Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fetele din USA, poftiti la o barfa! (5)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Oana_B
Beef tripe e burta de vaca. Oana_B
Da, da, mi-am adus aminte, ca totusi parca nu era scris "stomach" Americanii sa se uite cat de lung vor ca si ei au o serie intreaga de mancaruri pe care nu le-as pune in gura nici cum! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetili proprietarese,cand a-ti cumparat casa,va-ti angajat om s-o inspecteze si de termite si alea,alea? sau au angajat ei?Ca io-s obsedata de termite.Ajungi sa dai 200K pe o casa si ti-o papa termitele.Casa unde locuim acum e de vanzare,o da ieftin tare,dar am dat de termite prima data cand am spalat rufe(masina nu-mi era echilibrata si se cutremura casa[:D])au iesit din peretele care desparte bucataria de spalatorie.Am facut o criza de nervi pe moment[:D].Cumnata-mea si-a taiat de curand copacul din fatza casei,pe motiv ca a vazut termite in el. Pupici! mihaelaH
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiv'ar burta sa va fie,ca-mi ploo-n gura![pofta]Mei io n-am nici un fel de magazine arabesti/europene sau de alta natie pe-aici asea ca nu-mi ramane decat supermarketu'.Adica un Shaw's si-un Hannaford.Da-n 4 ani de zile n-am vazut decat burta...murata[:D].Da,dom'le;nu'sh la ce-o folosesc astia da' numai de asta exista.Ne-am riscat noi de vreo doo ori si-am facut cate-o ciorba cu asa ceva,insa nu po' sa zic c-am avut mare succes.Iese ceva,dar burta n-o mai poti fierbe aproape deloc sa dea gust,ca-i deja supemurata si moale.Am pus oase pt.gust da' n-a iesit ca la mama acasa...(specificatie:mama n-a facut si n-a mancat ciorba de burta in viata ei![:D] ) [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand aveam de gand sa mai aducem aminte de mancaruri care mai de care este bine sa atentionam gravidutele de pe aici. ! Pe bune! Eu cat am fost insarcinata nu am avut nici un fel de pofte, dar intr-o zi am avut una si aia ciudata tare! MI-a fost pofta de creta!De aia de la scoala! Si de unde sa iau ca era si seara! DAr imi era o pofta de aia cu lesin, nu alta. Mi-am adus aminte de o cumatra de a mea care era invatatoare si am mers la ea cu speranta ca are ea pe acasa vreo creta, avand si copil care mai mazgalea pe acolo. A avut, mi-a dat doua bucati si pe una am mancat-o repejor, a doua pastrand-o pentru doua zi! Nu a mai fost nevoie pentru ca imi trecuse. I-am povestit medicului meu ce am facut si a zambit! M-a intrebat daca am avut si alte simptome , am zis ca nu si gata. Probabil fusese o cadere de calciu si organismul a cerut si el o intarire! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare pentru mamele care au nascut aici... cum ati facut cu certificatul copilului? De unde l-ati luat Uite ce am facut eu... am cautat la "search" vital records si am gasit asta. www.vitalrec.com intra si cauta statul unde s-a nascut copilul, da-le un telefon, sau scoate la imprimanta formularul si trimite-l. Pe mine m-a costat 10$ pentru baiat ca era nascut in MO si 12 pentru fetita nascuta in statul KS. Fiecare te taxeaza diferit. Daca mai ai intrebari, shoot! :) Cristina, sotia minunatului Sean, mamica la doi pitici frumosi, Connor Ryan 3 ani si Elena Maria 1 an.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inspectia la casa te costa cam in jur de 250 $ dar este buna si-si merita banii. Oamnenii care vin sunt experimentati, stiu unde sa se uite si iti explica multe, ca doar tu ii platesti si cu tine tin! Si cum zicea si Oana B. daca sunt probleme mai scazi din pret. Si la mine au gasit ca la o teava de la cada baii de sus picura un pic. si mi-a facut revizia la instalatia de caldura! teava a fost reparata si am vazut ca au schimbat pe acolo o groaza pe langa acea teava, posibil sa fii fost mai multe cu defect pe acolo, si la revizia instalatiei de caldura au gasit totul OK. Despre termite, le poti zice in mod special, si probabil ca isi pot da seama daca sunt sau nu! Mihaelabebe, succes si nu te zgarci la inspectie pentru ca afli multe despre viitoatea ta casa! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...