Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fetele din USA, poftiti la o barfa! (5)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by conchita
aaa, Petra, la mine e 10 jumate aproape si poftesc la ciorba ta de burta :))
Conchita, Cand mai fac vacanta in Florida vin pe la tine cu ciorba cu tot! Initial ma gandeam ca esti aproape de chicago pe undeva, ca tot puneam de o intalneala la o ciorbita! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Petra, poti sa imi spui si mie de unde cumperi burta pentru ciorba si cum ii zice la respectivul produs? exista asa ceva pe-aici? tu vino cu talentul la gatit ca ne descurcam la fata locului, nu e nevoie sa te cari cu oalele de ciorba dupa tine :)) in rest, ce-ti mai fac unghiile? :))))))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, misto treaba cu pozele before si after, mie nu mi-a dat prin cap sa fac asta decat dupa ce am terminat. Conchita, noi am umblat fo' 8 luni dupa casa, pe langa ce facea agenta faceam si noi cercetarile noastre pe net si cu pasu'. In fiecare sambata si duminica pe la pranz o luam catinel-catinel la drum, cu starbacu'-n mana sota-miu cu condusu' si io cu scrisu' si adunatu' hartiilor. Cand am luat casa asta am stiut ca mai ieftin de atat nu se poate in zona asta si este exact dupa specificatiile noastre. Graba nu-i buna. O cunostinta de-a noastra si-a luat casa pe o strada alaturata cu socra-miu, prima casa vazut-placut-luat. Casa de 1800 sqfts cu 174000, 3 dormitoare si 1 baie jumate. La cateva luni o alta cunostinta pune oferta pe casa de langa socra-miu pe care o vindea banca, casa de 2500 sqfts 4 dormitoare si 3 bai pline si o cumpara ala tot cu 174000. Cine crezi ca murea de oftica acum ca s-a grabit?[:D] Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, informati cica suntem, adica ne-am lamurit ce si cum putem gasi in diferite zone ale urbei asteia capitaliste, ca numai asta am facut aproape in uichenduri. ce spuneam eu este ca nu ne-am implicat serios in contacte cu agenti, problema fiind urmatoarea: ne hotaram rapid, stim clar ce vrem si unde, iar daca gasim o casa ACUM, oricum n-avem cum ne mutam, contractul nostru de inchiriere pentru apartamentul in care locuim momentan expira in iulie, daca ne mutam inainte trebuie sa platim cam cat ar acoperi o rata la casa pe o luna si ceva. nu prea vrem asta. cam asa arata situatia noastra locativa :) am inteles ca tu si Andrushka veniti aici in vacanta in iulie, ne ajutati la mutat? :))) glumeam, abia astept sa va cunosc!!! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

voiam sa va mai intreb ceva: cand ati luat casa ati planuit-o pentru toata viata sau v-ati orientat mai intai pentru ceva mai mic si mai ieftin urmand sa o vindeti peste cativa ani sa luati alta? aa, si inca o curiozitate: cate camere va satisfac? eu am facut o numaratoare si am ajuns la 5. :))) omu' meu ar fi multumit cu 2-3 :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita
Petra, poti sa imi spui si mie de unde cumperi burta pentru ciorba si cum ii zice la respectivul produs? exista asa ceva pe-aici? tu vino cu talentul la gatit ca ne descurcam la fata locului, nu e nevoie sa te cari cu oalele de ciorba dupa tine :)) in rest, ce-ti mai fac unghiile? :))))))
"tripe" ii zice, am vazut la supermarketul nostru - shaw's - dar n-am incercat-o deci nu stiu dpdv calitativ cum se prezinta ... sa cad pe spate in ziua cind am vazut in shaw's creier !! drept e ca-n 2 ani jumate s-a intimplat doar odata ... o fi fost de la vaca aia nebuna ce-au descoperit-o de curind [:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[alcool]mai eu stiam ca floricelele sunt pentru cei care au donat banuti pentru cazul lui Cristinel!... Despre case vad ca se birfeste zilele astea pe aici,si noi tocami am primit oferta la casa...de fapt o avem pusa la vinzare de 1 luna si ne-au tot vizitat persoane interesate sa o cumpere si de 3 zile ne suna lunea nebuna si ne ofera 155 sau 160 mii $!..noi am cerut 165 , si acum suntem la zid cum vine vorba sa o vindem sau nu,,casa este in zona super buna si multa liniste ,,doar ca sotul meu este inebunit sa cumpere cutulica lui Alvarica si a iasa afara sa alerge cu catelusul, si aici nu avem unde ,,,vrea sa ne mutam in Orlando ceea ce am vazut niste case super acolo si ieftine si mari ...acum suntem pe ginduri sa ne mutam sau nu !!!!! dar ce preturi am vazut ca a-ti dat voi am ramas socata . In rest toate bune si am vrut sa va mai spun ca sunteti(suntem) cele mai rapide de pe forum [bis]!!! Multa sanatate ! [mamica]Elena [bonjovi]Alvaro [copil]Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elenalove27 vrea sa ne mutam in Orlando ceea ce am vazut niste case super acolo si ieftine si mari ...acum suntem pe ginduri sa ne mutam sau nu !!!!! dar ce preturi am vazut ca a-ti dat voi am ramas socata .
Elena, nu te speria de preturile anuntate, depinde de la stat la stat. in Orlando, asa cum ai observat si tu, sunt afordabile. mama, ce ma mai fiztoshesc cu rom-englezisme! :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...