Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fetele din USA, poftiti la o barfa! (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La noi sint foarte ieftine casele, ne-am luat eu si sotul meu din burse de studenti amindoi, si e o casa mare si frumoasa! Am mai renovat la ea dar pt. ca am vrut noi, nu pt ca era necesar. Avem poze la http://www-2.cs.cmu.edu/~mrogati/web_page/html/personal/house/ (una din pozele din bucatarie e "during" , in timp ce demolam). Sintem foarte fericiti ca o avem, mult mai mult spatiu si mai ieftin ca 1bedroom pe care il inchiriam. Si e numai la 8 minute cu masina de scoala, intr-o zona cu familii. Anul trecut ne-am facut o gradinita , ca avem curte mare, si am pus o groaza de rosii bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ehei, buna dimineata fetelor. Nu stiu ce ora este pe la voi dar la mine este sambata ora 9 fara 5, mi-am facut o cafeluta si pentru ca o cafea sa bea mai pe tihnite la o barfa , iata-ma-s!!! Nici nu mai stiu cui sa raspuns si de ce sa ma leg acum , ca asunteti asa de vorbarete! Da, la sa ca este bine! Ma alaturi si eu ca si mie imi merge gura!!!Slava Domnului. Veve draga- nastere usoara si un bebe sanatos tun si frumos. Apropos de cezariana la cerere, eu am o asigurare medicala in care mi-am pus sa fie acoperita doar nasterea cezariana, (pentru ca am mai avut una),[:D] Laura T.- Multam fain de invitatie! Deocamdata nu se prevede nici un meci prin zona ta,si chiar auzeam pe sotul meu vorbind cu un prieten ca ar fii mai la vara in Chicago, un meci de asta renumit! Asa ca , poate se inverseaza drumurile. Sau poate ma fac cu vreo invitatie pe la Indianapolis, ca deja sotiorul meu se uita dupa bilete la Formula 1 .Tare as merge si eu la Formula 1, dar cu ne sa-mi las pruncul? Pretul la gratar m-i s-a parut si mie astronoimic(750$!) , si v-am zis ca face aceeasi treaba ca unul mai mic si mult mai ieftin. Doar ca este din inox, si acum are ce freca la el.Oricum sapatamana trecuta am vazut un gratar tot de inox, mare de tot, cu ochi lateral, pe gaz, la pretul "modic" de 1200$ in sale! ca asa era 1600$, la Sears![bang].Ala este deja pentru snobi! Si al meu gratar este de 200 $ pe gaz, si are si un ochi, in laterala, pentru a fierbe afara pe el ceea ce face miros in casa(de ex, ciorba de burta!) Despre visinata, ce sa va zic, eu am fost intr-un an la cules visine, si le-am pus cu zahar si am facut apoi visinata doar ca nu am gasit alcool de 98 grade, ci am folosit o votca mai tare si buna! A iesit super , doar ca s-a dus!!![alcool][alcool][alcool]. Dar am baut la cineva o visinata buna de tot, de-mi era si rusine ca tot la mine se golea paharul. Pana la urma gazda ne-a dezvalut secretul, adica, a folosit suc de visine natural, care se gaseste prin magazinele europene in general, si votca tare si gata visinata!! Am ramas masca de o asa idee buna, si dupa cum ne-a zis si gazda: CE la visinata din visine, nu folosesti doar sucul? La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mircea, multumesc frumos, astept PM. asa e, trebuie sa cumperi casa de care te indragostesti, n-am nici o indoiala. numai ca eu ma indragostesc usor de case, le-as lua pe toate!! [alcool] Totusi, cand vine si Renata printre noi? Macar cand esti tu in gradina?:) Mihaela, trimite-l, mama draga, spune-i ca vine la o mamaie somnambula care o sa-l pazeasca mai rau decat o butelie, iar sunatul la 911 n-o sa-l ajute in caz de boacane :))) chiar asa ti-a facut? a sunat la politie? :)))))))))) Laura, buna dimineata si tie, felicitari pentru nazdravanul de Rares, l-am vazut ieri in poza, e tare frumusel! fetele, ati vazut linkul cu poze de la intalnirea de 8 martie din Detroit??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by petra
CE la visinata din visine, nu folosesti doar sucul?
