Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce ne face fericiti?


Recommended Posts

Sunt fericita ca suntem sanatosi. Sunt fericita ca il am pe sotul meu si copilul nostru. Sotul m-a intreabat dupa ce am nascut daca el a trecut pe locul doi. I-am spus ca amandoi am trecut pe locul trei, pe primul fiind sanatatea si pe al doilea bebe-ul. irina, mama lui [copil] Alex http://community.webshots.com/user/orzuirina http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=6027&cid=3348
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pe mine ma face fericita un simplu zambet, fie ca vine de la familie fie ca vine de la un simplu trecator. Ati observat ca lumea nu prea zambeste(in general vorbind). Aici stiu ca multi din spatele nick-ului zambesc. Eu zambesc atunci cand lumea imi raspunde la intrebari,cand gasesc sprijin, cand lumea ma intelege(off ce greu e uneori) Sunt fericita cand intalnesc oameni ca voi,oameni care se pot exprima prin scris,oameni care reactioneaza. Nu stiu daca conteaza dar [:)] Zana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare sunt fericiti acei oameni care ii fac nefericiti si desconsidera pe cei care le-au acordat incredere si prietenie ? Ce sa facem cu acesti oameni care ne creeaza deceptii, cum sa-i ocolim si cum sa fim fericiti ? Multumesc lui Dumnezeu pentru tot frumosul din viata mea dar ... am nevoie de putin curaj sa reusesc sa trec peste partea urata a vietii. Nu cunosc calea, nu casesc puterea din mine care sa ma faca sa nu obserb rautatile. Este foarte bine sa stiu ca exista oameni fericiti. Consider ca fericirea se construieste din educatie si din principii de viata comune. Pacat ca nu toti aceia de care ne inconjuram nu stiu sau nu vor sa construiasca fericirea. Ioana si [copil] Stefan Dimitri http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O zi frumoasa tuturor! Azi dimineata, in metrou, venind spre serviciu, m-am jucat cu o gagalice care statea la mamica ei in brate si era toata un zambet...Adevarat, multi erau obositi, dusi pe ganduri, plecati in nevoile sau oftaturile de zi cu zi, in marea de intrebari..eeeii dar asta este partea pentru care incercam (si trebuie sa reusim) sa fim puternici in fiecare zi.Gargarita mica, plina de zulufi, cu gura pana la urechi, a adus soarele in metroul acela in care uneori nici macar lumina nu o simtim suficient.. Lumina venea din bucuria sincera, calda, plina!! din rasul ei cristalin si galgait:) cum sa nu te simti bine? Poate ca ar trebui sa ne aducem mai des aminte de copilarie, oare facem asta suficient? de foarte multe ori aici putem gasi frantura aceea de putere de care avem nevoie sa trecem peste un hop, cat de mic. De foarte multe ori putem invata ca seninul din viata de fiecare zi pleaca din cat de senin ne simtim sufletul.. toate cele bune! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cata dreptate ai Andrada. Zambetele nevinovate ale copiilor,bucuria lor ne face sa uitam de grijile , de necazurile zilnice, de toate rautatile. Toate aveti dreptate, cat de putin ne trebuie sa fim fericiti! Deschideti sufletele sa intre primavara si ori de cate ori sunteti triste(tristi) priviti cum zambeste un copil. Zana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cata dreptate aveti voi ! De multe ori ma trezesc deprimata dimineata pentru ca nu imi place munca pe care o fac si atmosfera de acolo, dar uit de toate minunile pe care mi le-a dat Dumnezeu: mama, tata, bebe, sotul meu. Ma bucur ca am parinti care m-au crescut cu atata dragoste, sunt fericita cand stau duminica cat doarme Anna Luciana cu mama la taclale la o cafea, cand merg cu tata si fetita prin targ dupa ziare, cand sotul meu ma cuprinde in brate si ma saruta cu patima ca la inceput, cand privesc albumele din luna de miere, cand ma uit la casetele cu fetita mea "Anna mica (cum spune ea)", cand ii vad fata de inger dormind, cu manutele alea grasute sub cap, cand ma gandesc ca am reusit asa de tineri sa avem casa noastra si casuta de vacanta, cand ne mangaiem catelul urias, cand ii vad pe sotul meu dansand cu Anna obraz in obraz, cu ochii inchisi... Si seara cateodata cand adorm cu gandul la o straduta din Venetia lunii noastre de miere, sau la podurile de pe Sena, cand imi dau seama ca suntem tineri, sanatosi si atat de impliniti, PARCA MERITA SA UITI TOATE GRIJILE ASTEA MARUNTE CARE ITI INNEGUREAZA ZILELE ! SA NE BUCURAM DE TOT CE NE-A DAT DUMNEZEU SI SA INCERCAM SA IERTAM MAI MULT !!! Melania & Anna-Luciana[flo][flo] melania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt fericita atunci cand cei din jurul meu sunt fericiti, sunt fericita atunci cand simt acea stare de satisfactie interioara, cand gasesc intelegere, un sprijin, o alinare sufleteasca... Fericirea este ca si norocul in viata, ca si dragostea, putem sa avem parte de ea sau poate fi doar un vis, o iluzie, o naluca.[:(] Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:)!In sfarsit, a venit primavara, cu drepturi depline! Si Doamne, cat este de frumoasa! Cum intra, draga de ea si ne umple sufletele, gandurile, cum trimite ea departe ce este trist si gol.. Torul respira! Deja terasele si-au reluat zumzetul obisnuit si vantul se da huta prin crengi si ni se joaca prin par chiar si cand nu vrem:),deja poti sa te plimbi prin gradina (cand ea exista, undeva langa casa) cu o carte sub brat si sa te asezi unde te simti tu mai bine si unde ciripesc pasarelele mai cu spor, cufundandu-te in lectura..Bucatica aceea de timp numai pentru tine..mmm superb! cum sa nu lasi balta toate tristetile si cum sa nu zambesti cu gura pana la urechi pentru ca Primavara, frumoasa asta, a dat buzna in suflete si-n timp? Dragii mei, dragele mele, fiti fericiti! Va doresc tuturor o primavara calda, in suflet si-n viata, plina de bine si de frumos! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca ne trezim in fiecare dimineata e un prilej de bucurie, linistea din casa noastra e un prilej de a fi fericit, zambetul si nazbatiile copilului e un prilej de a multumi lui Dumnezeu pentru asta, prietenii nostri (adevarati) ne fac sa ne simtim iubiti, ajutorul pe care i-l dam cuiva care are nevoie de noi ne face sa ne simtim impliniti. Cand am vazut-o prima data pe Ana dupa ce am nascut si am vazut ca e perfecta, ca are manute, picioruse, gurita am simtit un imens sentiment de FERICIRE si mi-au dat lacrimile, cred ca bucurie mai intensa ca atunci nu am mai simtit niciodata in viata mea. carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...