Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

"11 septembrie" la Madrid


Recommended Posts

  • Răspunsuri 77
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Asa este. Guvernul a hotarat azi ca tuturor "ilegalilor" victime ale atentatelor ca si familiilor lor directe sa li se acorde nationalitatea spaniola daca o doresc sau dreptul de munca si sedere in caz contrar. Vor fi si indemnizati. De la guvern s-au alocat 140 milioane € iar casele de economii au deschis un cont pentru donatii in care deja depusesera 10 milioane de euro. Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred cã a fost mâna lui Al Kaida. Câteva indicii sau "coincidente": - data: 11 martie - vezi 11 septembrie. De la atacul din 2001 au trecut exact 30 de luni, mai exact între cele 2 evenimente s-au scurs 911 zile. 9/11! - organizarea: simultan, 4 trenuri. Pe 9/11: 4 avioane! - consecintele: aproape 200 de oameni ucisi, peste 1400 rãniti. Ceva care sã zguduie lumea întreagã, si mai cu seamã Europa. Vezi si scãderile spectaculoase de ieri la bursele europene. - motivatia: Spania a sustinut puternic SUA în rãzboiul din Irak si teroristii din Al Kaida au avertizat în mai multe rânduri cã au trecut-o pe lista neagrã Sã vedem ce vor spune rapoartele oficiale, dar guvernele din toatã lumea ar trebui sã-si punã serios problema consecintelor unor politici de destabilizare si rãzboaie cu motivatii mai mult sau mai putin inventate, în dorinta de a acapara bogãtii strategice. Oare cum ar fi o lume în care petrolul n-ar avea nici o importantã? Cu sigurantã s-ar gãsi altceva pentru care sã te bati, nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt sigura ca e mana Al Kaida, exact pentru acelasi motiv pe care l-a spus si tatal Iuliei. Sunt curioasa care tara va urma, pentru ca pe englezi nu prea cred sa reuseasca sa-i fenteze. Parerea mea e ca arabii incearca din rasputeri sa starneasca un al 3-lea razboi mondial, si de asta au ales trenurile din Madrid...se stia sigur ca in acele trenuri calatoresc o gramada de emigranti, motiv pentru care ei spera ca se va rascula intreaga Europa, si astfel vor avea un motiv. O sa-mi sariti in cap, cu siguranta dar toate nefericirile astea le datoram nesatului de sange Mr Bush, daca el ar fii incetat razbunarea asta infantila contra tarilor arabe nu s-ar fii ajuns atat de departe. Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei care si-au pierdut vietile si sa le dea putere familiilor indoliate! Ii is better to have loved and lost than never to have loved at all! http://www.yamafoto.com/?ref=12560
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei decedati si recuperare psihica si fizica pentru cei raniti![q] Si eu cred ca sunt islamistii...Din pacate, trebuie sa ne intrebam: care va fi urmatoarea tara pe lista lor? Ei incearca sa faca un al trilea razboi mondial, cred! Din pacate![q] oana-cannes "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca pe toti! E ingrozitor ce se petrece in lumea asta! Cei puternici si aroganti sunt de neclintit si cei care sufera si mor suntem noi, cei multi, oamenii de rind care de voie, de nevoie trebuie sa mai luam cite un avion, sau vreun tren citeodata. Cita ura trebuie sa-i macine pe unii ca sa poata ucide cu singe rece oameni nevinovati! Azi la stiri am auzit ca ultima victima la ora aceea era un bebelus de 7 luni care a murit la spital! Oh Doamne, pedepseste-i pe vinovati ca si ei poate au copii acasa! Si eu cred ca e Al'Quaeda. D-l Bush poate e satisfacut de data asta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...