Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fetele din USA, poftiti la o barfa! (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Ferigutza
Simona, Visine gaseshti la farmer's market din Royal Oak, pe 11 mile inainte de intersectzia cu Main. O sa le recunoshti si intr-adevar le spune sour cherry. Evident, le vei gasi numai vara. Eu am cumparat vara trecuta si mi-am facut pofta cu ele. Delia
ce noroc cu tine Delia...cred ca de nu ai fi tu nu as mai minca in viata mea visine.eu de cind sunt aici nu mai stiu ce gust au visinele.azi am fost la agrusa..si acolo am gasit gem de visine...wow ce bun gem mananc eu acuma? la vara am sa caut cum ai zis tu.(daca in cazul in care nu mai stiu pe unde e,o sa te mai anunt eu pina atunci[:D]ca tare pofticioasa sunt,dar nu sunt gravida)[:D]...DELIA multumiri multe de tot.[dual]de la mine. o simbata si dumineca-frumoasa. mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, Petra, merci!De asemenea consider ca este foarte important ,casa sa fie inspectata inainte de a o cumpara. Petra, esti totala cu creta[:D].M-i te si imaginez mancand creta cu o fatza satisfacuta[:D][:D]. Oana,iesi afara din coltisorul in care te-ai ascuns si da-ne si noua niste compot![:D]Hmmm,ca veni vorba mi-am adus si eu aminte ca am,dar de cirese negre[:D].Acu' ,ma retrag si eu in coltisor[:D]. Pupici! mihaelaH
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In fiecare zi deschid calculatorul si primul topic care il citesc de o vreme este topicul vostru, al fetelor din USA. La un moment dat citeam povestirile Liei si uite asa am ajuns la voi.... Ceea ce am aflat, din ce ati postat voi, nu e numai folositor dar si super interesant, asa ca acum imi iau si eu inima in dinti si va intreb ceva: "Daca ar fi sa va alegeti din USA un loc unde sa va stabiliti definitiv, unde sa fa faceti casa cu gradina [cool], sa va cresteti copii si Doamne ajuta nepotii, sa va fie bine intr-un cuvant, ce stat, oras ati alege si de ce?" Sa nu fie frig si nici cald, nici ploios si nici uscat, fara cutremure si fara uragane si fara termite nici aglomerat dar nici in pustietate....nici prea prea dar nici foarte foarte, ce ati alege? Sa nu radeti de mine [dual]....dar macar lasati-ma sa visez la acel loc, exista asa ceva?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lexi, Delia, nu sunt deprimata cu gc-ul. vorba voastra, nu depinde de noi, asa que... cand l-am pierdut, eram in faza de programare interviu in ro (nu am optat pt. I485, ci pt. procesare consulara, ca merge mai repede). am fost de-a dreptul socata, iar deprimarea n-a mai avut loc in lantul de reactii :). m-am simtit ca prostu' scolii, desi n-aveam nici o vina... nu credeam ca intamplarile din filmele americane pe care le-am vazut la tv sa poata fi chiar adevarate, adeka vanzari si cumparari de firme de pe azi pe maine. vorba vine, da' chiar sa nu transpire nika?!? in fine, partea buna e ca n-am luat-o chiar de la inceput, ci de la I140 incolo, deci de partea cea mai grea (labor certification) am scapat... eh, asta e, am pierdut "doar" 2 ani si ceva... Oana, la sot ma gandeam si eu relativ la basement :)))). da' bine c-ai spus-o tu, hihihi. Veve, daca ti-i asa de pohta de ciorba de burta, iti trimit eu din queens, gata facuta. ce zici, bagam un fedex overnight? :) da' cred ca numa' congelata merge... sau o burta nemurata, de la supermarket... pupici. http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am mai reusit sa tin pasul cu voi [:D] da' voiam sa va pupacesc ca imi sunteti tare dragi [pup] Urmaresc si eu cu mult interes ce povestiti de case, asa ca Mircea si toti care mai aveti informatii cu privire la subiectul asta, mai spuneti, ca e tare bine de stiut. Monicutza, tu spuneai ca v-ati luat casa in timp ce amandoi erati pe bursa de student, cum a fost in cazul vostru cu income verification, cat la suta a trebuit sa puneti downpayment? Multumesc! [flo] Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...