nuuu folosesti doar sucul ... fructele mele preferate sint visinele "betive", cind termina maica-mea damijonul de visinata haleam visinelele ramase in disperare ... miam-miam (cel putin pt "sugative") apropo de sugative la un moment dat ramasese maica-mea fara vin in casa si s-a apucat sa bea visinata cu sifon [alcool]. se pare ca-n familia noastra apa e buna doar de spalat[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa case ne-am uitat si noi luni de zile, am fost de am mai vazut zone si case cum arata pe afara, la "open house" si tot nu me-am putut hotari sua gasi ceva sa fie si pe gustul nostru si la pret buna! Cel mai fain este cand mergi cu un agent , are mai multe listari de case decat ceea ce gasesti pe net, si are ochiul format. Noi am mers cu o agenta, i-am zis in ce zona vrem si ce bani punem la bataie, si me-a gasit 20 de case din prima! in prima zi a ales ea sa megem la 4 case dinferite sa ne facem o idee cum sunt tipurile de casa. Am vazut una jigarita si vai de mama ei, ca trebuia dat jos totul(dar la pret mic, si zona bunicica)nu ne-a placut , am iesit repede sa nu ne pierdem cheful, si am mers la a doua, care ne-a picat cu troc la inima, si casa si gradina si mai ales zona! Am mai mers la doua , dar tot faceam comparatii cu ceea ce am vazut la a doua casa. Asta a fost sambata, duminica am facut deja o oferta si luni la ora 4.oo p.m. am avut casa! Eram asa de fericiti! Deci a fost a noastra si noi am luat-o in final, chiar daca mai era o oferta facuta odata cu noi! Deci conteaza sa mergi cu un agent imobiliar pentru ca este mai bine, si este si gratis la urma urmei!Nu se pierde nimic la faza asta, doar se castiga! Succes si usurinta la gasirea casei voastre de vis! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaa, Monicuta, frumusica e casa voastra si se vede ca ati muncit ceva la ea. foarte interesante oglinzile alea valurite din dormitor, n-am mai vazut asa ceva. felicitari pentru achizitie si sa o stapaniti sanatosi. Petra, la mine e 10 jumate aproape si poftesc la ciorba ta de burta :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by andabrro
quote:
Originally posted by petra
CE la visinata din visine, nu folosesti doar sucul?
nuuu folosesti doar sucul ... fructele mele preferate sint visinele "betive", cind termina maica-mea damijonul de visinata haleam visinelele ramase in disperare ... miam-miam (cel putin pt "sugative") apropo de sugative la un moment dat ramasese maica-mea fara vin in casa si s-a apucat sa bea visinata cu sifon [alcool]. se pare ca-n familia noastra apa e buna doar de spalat[:D]
Sigur , cui nu-i plac visinele alea cu alcool?!?[alcool] Te fac mai rau decat visinata in sine, dar aici unde pentru a ne apropia de gusturile din Romania, trebuie sa fim inventivi, mai renuntam la visinele alea alcoolizate. Uite de aia cautam eu visin sa-mi plantez in gradina! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, bun venit la [dc] si la barfa cu noi [pup] asa e, apa nu e buna nici macar in cizme cand ai visinata la indemana...pfiuu, fetelor, a trecut un secol de cand am gustat ultima oara asa ceva...[alcool] Petra, ce noroc ati avut ca n-a trebuit sa vizionat o tona de case, asa e cu ajentul, iti usureaza viata. felicitari si voua pentru achizitie. maaah, dar ce sunt eu aici, maestru de ceremonii voluntar? ma trezesc intervenind dupe fiecare vorbitor, cred ca am pus cam multa ciocolata in lapte :)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...