Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fetele din USA, poftiti la o barfa! (5)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by lexi
Domnu' mn, da' de ce sa fie secret scorul de la scoli? La noi e la liber, afisat negru pe alb, intr-o carticica scoasa de cel mai
nu este secret scorul unei scoli, el se gaseste public la fiecare scoala, dar cind iti cauti casa nu ai timp sa mergi la fiecare scoala sa ceri raportul. Link-ul pe care il aveam eu era la http://schoolmatch.com/, daca tu stii un link free care sa iti dea raport la toate scolile vom fim foarte fericiti sa il avem. mircea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Iubi, si noi am luat-o de la inceput cu gc-ul, asta daca te consoleaza cumva. Intre timp ne-au mancat alte probleme. :-) Norocul a fost ca a doua companie s-a miscat muuuult mai repede decat prima, care ne intarziase procesul cu doi anisori jumate. Consolarea e ca nu depinde [prea mult] de noi, voiosi si nerabdatori aplicanti, ci de coada de la ghiseu, ca sa zic asa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]sa incepem alt subiect......deja cu casele ne-au lamurit toate...poate ne-om cumpara case de milioane de $[:D]ca in filme.e cea ce mi-am dorit toata viata...daca cumva o sa cistigam si noi la loto.[:D][biz]daca nu...trebuie sa lucru ca o albinita . apropo...ce planuri v-ati facut pe paste.?....unde o sa il petreceti? haide-ti la mine la oua colorate?....la ciocnit? o zi cu mult sorea. mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e ora 1:45 ,eu deabea acuma m-am trezit....[:D]azi nopte stateam la pinda..adica toata noptea aveam dureri de masele[bang]....iar acum am venit si eu la birfa. apropo Gabbriela,cu sapunul pt fata,el tot de la neutrogena l-am luat....e foarte bun,si m-ai folosesc si o crema(ca un fel de sapun) tot pt fata..lasi citeva minute si pe urma te speli.se numeste cleanface. cauta aici:www.avon.com si aici gasesti multe lucruri bune si ieftine. mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D][:D][:D]ma uite aici, ca acum nu se mai inghesuie americancele la scri,la barfa cea de toate zilele....am ramas eu cuc.o,am inteles...e simbata[yami][yami][yami]ceva bun pe dumineca. dragelor mele,spuneti-mi si mie unde gasiti voi visine in usa...ca eu caut ca o nebuna un gem de visine si nu gasesc(sau cum ii spune la visine).[bang].........[flo][flo][flo]o sa va fiu recunoscatoare. o dumineca placuta cu multe daruri bune[papica](si la mine sunt mititei pregatiti). un weekend placut. mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineta fetele! Semnez si eu condica ,desi de acasa si in weekend eu nu prea intru pe net. Allya ma bucur ca ai gasit e-mailurile si poza. Nu am mai gasit timpul necesar sa-ti trimit alta, dar bine ca s-a rezolvat. Sanatate lui bebica si sotului. Simona , visinele se numesc sour cherry. Gemul il poti gasi la orice agazin international, sau arabesc , rusesc si romanesc (daca ai). Visine nu mai cauta , nu exista decit daca te duci la anumite ferme. Sint extrem de perisabile si nu le imorta sau nu le transporta oricum aici in US. Sper ca ti-am fost de ajutot, cit de cit. Pupici la toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pupici Kim222,multumesc mult de tot. o sa merg pe la magazinele arabesti sa vad daca nu dau de gemul asta. cind o sa merg in romnaia si o sa imi aduc de acolo simburi de visine,oare se fac aici? sunt moarta dupa visine cu zahar. noi in romania avusem in gradina sute de visini...[bang]ce bune ar fi. mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita
Petra, poti sa imi spui si mie de unde cumperi burta pentru ciorba si cum ii zice la respectivul produs? exista asa ceva pe-aici? tu vino cu talentul la gatit ca ne descurcam la fata locului, nu e nevoie sa te cari cu oalele de ciorba dupa tine :)) in rest, ce-ti mai fac unghiile? :))))))
Burta o cumpar de ma magazinele europene, dar parca(PARCA) am zarit si pe la cele americane. Denumirea exacta nu stiu a ti-o spune, parca ceva in traducerea libera"Beef stomach". Oricum intrebi pe cei de la raionul de carne si sigur stiu despre ce este vorba.MAi este si de porc, dar aia de vita este cea mai buna. SA cumperi si ceva oase de vita cand pui la fiert burta! iese mult mai legata ciorbita! Unghiile mele french m-i s-au rupt de atata sters si iar date cu lac. s-or fii uscat sau deshidratat![:D] Glumesc! S-a rupt una mai tare si a trebuit sa le aduc pe toate la acelasi nivel, dar eu dost frumoase cat au fost lungi cu french! Da bine ca le-am mai scurtat ca acusica ies prin gradina si nu prea merge french cu alb si negru! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelia e tripe, se gaseste cam pe la toate supermarketurile. Tot acolo gasesti creier, picioare de porc, urechi, daca esti norocos. La casa ai sansa sa se strambe cand le vede, ca americanii nu consuma din astea. Ati luat-o tare cu postatul, eu am intrat sa vad ce mai e nou, va pupacesc din mers si va vad luni. Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...