Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

"11 septembrie" la Madrid


Recommended Posts

quote:
Originally posted by AC
Domne daca aveau ceva cu ce facea guvernul de ce n-au pus bombe sub guvern... ca eu daca as luau-o razna de necazul irakienilor, tot mi s-ar parea normal sa pedepsesc pe cineva care e macar implicat.
foarte de acord! mi se pare o mare marsavie sa te razbuni punand bombe in autobuzul care duce copii la scoala, de ex. numai minti bolnave pot avea astfel de "logica". la fel mi se pare si lozinca "eliberarea poporului irakian"... http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 77
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu e corect sa vezi numai ce iti convine dar te impresioneaza ce vezi cu ochii tai si ce ti se intimpla tie si celor de linga tine iar atunci cu greu poti sa fii impartial. Cei din Israel care vad atentate sub ochii lor evident nu au cum sa fie obiectivi, si la fel cei din Palestina, cei care au fost in NY in momentul atentatului. Ca sa fii obiectiv trebuie sa te distantezi. Ca sa fii conciliant trebuie sa fii impartial. Ca sa eviti un razboi trebuie sa actionezi cu multa intelepciune si diplomatie. Din pacate nu se vede ca societatea din secolul nostru ar fi invatat prea multe din greselile facute timp de 20 de secole pina acum....... E trist, foarte trist. Dumnezeu sa-i ierte si sa-i odihneasca pe cei care au parasit aceasta lume, sa-i intareasca pe cei care au ramas in urma lor si sa le dea mai multa intelepciune tuturor ! [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tata_lu_julia [brCât priveste cititul ziarelor, multam de sfat, o fac de mult. Apropo, cel mai mult ûŠi place Catavencu - locul 1 û‹ topul abonamentelor mele pe Internet la capitolul "isi meritEbanii?" Mai citesc si alte ziare centrale si zilnic rasfoiesc [url]www.revistapresei.ro[/url]. [url]www.anchete.ro[/url] are iarasi numeroase articole interesante. Presa româneascE(mErog, nu chiar toatE e unul din putinele lucruri pe care û‰ consider pozitiv, o apreciez si respect ca fiind un factor important û‹ evolutia tãrii spre bine.
Locul 1 = Catavencu !?!?!?!?! Pai ala e ziar de informare ?!?!?! Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tata_lu_julia
quote:
Locul 1 = Catavencu !?!?!?!?! Pai ala e ziar de informare ?!?!?! Lia-S
da' tu-l citesti? si care-i locul 1 la tine?
Locul 1 la ziare pentru mine nu exista. Nu exista locul 1 nici pentru programele TV (on-line, cablu sau satelit). Nu consider ca un ziar sau un program poate "acoperi" un subiect. Citesc diverse, si nu doar in limba romana ci si in engleza, germana, franceza si mai rar japoneza (ca aici exista editii bilingve asa ca nu-i musai japoneza). Daca mai nimeresc ceva interesant pot citi si in spaniola si italiana. Catavencu, mi se pare doar un ziar de "hau-hau" nu foarte informativ mai mult "distractiv". Si pe asta il citesc doar cand "zbor" ca sa treaca timpul mai repede. Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by OtiliaLia Locul 1 la ziare pentru mine nu exista. Nu exista locul 1 nici pentru programele TV (on-line, cablu sau satelit). Nu consider ca un ziar sau un program poate "acoperi" un subiect. Citesc diverse, si nu doar in limba romana ci si in engleza, germana, franceza si mai rar japoneza (ca aici exista editii bilingve asa ca nu-i musai japoneza). Daca mai nimeresc ceva interesant pot citi si in spaniola si italiana. Catavencu, mi se pare doar un ziar de "hau-hau" nu foarte informativ mai mult "distractiv". Si pe asta il citesc doar cand "zbor" ca sa treaca timpul mai repede. Lia-S
In ultimul numar din Catavencu (editia online), la pagina 32, e un articol foarte interesant despre terorism. L-ai citit?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, mi se pare absurd sa platesc pentru asa ceva ! Fiecare e liber sa faca ce doreste, dar eu consider ca sa arunc banii de pomana, cand exista atatea surse de informare serioase pe internet asta nu-mi sta in fire. Si oricum discutia noastra nu are legatura cu titlul subiectului. Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...