola...zilele astea ar trebui sa apara...Acum avem si noi 6 dinti...si vrem tot mai mult pe jos(normal nu?) si eu fac de paza la flori sa nu le rupa...Mircea na-na zic eu si acum copilul numai na-na mai zice...ioc ma-ma sau ta-ta. Am capiat copilul cu florile mele...cred ca in final o sa-l las sa le jumuleasca de tot! Lumy, francesca se da la florile tale? Pissi si la noi la masa trebuie sa-i distrag atentia cu jucarii si i bag repede in gura...dar dureaza masa doar 15 min...cam 250 g Parpalak harnica fata esti tu si micutul Paul o sa vezi ca o sa va treziti intr-o dimineata cu dantura completa...nu-ti fa griji.Eu nici nu indraznesc sa-l scot pe Mircea pe vant...am incercat mai demult si a racit. Bravo pentru tort, eu nu am facut ca sigur nu-mi reusea asa ca de ziua lui Andrei am comandat unul super...i-am si pus poza la album.De ziua lui Mircea cred ca am sa comand unul in forma de ursulet sau masina...mai vad eu. Korinna pupici la samuraiul mik si plimbari placute...si noi o sa iesim mai des acum si o sa stam mai putin pe Dc ...asa face toata lumea ...si e si normal....viata merge inainte. Ollo fata ce sa-ti zic m-ai terminat cu umblatul in cerc...super dulceata mika! Hai va pup ca fugim si noi afara...salutari de la Mircea tuturor bebeilor de mai...asta asa intre doua stranuturi...mi-a zis el sa vea transmit!Va mai asteptam la un [pahar] de vorba! daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici: http://community.webshots.com/user/penciu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna maici! Ce mai faceti? Cum stati cu curatenia? Eu nu m-am apucat inca [bang]. Astept sa vina mamica de la tara sa ma ajute[:D]. Sunt racita cobza, ma ustura in gat, pe nas si imi curge nasul, nu prea rau. Dar cel mai suparator e gatul care nu-mi trece de trei zile desi am supt Coldrex Lary Plus, nu e bun de nimic, mai bun era Strepsils, si parca si mai bun Septolete. Asta patesc daca le incerc pe toate. Sper doar ca sa nu se imbolnaveasca si Ilinca ca tare ii place sa-mi bage degetele in gura.... Fetelor, Carrie, am facut ordine in documentele mele salvate de-a lungul timpului si am constatat ca mai multe nu am decat am [q]. Am asa: "In mai chiar nu naste nimeni" din perioada 11.03.2003-14.04. apoi cate o pag din bebeii de mai partea 7,12,13,14,15 pana m-am prins eu ca salvam doar prima pagina. Am aproape complete partile 16,18,19,21 si 22. Atat. Ajutati-ma si pe mine sa-mi completez colectia. Ma intereseaza in primul rand partile de cand eram gravide dupa 14.04. si primele parti ale bebeilor de mai, exact ce era mai interesant de pastrat. Trimiteti-mi pe mail, cine are, cine poate, cand poate, nu e graba. Va multumesc si va urez spor la treaba si plimbari placute! http://www.babiesonline.com/babies/i/ilinca http://community.webshots.com/user/danaf123
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...