Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fetele din USA, poftiti la o barfa! (5)


Recommended Posts

offfff, greu de tinut pasu' cu voi... :) conchita, unde-i linku' cu ditroitul? vreau sa vad cum s-au distrat fara mine... :( Laura_O, cum adica, madame, sa-l aprofundezi pe Courvoisier?!? si Andre :)) ce zice?!? http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mnadimineatza fetelor cochetelor, Apropos de cumparatul caselor, deshi nu sunt fericita posesoare a uneia, am un prieten care se gandeshte sa ishi faca un lantz de case pe care sa le inchirieze(deja a inceput, dar inca nu a ajuns acolo unde vrea el). El cauta case puse in vanzare de catre banca, acestea fiind f ieftine. Cand vine pe la mine il mai intreb detalii si va spun si voua. Alte criterii ar fi: zona binenteles, scolile la care este arondata zona. In functie de cat de handy este barbatul-->diverse garde de "decrepitudine" ale susnumitei case, numar de bai,garaj da sau ba etc. Din pacate noi suntem cu viza H1b si resp H4, si pana nu shtim cum stam cu greencardul nu ne bagam sa luam casa, caci s-ar putea sa o luam de la cap cu alta viza si tot asha. Dar nu vreau sa ma gandesc in dimineatza asta superba la probleme si stressuri. Un weejend superb tuturor si la multe gratare! Delia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conchita, sa zici mama daca te prindem in perioada cu mutatu' sa nu ma mai chinui sa inchiriez masina vin cu trocu' sa stim o treaba:)))) Primu' motiv cu cumparatu' casei a fost sa fie aproape de munca unde lucreaza sota-miu (inainte facea o ora jumate pana la munca, acu face 10 min) da' am bagat in calcul si varianta cu mutatu' ca nu se stie niciodata chiar daca mortgage-ul e pe 30 de ani. De aia am facut totul cu manutza noastra sa fie cat mai ieftin sa nu creasca peste valoarea zonei. Suficiente sunt 3 camere pentru noi, ce-am vrut in mod special sa fie ranch si cu basement mare (e sub toata casa). Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! in sfarsit am reusit si eu sa scriu din nou.... In primul rand mi s-a stricat incarcatorul la laptop si a trebuit sa astept salariul sa cumpar altul apoi durat un pic pana mi-a sosit acasa.... S-a racit bocna bebelusul meu si acuma si eu si sotu.... Sotul meu a pus alt sistem de operare mai nou pe laptop si a uitat sa-mi faca backup pe emailurile descarcate... in consecinta, nu mai am cum sa-i scriu inapoi celei care m-a intrebat despre FARMACIILE ONLINE, asa ca o sa scriu aicea: eu caut intai pe www.gooogle.com, medicamentul sa vad daca in SUA are alta denumire, de exemplu Aciclovir sau Zovirax sunt tot una cu Valtrex daca tin eu bine minte...[:D], sau Tylenol este tot una cu Acetaminophen, sau puteti ruga un farmacist sa va caute medicamentul ca si denumire la orice farmacie. Se poate apoi comanda de pe: http://www.edrugnet.com, fara sa ai de exemplu nevoie de prescriptie..., sau tot de pe google se poate da un search pt online pharmacy sau pt medicamentul respectiv. Produse naturiste pt sanatate (ceaiuri de ex) se gasesc la Health Food Store, la noi in Cleveland ii zice Hobart Health Food Store de ex. sau online. ELENA draga, Orlando e un oras superb! ar fi super sa va mutati acolo! KIM, esti f faina! mi-a placut cum aratai in poza! am gasit poza si emailurile tale in trash, ca acolo mi le-a pus emailu implicit....uff [bang] a trebuit sa refac niste setari.... am sa incerc sa citesc macar o parte din tot ce ati scris! IMI CER SCUZE JULIA inca odata pt ca am pierdut emailul tau ca si celelalte dealtfel si iti raspund pe aceasta cale si poate ca prea tarziu, plus ca nu stiu daca raspunsul meu e satisfacator...[pup] acuma insa imi poti scrie linistita, ca sigur nu mai am probleme, totul e fresh si merge struna cu calculatorul cel putin..[:D] va pup, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ferigutza, si noi tot asa, H1B si nesuferita, oribila, terminatoarea de neuroni si rabdare, mareata H4... deci, adio casa pana la gc... mai ales ca noi il mai pierduram o data cu ocazia unei margiuiri de firme, pe ultima suta de metri... si uite asa, o sa ajung sa-mi patineze musca pe creieras, sa fac 148 de paunzi, sa ma plang ca sotul nu ma mai iubeste si ma neglijeaza, iar copiii imi raspund urat, sa ma apuc de crafturi si sandra brown si sa mor fericita, totusi, ca am avut timp de mine berechet... :))))))))) Oana, da di ce vroiai basement mare? ceva planuri de crama sau loc de depozitat lucruri inutile? :)) http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' mn, da' de ce sa fie secret scorul de la scoli? La noi e la liber, afisat negru pe alb, intr-o carticica scoasa de cel mai important ziar local. Si mai zice acolo si scorul de cartele de masa, care mai da o idee despre comunitatea respectiva, astfel ca, intr-o anumita zona a Seattle-ului, e de numa 98%. Tot sa mananci pe de-a moaca! :-) Asta zic eu ca e cel mai cel criteriu de cumparat o casa, scoala. Nu neaparat pentru tine si copiii tai, pentru ca mai ramane varianta cu scolile particulare, insa, in momentul vanzarii, cantareste mult sa fie arondata la o scoala buna. Si aici mai e o tzeapa, am aflat-o cand am fost sa inscriem juniorul acum cateva zile, scoala de care eram convinsi ca apartinem nu e a noastra, si nici a urmasilor urmasilor nostri. Pen'ca suntem pe celalalt trotuar, ca sa vezi! Daca ne nasteam pe alalaltu', altfel statea treaba. :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow iubibubi, si atzi luat-o de la inceput cu gc? ma terifiaza ideea. eu tot mai sper sa ne mearga cu firma asta, dar angajatorul sotzului a pus nishte cerintze minime extrem de minime, cerintze care vor fi publicate in faza cu anuntzurile din ziar..si cred ca vor veni doritori destui. Acum ins-ul, chiar daca angajatorul ii respinge pe candidatzi, pune betze in roata si contesta decizia angajatorului, daca resp. candidatzi indeplineau cerintzele minime...adik..o "bucurie" (NOT)pt. noi... ziceam ca nu ma depresez azi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubi, in principal in basement se fac petrecerile la noi si copiii tre sa aiba loc de alergat:)) da' sa stii ca e buna ideea cu depozitatul lucrurilor inutile mai ales sota-miu cand ma calca pe nervi:))))...helaaaaauu..glumesc..pentru cine nu s-a prins:)))... Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...